Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2012 10 24

Šiuolaikiška dienos chirurgija nesutrikdo įprasto gyvenimo ritmo

Odos ligos

3 min. skaitymo

Siuolaikiska dienos chirurgija nesutrikdo iprasto gyvenimo ritmo

Dienos chirurgijos operacijos – tai galimybė susigrąžinti sveikatą taupant laiką ir pinigus. Ji ypač patraukli tiems, kurie negali ar nenori atsitraukti nuo įprastos darbotvarkės ir gyvenimo ritmo.

„Taikome šiuolaikiškus minimaliai invazyvius chirurgijos metodus, todėl pacientus išleidžiame tą pačią dieną po operacijos ar kitos dienos ryte, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Dienos chirurgijos centro vadovas abdominalinis chirurgas Alfredas Songaila. – Jei tik įmanoma, atliekame tausojamąsias chirurgines operacijas. Jų metu darome mažus kosmetinius pjūvius, stengiamės, kad  pacientai nepatirtų nei streso, nei skausmo. O rūpestis ir slauga prieš ir po operacijos, jauki aplinka taip pat prisideda prie geros savijautos.“

Dėl kokių dienos chirurgijos operacijų verta kreiptis į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą

„Turime tris puikiai įrengtas operacines, kuriose atliekame per 100 įvairių rūšių operacijų.

Čia dirba profesionali 38 patyrusių chirurgų komanda. Viena populiariausių – akių kataraktos operacija. Kitos dažniausiai atliekamos operacijos: pėdos kaulų deformacijos šalinimo, laparoskopinės tulžies pūslės, pilvo sienos išvaržų šalinimo, artroskopinės menisko, laparoskopinės gimdos miomų šalinimo“, – sako gyd. A. Songaila.

Akių kataraktos operacijos

Kataraktos operacija atliekama dažniausiai. Per metus pasaulyje jų atliekama apie 10 milijonų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre šioms operacijoms atlikti naudojamos pažangiausios technologijos. Dėl aparato, kuriuo atliekamos operacijos, technologinių privalumų apsaugomi akies audiniai, greičiau sveikstama po operacijos, geresni operacijos rezultatai, labai maža pooperacinių komplikacijų tikimybė. Pacientai pasveiksta ir regėjimą atgauna labai greitai – jau net praėjus kelioms valandoms po operacijos ar kitą dieną. Dažniausiai operacija trunka iki pusvalandžio, jei katarakta užleista ar komplikuota, kiek ilgiau. Pacientas gali rinktis, kokį lęšį implantuoti vietoj pašalinto.

TLK kompensuoja bazinę operacijos kainą. Nuo š. m. lapkričio 1 iki  gruodžio 31 d. kataraktos operacija (be lęšio kainos) tik 495 Lt draustiems asmenis pagal TLK nustatytą tvarką.

Lazerinės akių procedūros

Oftalmologiniais lazeriais gydomos įvairios akių ligos: diabetinė ir kitokios kilmės retinopatija, antrinė katarakta, glaukoma, tinklainės plyšiai ir daugelis kitų. Akių ligų gydymas lazeriais yra neskausmingas, trunka iki 15 minučių. Po procedūros lazeriu per kelias valandas regėjimas grįžta ir pacientas tą pačią dieną išleidžiamas namo.

Didžioji dalis lazeriu atliekamų akių gydymo procedūrų, tokių kaip antrinės kataraktos, diabetines retinopatijos gydymas ir kt., yra visiškai kompensuojamos iš TLK.

Akušerijos-ginekologijos operacijos

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojai rūpinasi intymia moterų sveikata įvairiose ginekologijos srityse. Visas chirurgines operacijas ir procedūras atlieka tik patyrę akušeriai-ginekologai.  

Chirurginiu gydymu siekiama išsaugoti organą, jo funkciją, pasirinkti mažiausiai invazyvų gydymo metodą. Kai įmanoma,  operacijos atliekamos laparoskopiniu arba  endoskopiniu  būdais, norint pasiekti  reikiamus organus per natūralias angas.

Atliekamos gimdos miomų ar gimdos šalinimo operacijos, kiaušidžių cistų šalinimo operacijos, lytinių lūpų plastinės (korekcijos, mažinimo) operacijos, gimdos ertmės patologijos gydymas. Visos operacijos atliekamos be pjūvio pilve. Tai labai svarbu, nes praktiškai nelieka jokios žymės, moteris gali drąsiai su kukliu bikiniu rodytis pliaže, baseine, kitose vietose. Bet svarbiausia – pacientė greitai pasveiksta po operacijos.

Kojų venų operacijos

Manoma, kad venų varikoze serga apie 15 proc. suaugusių šalies gyventojų. Moterys kenčia keturis kartus dažniau nei vyrai.

Šiandien jau niekas nebeabejoja, kad efektyviausias gydymo būdas – endovaskulinė lazerinė chirurgija. Ši metodika, kai pakitusi, savo funkcijų tinkamai nebeatliekanti kraujagyslė sunaikinama iš vidaus, yra minimaliai traumuojanti ir sumažinanti operacinę riziką.

Atliktos studijos rodo, kad net 99 proc. lazeriu atliktų venų šalinimo procedūrų buvo sėkmingos. Po gydymo lazeriu venų varikozė labai retai atsinaujina (recidyvai – apie 10 proc., tuo tarpu po chirurginės operacijos – apie 50 proc.). Tokių gerų rezultatų pavyksta pasiekti todėl, kad prieš operaciją pacientui atliekamas ultragarsinis tyrimas. Ultragarsas vėliau naudojamas ir operuojant.

Procedūrą atlieka patikimas ir patyręs specialistas, taikoma vietinė nejautra, todėl pacientai, pakilę nuo operacinio stalo, iš karto grįžta į aktyvų gyvenimą.

Ką būtina žinoti pacientui prieš kreipiantis į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą?

Pacientai, norintys, kad teritorinė ligonių kasa kompensuotų dienos chirurgijos operacijų bazinę kainą, privalo būti apsidraudę privalomuoju sveikatos draudimu ir turėti siuntimą. Siuntimą operacijai išrašo šeimos gydytojas, jį taip pat galima gauti Medicinos diagnostikos ir gydymo centre gydytojo konsultacijos metu.

Chirurgo specialisto konsultacija būtina prieš kiekvieną operaciją. Jos metu skiriami būtini tyrimai ir aptariami įvairūs su operacija susiję klausimai bei jos atlikimo būdai. Išsitirti ir pasiruošti operacijai centre galima vos per keletą valandų.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.