Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Feritinas – geležį saugantis baltymas. Dažnai jis vadinamas geležies atsargų tyrimu. Tai vienas svarbiausių ir pirmasis tyrimas, galintis atskleisti anemijos pradžią, jei nuolat jaučiatės pavargęs, o  bendrasis kraujo tyrimas jokių pokyčių nerodo. Uždelsus, nesiimant prevencijos priemonių ir negaunant tinkamo gydymo, liga progresuoja ir pereina į antrąjį – geležies trūkumo – etapą.

Feritino rodikliai parodo mažakraujystės priežastis:

  • Feritino padidėjimas leidžia įtarti ūmius uždegimus, lėtines ligas – vėžį, kepenų, reumatines ligas, tuberkuliozę, sideroblastinę anemiją.
  • Feritino sumažėjimas leidžia įtarti mažakraujystę dėl geležies stokos.
  • Feritinas normos ribose rodo mažakraujystę dėl lėtinės ligos.

Tyrimus dažniausiai paskiria šeimos, vidaus ligų gydytojas ar kraujo ligų gydytojas hematologas, tačiau dėl jų reikalingumo galite nuspręsti ir savarankiškai.

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.

Išankstinė registracija nebūtina, tiesiog atvykite ir kreipkitės į registratūrą.

Feritino tyrimo kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Feritinas (Ferit.)
21.00 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė pacientui dėl pasiruošimo kraujo tyrimams
deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

  • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
  • Pagrindinių tyrimų rezultatus sužinosite per 1–2 val., kitų – per 1 dieną, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma dėl technologinio proceso (pvz., pasėlio auginimo trukmės).
  • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto kraujo mėginio. Aktualu vaikui ar pacientams iš kitų miestų!

Svarbu žinoti

Geležies poreikis padidėja tam tikrais gyvenimo tarpsniais – brendimo, spartaus augimo laikotarpiu, mergaitėms – prasidėjus mėnesinėms, nėštumo metu. Taip pat aktyviai sportuojant, auginant raumenis.

Geležies įsisavinimą lengvina vitaminas C, trukdo – skaidulinės medžiagos ir pienas, todėl neretai pakankamai mėsos valgantiems, tačiau daug pieno vartojantiems žmonėms nustatoma mažakraujystė dėl geležies stokos.

Feritinas yra ūmios fazės baltymas, todėl jo vertinimas yra komplikuotas sergant tam tikromis ligomis (kepenų, onkologinės ligos).

Kaip sužinoti tyrimų rezultatus?

  • Dažniausiai atliekamų tyrimų rezultatai bus parengti per 14 darbo dienų. Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Net jei turite genetinį polinkį tam tikroms mažakraujystės formoms, reikia ieškoti priežasties ir gydytis, kitaip deguonies badą jaučia visas organizmas, prastėja atmintis, kenčia širdis, sunkėja lėtinės ligos.

Nors mėsoje geležies yra daugiausia ir būtent iš mėsos ją pasisaviname lengviausiai, reikia nepamiršti kad antra produktų grupė, kurioje gausu geležies yra žuvis, trečia – daržovės. Norint palaikyti normalų geležies kiekį, šių produktų reikia valgyti nuolatos.

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės konsultacijai

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana!

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams