Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 03 23
Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
5 min. skaitymo
Reumatas ir reumatinės ligos: skirtumai, simptomai, eiga ir gydymas

Dažnas mūsų visuomenėje vis dar linkęs reumatu įvardyti daugelį raumenų, sąnarių ar minkštųjų audinių ligų. Tačiau Medicinos diagnostikos ir gydymo centro reumatologė Jūratė Eidžiūnienė pabrėžė, jog reumatas – širdies ir vožtuvų patologija, dažniausiai pažeidžianti širdį, sąnarius ir kitus organus, tuo tarpu reumatiniais susirgimais vadinamos kaulų ir sąnarių ligos bei pažeidimai. Kodėl svarbu atpažinti šias būkles ir nepainioti tarpusavyje? Kokie pagrindiniai reuma-to simptomai ir gydymo būdai?

Plačiau
2022 11 08
Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
3 min. skaitymo
Sutraukė mėšlungis? Šeimos gydytojas pataria, kaip elgtis

Turbūt daugelis bent kartą gyvenime esame pajutę, kai staiga sutraukia blauzdą, pėdą ar šlaunį. Tai staigus, nevalingas, skausmingas raumens įsitempimas. Palietus jaučiamas įsitempęs, kietas raumuo. Mėšlungio sukeltas skausmas gali užklupti bet kokio amžiaus žmogų, tiek miegant, tiek sportuojant, tiek esant ramybės būsenos ar maudantis. Apie tai, kas dažniausiai sukelia mėšlungį ir ką daryti, kad jis nesikartotų, pasakoja šeimos gydytojas Vilius Rajeckas.

Plačiau
2020 04 07
Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
6 min. skaitymo
Gydytojas paaiškino, kada sąnarių traškėjimas įspėja apie rimtą bėdą: šių ženklų ignoravimas veda į neįgalumą

Traškantys, stringantys ir maudžiantys sąnariai – kremzlės pažeidimo požymiai. Šią diagnozę išgirsta ne tik vidutinio ir vyresnio amžiaus, bet ir gerokai jaunesni pacientai.

Plačiau
2019 04 09
Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
4 min. skaitymo
Unikali sąnario kremzlės atkūrimo operacija išgelbėjo nuo ilgamečių skausmų

Žmonės vis ilgiau išlieka aktyvūs. Deja, net trečdalis žmonijos, remiantis naujausiais statistikos duomenimis, turi antsvorio arba yra nutukę, o tai didina sąnarių apkrovimą. Mūsų sąnarių kremzlės vis dažniau patiria nuolatinę įtampą ir traumas, jas lengva pažeisti, bet sunku atkurti.

Plačiau
2016 03 31
Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
3 min. skaitymo
Trombocitų koncentratas – sąnarių lankstumui

Labai daug kalbama apie tai, kad trombocitų koncentrato (angl. platelet-rich plasma, PRP) arba vadinamosios trombocitų prisotintos kraujo plazmos injekcijos išsaugo grožį ir jaunystę. Šį modernų, saugų ir natūralų metodą jau bene dvidešimt metų pacientams taiko ortopedai-traumatologai ir sporto medicinos gydytojai.

Plačiau
2012 11 28
Kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų ligos
7 min. skaitymo
Kuo ilgiau neprarasti judėjimo džiaugsmo

“Čia Lietuva, čia lietūs lyja...” Poeto posmai - tarytum apie šį rudenį. Tačiau kitaip būna retai. Merkiami lietaus, košiami šalto vėjo ilgainiui neatlaiko ne tik mūsų kvėpavimo takai, bet ir sąnariai.

Plačiau