Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2009 04 08

Regėjimą padeda išsaugoti lazeris

Akių ligos

2 min. skaitymo

Regejima padeda issaugoti lazeris

„Akys yra svarbiausia“, – sako Laima S., 49 m. buhalterė iš Alytaus. Prieš pusmetį ėmęs temti jos pasaulis pamažu vėl atgauna spalvas. Prieš porą savaičių Medicinos diagnostikos centre, V. Grybo gatvėje, Vilniuje, moteriai buvo atliktas regėjimą sugrąžinęs akių tinklainės gydymas lazeriu.

Nustatė visišką regėjimo nusilpimą

„Mano darbe netrūksta įtampos ir streso, tenka ilgai dirbti kompiuteriu. Akys – vienas pagrindinių mano darbo įrankių. Prieš pusantrų metų profilaktiškai tikrinausi sveikatą, apsilankiau ir pas akių gydytoją. Apsidžiaugiau, nes jokių regėjimo pokyčių ar sutrikimų nebuvo. Tačiau pernai rudenį kažkas ėmė darytis akims: apsiniaukusią dieną vis ieškodavau šviesos, atrodydavo, kad kambaryje esantys daiktai tapo mažesni, matydavau juos neryškiai. Tada nė neįtariau, kad viena mano akis visiškai nusilpusi“, – pasakoja Laima.

Moteriai vėl teko kreiptis į Alytaus oftalmologą, kuris, patikrinęs regėjimą, nustatė: viena akimi Laima beveik nemato. Tikslesnėms regėjimo susilpnėjimo priežastims nustatyti gydytojas išrašė siuntimą į Medicinos diagnostikos centrą. Laimai jis paaiškino, kad šioje įstaigoje bus ne tik modernia įranga atlikti visi reikiami akių tyrimai, bet prireikus pritaikytas terapinis, chirurginis ar lazerinis gydymas.

Delsti Laima nenorėjo, kankino nerimas, o nusilpusio regėjimo sukelti nepatogumai vargino tiek darbe, tiek buityje. Ji labai apsidžiaugė, kad Medicinos diagnostikos centre gali būti priimta ir šeštadienį. Dirbančiam ir branginančiam savo darbo vietą žmogui tai labai patogu.

Tiksli diagnozė ir gydymas – per dvi valandas

Medicinos diagnostikos centre Laimą priėmė gydytoja oftalmologė Milda Aukštikalnienė. Apžiūrėjusi akių dugną ir ištyrusi optiniu koherentiniu tomografu gydytoja nustatė, kad po tinklaine kaupiasi skysčiai. Fundus kamera atlikus fluorescencinę angiografiją buvo nustatyta tiksli pralaidumo vieta. Laimai diagnozuota centrinė serozinė chorioretinopatija (skysčių kaupimasis po tinklaine).

Kas sukelia ligą, tiksliai nėra nustatyta, bet viena priežasčių – dažnai patiriamas stresas. Pagrindiniai ligos simptomai – staiga pablogėjęs regėjimas, prieblanda, daiktai tampa neryškūs ir atrodo mažesni. Serga dažniausiai 20–50 m. žmonės.

Gydytoja M. Aukštikalnienė paaiškino Laimai, kad jos atveju gali būti taikomas gerai kontroliuojamas ir saugus gydymas lazeriu.

„Skausmo nejutau, prieš procedūrą man įlašino nujautrinamųjų akių lašų. Gal šiek tiek nemalonūs buvo ryškūs blyksniai, bet juk viską galima iškentėti, kai tikiesi susigrąžinti regėjimą. Pati procedūra truko tik 10 minučių, o Medicinos diagnostikos centre prabuvau dvi valandas“, – pasakoja moteris.

Po dienos poilsio – vėl prie darbų


Tą pačią dieną po procedūros lazeriu Laima grįžo namo į Alytų. Pailsėjusi sekmadienį, pirmadienį jau darbavosi buhalterijoje.

„Niekas kitas už mane darbo nepadarys“, – šypsosi moteris ir sako dedanti visas pastangas, kad išsaugotų regėjimą. „Akys man – svarbiausia, – pokalbio metu kartojo ji ne vieną kartą. – Džiaugiuosi, kad yra galimybė pasinaudoti naujausiais diagnostikos ir gydymo laimėjimais, kad Lietuvoje dirba puikūs akių gydytojai. Reikia rūpintis savimi, nes sveikos akys – didžiulis mūsų turtas.“

Dalintis