Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2011 02 09

Vasario 10-oji – Europos radiologijos diena

2011 02 09

 

Radiologai aktyviai dalyvauja sveikatos ir gyvybės išsaugojimo veikloje kiekvienoje medicinos srityje: nuo vėžio diagnostikos ir gydymo iki savalaikio insulto ir ūmios traumos diagnostikos. Vaizdinė diagnostika yra neatskiriama šiuolaikinės medicinos dalis, tačiau tik nedaugelis žino jos svarbą.

Vasario 10-ąją Europos radiologijos draugija skelbia Europos radiologijos diena. Ji skirta rentgeno spindulių atradėjui Vilhelmui Konradui Rentgenui atminti ir plačiau supažindinti visuomenę su radiologija.

Dauguma žmonių žino tradicinius radiologinius diagnostinius tyrimus. Tačiau šiandien ši medicinos sritis užima išskirtinai svarbią vietą sveikatos apsaugos sistemoje. Radiologija ypač svarbi ne tik nustatant sveikatos problemas, bet ir parenkant tinkamą gydymą, turi įtakos sveikimui. Bendradarbiaujant su kitomis medicinos sritimis, radiologija ypač reikšminga anksti diagnozuojant vėžį, skubiai įvertinant traumų sunkumą, tiksliai nustatant insulto lokalizaciją ir kt.

Europos radiologijos draugijos narės 17-oje šalių vasario 10-ąją planuoja pasitelkti žiniasklaidos priemones ir jų padedamos atskleisti visuomenei radiologijos vaidmenį bei svarbą sveikatos apsaugos sistemoje.

17-oje Europos šalių vasario 10-ąją vyks renginiai, kurių metu žiniasklaidos atstovai gaus išsamią informacija svarbiausiais radiologijos klausimais, bus supažindinti su naujausiais laimėjimais ir problemomis savo šalyse. Vėžio diagnostika ir gydymas, skubi pagalba, pacientų saugumas ir spindulinės dozės mažinimas, insulto diagnostika - pagrindinės šios dienos temos.

Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje, Kroatijoje, Prancūzijoje, Gruzijoje, Vengrijoje, Airijoje, Italijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ir Jungtinėje Karalystėje bus nagrinėjamos tos pačios temos, panaši bus pokalbių esmė.

Europos šalių sveikatos apsaugos sistemos skiriasi, tačiau svarbiausi radiologijos principai yra tie patys.

Europos radiologijos dieną organizuoja ir koordinuoja Europos radiologijos draugija. Tai - pelno nesiekianti organizacija. Jos centras yra Vienoje (Austrija). Draugija įkurta 2005 m., susijungus dviem organizacijoms: Europos radiologijos asociacijai ir Europos radiologijos kongresui. Europos radiologijos draugija pastaruosius penkerius metus koordinuoja, propaguoja ir plečia radiologijos veiklą. Ji vienija jau daugiau nei 50 000 narių radiologų iš viso pasaulio.

Vasario 10-oji Europos radiologijos dienai pasirinkta siekiant priminti ryšį tarp radiologijos ištakų ir dabarties, pabrėžti jos laimėjimus, kartu pagerbti žmogų, kuris žengė pirmuosius žingsnius, kad atsirastų ši specialybė.

Vilhelmui Konradui Rentgenui 1901 m. buvo įteikta Nobelio Fizikos premija. Tuo pripažinta jo išskirtinė veikla atrandant X spindulius, vėliau pavadintus jo vardu. Mokslininkas atsisakė imti patentą. Jis buvo įsitikinęs, kad X spinduliai turi būti kuo plačiau taikomi žmonėms, ir net nenorėjo, kad atradimas būtų vadinamas jo vardu. Net ir praėjus 88 metams po V.K.Rentgeno mirties, jis neabejotinai yra svarbiausia asmenybė radiologijos istorijoje, padėjusi pamatus jos plėtrai.

Parengta remiantis Europos radiologijos draugijos pateikta medžiaga

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.