Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2007 04 11

Ypač tikslūs akies matavimai užtikrins geriausią regėjimą po kataraktos operacijos

Akių ligos

1 min. skaitymo

Ypac tikslus akies matavimai uztikrins geriausia regejima po kataraktos operacijos

Medicinos diagnostikos centras „Hila“, vienintelė Vilniuje sveikatos priežiūros įstaiga, įsigijo naujausią, moderniausią ir tiksliausią intraokulinių lęšiukų skaičiavimo aparatą – IOL Master (Carl Zeiss Meditec, Vokietija).

Akies kataraktos chirurgijoje regėjimas pagerėja akies natūralų lęšiuką pakeitus dirbtiniu. Kad būtų patenkinti kiekvieno paciento individualūs poreikiai, kad žmogus po operacijos matytų kuo geriau – dirbtiniai intraokuliniai lęšiukai yra skirtingo stiprumo ir dydžio. Geriausiam regėjimui po kataraktos operacijos pasiekti reikia atlikti labai tikslius akies matavimus, kad būtų parinktas reikalingas į akį implantuoti dirbtinis lęšiukas. Medicinos diagnostikos centre Hila tokie tikslūs matavimai atliekami naujuoju IOL Master aparatu, tyrimus atlieka ir konsultacijas teikia ilgametę patirtį turintys gydytojai oftalmologai.

Tai pirmasis nekontaktinis optinis koherentinis biometras, kurio dėka reikiamas dirbtinis akies lęšiukas apskaičiuojamas greitai ir labai tiksliai. Aparatas matuoja akies ašinį ilgį, ragenos kreivumą, priekinės kameros gylį ir pagal šiuos parametrus apskaičiuoja reikiamą dirbtinio lęšiuko stiprumą. Kadangi matavimai yra ne kontaktiniai, pacientas jaučiasi puikiai – akis neliečiama, nėra pažeidimo instrumentu ar infekcijos pavojaus.

IOL Master aparate esantis kompiuteris apskaičiuoja optimalų intraokulinį lęšiuką pagal matavimo vertes ir tarptautines integruotas naujausias lęšiukų apskaičiavimo formules, kurios duoda mažiausias paklaidas.

Šis aparatas gali gana tiksliai apskaičiuoti reikiamą dirbtinį lęšiuką net po anksčiau atliktų akies refrakcinių operacijų. Skaičiuojant senesniais aparatais, tokiems ligoniams gaunamos didelės paklaidos, dėl to būna blogesni pooperaciniai rezultatai.

Ir dar viena aparato IOL Master  teikiama naujovė yra ta, kad aparatu galima labai tiksliai apskaičiuoti pseudoakomodacinių ar fakinių dirbtinių lęšiukų stiprumą.

IOL Master – šiuo metu pats moderniausias ir tiksliausias aparatas dirbtiniams intraokuliniams lęšiukams skaičiuoti.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.