Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2015 06 18

Terapeutė L. Bukauskaitė: „Kraujo tyrimai yra labai svarbus informacijos šaltinis apie žmogaus gyvenimo kokybę“

2015 06 18

Vidaus ligų gydytojas – pirmasis gydytojas, į kurį kreipiamės, kai pastebime pirmuosius ligų simptomus. Dažniausiai kreipiamasi dėl ūmių infekcinių ligų, kurioms būdingi įprasti simptomai – karščiavimas, sloga, gerklės skausmas, kosulys ir kt. Nauja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja terapeutė Lina Aleškevičienė konsultuoja dėl visų vidaus ligų, tačiau domisi ir retomis medžiagų apykaitos ligomis, mažakraujyste, kitomis kraujo ligomis.

L. Aleškevičienė  pastebi, jog šiuolaikinės moterys dėl greito gyvenimo tempo pamiršta pasirūpinti savimi, todėl dažnai pasitaiko atvejų, kai net nežino, jog serga mažakraujyste. Gydytoja ragina visus, ypač moteris, pasitikrinti profilaktiškai ir kelis kartus per metus atlikti kraujo tyrimus. „Kraujo tyrimai yra labai svarbus informacijos šaltinis apie žmogaus gyvenimo kokybę“, – teigia medikė. Jaunų moterų nevisavertė mityba, ypač kai vartojama per mažai mėsos produktų, ir gausios mėnesinės yra vieni iš požymių, rodančių, kad gresia mažakraujystė. Vyresniame amžiuje mažakraujystės priežastys yra glaudžiai susijusios su onkologinėmis ligomis.

L. Aleškevičienė 2003 m. Vilniaus universitete įgijo gydytojo terapeuto specialybę, o po dvejų metų – ir gydytojo hematologo. Patirties sėmėsi Lietuvos ligoninėse, tarp jų ir Santariškių klinikose. Stažavosi Lenkijos, Čekijos, Indijos ir kitose užsienio ligoninėse. Dirbo koordinatore Nacionaliniame organų transplantacijos biure.

Gydytoja nuolat dalyvauja kvalifikacijos kėlimo kursuose ir tarptautinėse gydytojų konferencijose užsienyje. L. Aleškevičienė yra Lietuvos gydytojų sąjungos ir Lietuvos hematologų draugijos narė. Bendradarbiauja su Vilniaus visuomenės sveikatos biuru, skaito paskaitas apie širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.