Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Kūno analizės duomenys yra nepakeičiamas įrankis gydytojams sudarant individualius gydymo planus ir stebint gydymo eigą.
Tyrimas gali būti atliekamas:

 • X Scan Plus II aparatu
 • Tanita aparatu

Centre kūno riebalų kiekis įprastai matuojamas X Scan Plus II aparatu, kuris parodo riebalų kiekį kilogramais, jų procentinę išraišką, pateikia palyginimą su normomis. Pacientams, kurių ūgis didesnis nei 2 m, riebalų kiekis nustatomas Tanita kūno riebalų analizatoriumi.

Kūno sudėties analizę mūsų Centre šiuo metu atlieka gydytojas dietologas.

Tyrimo trukmė – 5 min

Kūno sudėties analizės tyrimas pateikia šiuos duomenis

Kūno svoris - tai riebalų masės ir liesųjų audinių masės suma. Per didelis riebalų kiekis yra žalingas sveikatai, todėl labai svarbu nustatyti bendrą jų kiekį kūne. Lieknėjant būtina stebėti, ar kūno svoris mažėja riebalų ar raumenų masės ir skysčių sąskaita.

Skysčių kiekis greitai atgaunamas ir svoris vėl padidėja, o sumažėjus raumenims, lėtėja medžiagų apykaita ir, pradėjus normaliai maitintis, svoris vėl padidėja.

Kartais, kartojant tyrimą, matyti, kad kūno svoris išlieka toks pat, tačiau keičiasi sudėtis - mažėja riebalų kiekis, bet didėja raumenų masė. Tai geras lieknėjimo rezultatas, nors, pasisvėrus paprastomis svarstyklėmis ir pamačius tą patį svorį, labai dažnai nusiviliama dedamomis pastangomis.

Reikia žinoti, kad per mažas riebalų kiekis žalingas sveikatai, ypač moterų. Dėl per mažo riebalų kiekio gali atsirasti menstruacijų ciklo sutrikimų, nes riebalinis audinys dalyvauja lytinių hormonų apykaitoje.

Kūno analizatorius X Scan Plus II parodo riebalų kiekį kilogramais, jų procentinę išraišką, pateikia palyginimą su normomis. Išspausdinti tyrimo duomenys su paaiškinimais atiduodami pacientui.

Atspindi mitybos būklę. Nepakankamai maitinantis, sumažėja baltymų kiekis. Taip dažniausiai nutinka per mažo svorio žmonėms, bet gali pasitaikyti ir tiems, kurių svoris normalus ar per didelis, jei jie maitinasi netaisyklingai.

Tiek ląstelėse, tiek visuose skysčiuose, kauluose yra daug įvairių mineralų, kurie svarbūs medžiagų apykaitai.

Dėmesio! Kūno mineralų kiekio analizė X Scan Plus II aparatu neatstoja kaulų tankio tyrimo, kuris būtinas nustatant osteoporozę.

Kiekviena reakcija ląstelėje vyksta vandenyje. Skysčiai perneša deguonį ir maisto medžiagas, pašalina anglies dvideginį ir nereikalingas medžiagas. Kūno skysčių proporcijos pasikeitimas - padidėjimas ar sumažėjimas - gali sukelti sveikatos pakitimų. Skysčių kaupimasis gali būti svorio padidėjimo priežastis ir ligų požymis. Kartais tai nesusiję su liga, pvz., moterims prieš mėnesines neretai kaupiasi skysčiai, padidėja svoris.

Riebalai gali kauptis ne tik po oda, bet ir pilvo ertmėje, tarp vidaus organų. Pastarieji yra aktyvūs, gamina hormonus, kurie sukelia daug žalos sveikatai: padidėja cholesterolio kiekis, suriebėja kepenys, atsiranda atsparumas insulinui ir gali vystytis 2 tipo cukrinis diabetas, arterinė hipertenzija, padidėja vėžio rizika. Pilvo riebalų nustatymas yra labai svarbus sveikatai. Per didelis jų kiekis, net jei bendras svoris normalus, yra žalingas sveikatai.

X Scan Plus II kūno sudėties analizatorius apskaičiuoja prognozę, po kiek laiko didėjanti pilvo riebalų masė taps žalinga sveikatai, jei nebus imamasi specialių priemonių: sporto, mitybos koregavimo, nes bėgant metams medžiagų apykaita lėtėja ir keičiasi kūno sudėtis.

X Scan Plus II analizatorius nustato kiekvienos rankos ir kojos, liemens raumenų masę ir skysčių susikaupimą.

Kaip keičiasi raumenų masė sportuojant, galima palyginti po kurio laiko atlikus pakartotinį tyrimą.

Analizatoriaus pateiktus rezultatus galima naudoti parenkant fizinį krūvį, specialius pratimus.

Analizatorius apibendrina rezultatus ir pateikia mitybos būklės įvertinimą: baltymų, mineralų, vidaus organų masę.

X Scan Plus II pateikia išvadą, kuriai kategorijai pagal kūno sudėtį priskiriamas tiriamasis: liesųjų, normalių su daug raumenų, normalių su daug riebalų, nutukusiųjų ir pan. Iš viso vertinama 12-oje kategorijų.

Galiausiai įvertinęs kūno sudėtį, X Scan Plus II padaro išvadą, kokio amžiaus yra tiriamojo kūnas. Jis gali būti jaunesnis, toks pat ar senesnis nei realus amžius.

Kūno sudėties analizės kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Kūno sudėties analizė
24.00 €

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

deco round
Kodėl

verta rinktis mus?

 • Kone visos paslaugos, kurių gali prireikti – vienoje įstaigoje.
 • Moderni, saugi ir patikima pirmaujančių pasaulyje gamintojų medicinos įranga.
 • Jūsų vizitą galime suplanuoti taip, kad tą pačią dieną būtų atliktas tyrimas, gauta reikalingo gydytojo konsultacija ir paskirtas gydymas.

Naudinga žinoti

Naudinga žinoti

Kūno sudėties analizatoriumi X Scan Plus II aparatu galima nustatyti:

 • kūno svorį;
 • raumenų ir riebalų masę;
 • riebalų procentinę išraišką;
 • baltymų, mineralų, vandens kiekį (bendrą ir atskirai esantį ląstelėse ir tarp jų);
 • pilvo riebalų kiekį, pilvo riebalų didėjimo prognozę;
 • segmentinę raumenų analizę (kiekvienos rankos ir kojos, liemens raumenų kiekį);
 • mitybos įvertinimą;
 • kūno sudėjimo tipą;
 • kūno amžių.

Kūno sudėties analizatorius X Scan Plus II rezultatus pavaizduoja grafiškai, todėl iškart matyti, ar svoris, KMI, riebalų ir raumenų kiekis yra normalūs, ar jų trūksta, ar viršija normą.

Kūno sudėties tyrimas Tanita aparatu

Tanita aparatas veikia bioelektrinės tiesioginės varžos analizės metodu, t. y. matuoja kūno sudėtį, per kūną leisdamas žemą, saugią elektros srovę.

Tanita analizatoriumi nustatomas:

 • svoris,
 • kūno masės indeksas (KMI),
 • riebalų procentinė išraiška ir kiekis kilogramais,
 • skysčių kiekis,
 • liesųjų audinių masė.

Kaip pasiruošti tyrimui?

Jokio specialaus pasiruošimo tyrimui nereikia.

Mediateka

Neatideliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems norimos sumos dovanų čekį.

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.