Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Bendri profilaktiniai organizmo skysčių tyrimai (kraujo ir šlapimo tyrimai)

Bendri profilaktiniai tyrimai yra sveikatos patikros būdas, leidžiantis stebėti žmogaus sveikatą ir jos pakitimus. Tokiais sveikatos tyrimais laikomi bazinių organizmo skysčių tyrimai – kraujo ir šlapimo. Iš bendrų profilaktinių organizmo skysčių tyrimų galima nustatyti sveikatos sutrikimus ar jų užuomazgas ir skirti efektyvų gydymą. Atliekami reguliariai, jie padeda išvengti rimtų ligų ar kitų sveikatos problemų arba užčiuopti jas pradinėje – lengviausiai gydomoje – stadijoje.

Jei turite abejonių dėl savo sveikatos arba jums anksčiau nei prieš metus buvo darytas bendras profilaktinis tyrimas, nedvejodami pasitikrinkite – registruokitės tyrimams ir gydytojo konsultacijai!

Pagrindiniai organizmo skysčių tyrimai:

  • Bendras kraujo tyrimas
  • Šlapimo tyrimas
  • Išmatų mikroskopinis tyrimas - koprograma
  • Prostatos sekreto tyrimas
  • Spermos
  • Sąnarinio skysčio
  • Nagų, plaukų, odos grybelio

 

Kartais prireikia detalesnio kraujo ar šlapimo tyrimo – atliekama atskirų sudedamųjų kraujo ir šlapimo dalių mikroskopinis ištyrimas, atskirų ląstelių įvertinimas.

 

Organizmo skysčių tyrimai

Dažniausiai užduodami klausimai

Profilaktiniais tyrimais – pagrindiniu bendros organizmo būklės patikros būdu – yra laikomi bendri organizmo skysčių tyrimai: kraujo ir šlapimo.  Iš bendrų profilaktinių organizmo skysčių tyrimų galima nustatyti sveikatos būklę ir pirminius susirgimus.

Pagrindiniai organizmo skysčiai – kraujas, šlapimas, prostatos sekretas, sperma, sąnario skysčiai ir kt. Jei yra poreikis, pasitarus su gydytoju galima atlikti visų šių organizmo skysčių tyrimus.

Bendrieji organizmo skysčių tyrimai skiriami periodiškai, bent kelis kartus per metus, jei pacientas niekuo nesiskundžia. Jie padeda stebėti organizmo būklę ir užkirsti kelią ligoms. Jei pasireiškia tam tikri negalavimai, prastėja savijauta, įtariamos tam tikros ligos, skysčių tyrimai bus skiriami kiekvienu atveju, kai gydytojas manys, kad tai reikalinga.

Taip, daugelį organizmo skysčių tyrimų galima atlikti profilaktiškai. Bendrus tyrimus – kraujo ir šlapimo – profilaktiškai atlikti rekomenduojama dažniau nei kitus.

Iš skysčių galima nustatyti arba įtarti daug susirgimų: infekcijas, uždegimus, netgi vėžio tikimybę, mažakraujystę ir t. t. Tam kartais prireikia ir detalesnio kraujo ar šlapimo ištyrimo – atliekama atskirų sudedamųjų kraujo ir šlapimo dalių mikroskopinis ištyrimas, atskirų ląstelių įvertinimas.

Kadangi visi tyrimai atliekami laboratorijoje, jos darbo metu atsakymus galima gauti itin greitai. Jei nėra skubos, rezultatų gali tekti palaukti sutartą laiką – apie tai Jus informuos tyrimus atliekantis medicinos darbuotojas arba juos paskyręs gydytojas.

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams