Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Hila centre vienu tyrimu iš nosies sekreto (be kraujo paėmimo!) nustatysime, ar sergate gripu, ar viršutinių kvėpavimo takų virusu (vad. respiratorinis sincitinis virusas (RSV) arba liaudiškai – peršalimas) ar COVID-19 virusu vos per 1 valandą.

Mūsų atliekamo tyrimo tikslumas – net 97 procentai. Molekuliniu tyrimu nustatomi visi gripo A, B ir RS virusai (vienas tyrimas) arba COVID-19 ir gripo A, B virusai (kitas tyrimas). Tai yra pats pažangiausias, tiksliausias ir komfortiškiausias gripo viruso tyrimas Lietuvoje. Greitas ir neskausmingas!

Atvykite, išsitirkite ir po 1 val. tyrimo rezultatus galėsite vežtis į savo gydymo įstaigą arba čia pat kreiptis į Hila specialistus, kurie paskirs reikiamą gydymą. Apsaugosite save ir vaikus nuo netikslingo antibiotikų vartojimo, kai ligos priežastis nėra tiksliai nustatyta ir neretai skiriami antibiotikai, siekiant apsisaugoti nuo galimų komplikacijų. Ilgainiui atsparumas antibiotikams didėja. Tausokite sveikatą ir išlaikykite stipresnį imunitetą.

Virusinės kvėpavimo takų ligos, dažniausiai pasitaikančios gripo sezono metu, gali sukelti rimtų komplikacijų, ypač mažiems vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms, kurių imuninė sistema susilpnėjusi.
RSV yra viena dažniausių  ūminių apatinių kvėpavimo takų (AKT) infekcijų, sukeliančių daugiau kaip 60 proc. ūminių AKT infekcijų vaikams ir daugiau kaip 80 proc. – jaunesniems nei 1 metų amžiaus kūdikiams.
Nustačius tikslią diagnozę, greičiau pasveiksite, labiau tausosite sveikatą! 

Tyrimą rekomenduojama atlikti iškart, tik susirgus, ne vėliau nei po trijų dienų pajutus pirmuosius ligos simptomus.

Porą valandų prieš tyrimą rekomenduojama nenaudoti nosies purškalų.

Šiam tyrimui BŪTINA registruotis iš anksto.

 

 

Gripo tyrimo kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
COVID-19 ir GRIPO A/B RNR tyrimas PGR metodu per 1 val. (Coronavirus SARS-CoV-2)
95.00 €
Kombinuotas 4-ių kvėpavimo takų virusų antigenų testas (SARS-CoV-2, Gripas A/B, RSV, Adenovirusas)
14.00 €

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

deco round

Kodėl verta išsitirti pas mus?

  • Dauguma greitųjų gripo tyrimų paremti imunofermentine viruso antigenų aptikimo technologija, kurios patikimumas siekia 70–75 proc. Mūsų siūlomas tyrimas atliekamas PGR metodu, kurio patikimumas siekia 98 proc.
  • Esame pirmoji privati medicinos įstaiga, pasiūliusi tokį tyrimą Lietuvos gyventojams.
  • Tyrimas atliekamas paimant mėginį iš paciento nosiaryklės – tai neskausmingas, mažiau nemalonus tyrimas nei kraujo paėmimas. Ypač sergantiems vaikams!
  • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.

Naudinga žinoti

Gripo viruso rizikos grupėms dažnai priskiriami lėtinėmis ligomis sergantys, senyvo amžiaus pacientai, pastebima stipri sąsaja tarp gripo ir mirčių nuo insulto bei miokardo infarkto. Nėščiosioms, tiksliau, besivystantiems vaikeliams, gripas pavojingas dėl stipraus karščiavimo.

Gripas Būdingi simptomai ir kt. Peršalimas
Didelis (38 °C), trunka 3–4 d. Karščiavimas Nėra arba nežymus (apie 37 °C)
Dažnai Bendras silpnumas ir nuovargis Kartais ir nedidelis nuovargis
Galimas ir dažnai Šaltkrėtis Retai
Dažnai Galvos skausmas Retai
Stiprus Raumenų skausmas Nebūdingas
Pasireiškia dažnai ir anksti, gali būti sausas ir sunkus, pikas – 2–3 d. Kosulys Švelnus
Didelis Gerklės skausmas Nuo lengvo iki vidutinio sunkumo
Didelis Diskomfortas krūtinėje Nedidelis
Kartais Sloga (užgulta nosis) Pasitaiko dažnai
Kartais Čiaudulys Dažnai
  Užsikrėtimo būdas Užsikrečiama nuo sergančių, kurie kalba, kosėja ar čiaudo
Staigi (per 12 val.) Simptomų pradžia Laipsniška
6-7 d. Ligos trukmė 3-4 d.
Dažnos, sunkios Komplikacijos Nebūdingos

Grėsmingiausios gripo komplikacijos:

  • pneumonija (plaučių uždegimas);
  • širdies raumens uždegimas;
  • miokardo infarktas. 

Efektyviausia, kai gripas pradedamas gydyti per pirmąsias tris paras nuo simptomų atsiradimo. Pirmosiomis ligos dienomis veiksmingai padeda antivirusiniai vaistai, vėliau taikomas simptominis gydymas (šilti skysčiai, nosies užgulimą lengvinantys vaistai ir pan.).
Gripu susirgęs žmogus turėtų laikytis ramybės, lovos režimo. Kadangi ši infekcija yra labai laki, toks namų režimas apsaugo ne tik susirgusį asmenį, bet ir aplinkinius. Gripo „išvaikščiojimas“ dažniausiai baigiasi komplikacijomis ir kolegų apkrėtimu, todėl reikėtų būti sąmoningiems, likti namuose ir gydytis.

  • Tyrimų rezultatai bus parengti per 1 val. Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kraujo tyrimai nerodo, ar žmogus serga gripu, nes tai – virusinė liga. Tačiau daugelis gydytojų skiria kraujo tyrimus, kad galėtų atmesti bakterinės infekcijos tikimybę, be to, pasitaiko, jog žmogų vienu metu užpuola ir bakterinė, ir virusinė infekcijos. Gripo diagnozę patvirtinti ar atmesti gali tik gripo viruso tyrimas iš nosiaryklės sekreto.

Gripas yra virusinė infekcija, todėl jo gydymas antibiotikais nėra efektyvus. Antibiotikai skiriami tik bakterinėms infekcijoms gydyti. Pasitaiko, kad žmogų vienu metu užpuola gripas, o kartu išsivysto ir bakterinė infekcija, kurią parodo kraujo tyrimai. Tuomet gydytojas paskiria antibiotikų kursą, bet ne gripui, o bakterinei infekcijai gydyti. Sergant gripu ar kita virusine infekcija, antibiotikų vartojimas nepagerina savijautos, nepanaikina skausmo ir nenumuša temperatūros. Norint prevenciškai apsisaugoti nuo gripo, reikia tiesiog laiku pasiskiepyti ir laikytis elementarių asmens higienos taisyklių – parėjus iš viešųjų erdvių ir prieš valgį plauti rankas, vėdinti patalpas, vengti nereikalingo kontakto su sergančiaisiais. 

Skiepai yra vienintelė veiksminga gripo prevencijos priemonė. Pasitaiko, kad ir paskiepytam žmogui diagnozuojamas gripas, tačiau skiepai sušvelnina ligos eigą ir apsaugo nuo komplikacijų. Pasiskiepijus imunitetas susidaro per dvi savaites.

Natūralaus imuniteto prieš gripą neturi niekas, gripo virusas kasmet mutuoja, todėl persirgus šia liga imunitetas nesusidaro, kitais metais žmogus gali susirgti nauja gripo atmaina. Virusas dažnai užpuola jaunus, visiškai sveikus žmones. Deja, nei sveika mityba, nei vitaminų vartojimas, nei fizinis aktyvumas ar grūdinimasis nepadeda išvengti gripo viruso.

Rekomenduojame nepamiršti ir šių veiksmingų profilaktikos priemonių, padėsiančių apsisaugoti nuo gripo: dažnai plauti rankas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, reguliariai vėdinti patalpas ir drėgna šluoste valyti liečiamus paviršius, sergantys žmonės turėtų likti namuose ir nekontaktuoti su sveikais asmenimis, vengti masinių susibūrimo vietų.

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės konsultacijai

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana!

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.