Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2024 05 27
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Reabilitacija po Hallux valgus operacijos: atmintinė pacientams

Terminu Hallux valgus vadinamas šoninis didžiojo kojos piršto iškrypimas į išorę. Ši deformacija laikoma viena labiausiai paplitusių pėdos patologijų. Kaip reabilitacija po Hallux valgus operacijos padeda mažinti skausmus, stiprinti pėdą ir greičiau pacientams sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą, pa-sakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ kineziterapeutė Deimantė Kavaliauskienė.

Plačiau
2024 04 30
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
11 min. skaitymo
Reabilitacija po traumų ir operacijų: kada ji skiriama ir kokia jos nauda?

Kokybiška reabilitacija po traumų ir operacijų yra itin svarbi ir reikalinga. Ji visapusiškai padeda stiprinti organizmą, grąžina judėjimo laisvę, mažina skausmus bei patinimus. Apie tai, kada pacientui priklauso reabilitacija, kokios dažniausiai taikomos reabilitacijos procedūros ir kur kreiptis, pasakoja „Hila“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Rūta Burzdžienė.

Plačiau
2024 04 04
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Reabilitacija po pilvo išvaržos operacijos: ką turėtumėte žinoti?

Pilvo sienos išvarža dažniausiai atsiranda dėl šios srities silpno jungiamojo audinio. Kadangi konservatyvaus gydymo nėra, dažniausiai taikomas chirurginis. Kada reikalinga reabilitacija po pilvo išvaržos operacijos ir kokios reabilitacinės priemonės taikomos, pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ kineziterapeutė Sofija Bizauskaitė.

Plačiau
2024 03 26
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Gydytojas sulaužė mitą apie nugaros traumas: ar tikrai padėti gali tik lovos režimas?

Nugaros traumos – menkas juokas. Net ir patys drąsiausieji susižeidę bijo sau pakenkti, tad dažnai kuo greičiau gula į lovą. Belieka išgerti nuskausminamųjų, ilsėtis ir laukti? Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ sporto medicinos gydytojas Mykolas Butvila sako, kad susitraumavus poilsis išties naudingas, tačiau pernelyg ilgai užsigulėti nereikėtų, o vaistus svarbu naudoti itin saikingai.

Plačiau
2024 02 28
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kada skiriama reabilitacija po COVID-19?

Prieš keletą metų praūžus COVID-19 pandemijai, kaip pastebėta, pablogėjo daugelio žmonių sveikata – tiek fizinė, tiek psichologinė. Dažną persirgusį vargina liekamieji reiškiniai po COVID. Tad koks yra tikrasis COVID-19 poveikis organizmui, kada pacientui reikalinga reabilitacija po COVID ir kas sudaro jos programą, apie tai pasakoja medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ kineziterapeutas Karolis Tuska.

Plačiau
2023 09 13
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
3 min. skaitymo
Kineziterapeutė G. Badikonytė: „Smagiausia, kai matai džiaugsmu degančias paciento akis“

„Esu ten, kur ir norėčiau būti“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Gerda Badikonytė. Iki tapdama netrukus metų gimtadienį minėsiančio Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sostinės Lvivo g. komandos dalimi ji žengė žingsnis po žingsnio. Gerai pažino įstaigos tvarką, struktūrą, vertybes ir žmones, taip pat spėjo baigti kineziterapijos studijas Vilniaus universitete.

Plačiau
2023 08 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
6 min. skaitymo
Kaip sužinoti, kokia fizinė veikla teikia didžiausią naudą jūsų kūnui ir sveikatai?

Ne paslaptis, kad ilgos sėdimo darbo valandos, nejudrus laisvalaikis ir nesubalansuota mityba veda ne tik prie nepageidaujamų kilogramų augimo, bet ir rimtų sveikatos bėdų ateityje. Nors vis daugiau žmonių susimąsto, kaip į savo užimtą dienotvarkę galėtų įtraukti daugiau fizinio aktyvumo, dalis skaudžiai nusivilia – treniruotės ne-duoda laukto rezultato, deginamos kalorijos, o riebalai netirpsta. Apie tai šiandien kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytoją Mantą Ambrašką.

Plačiau
2023 07 27
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kaip laiku pastebėti vaikų laikysenos problemas ir kada kreiptis į specialistus?

Vasarai persiritus į antrąją pusę, natūralu, kad tėvai vis dažniau pagalvoja apie artėjančius mokslo metus, o gydytojai savo ruožtu ragina kuo anksčiau atvykti su vaikais patikrinti jų sveikatos. Labai svarbu išsiaiškinti, ar nėra laikysenos problemų.
Pasak specialistų, netaisyklinga laikysena – vienas esminių vaikų ir paauglių sveikatos sutrikimų. Apie tai, kodėl svarbu laiku pastebėti ir gydyti laikysenos bei stuburo iškrypimus ir kokios priemonės yra veiksmingiausios, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Aistė Jakštienė.

Plačiau
2023 04 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
7 min. skaitymo
Reabilitacija po menisko operacijos – kaip sklandžiai sugrįžti į aktyvų gyvenimą?

Meniskai – tai svarbios kelio sąnario struktūros. Populiariai tariant, meniskai dažnai lyginami su automobilio amortizatoriais, sugeriančiais smūgius riedant keliu. Taip ir meniskai sugeria kelio sąnariui tenkančią apkrovą ir saugo kelį nuo greito nusidėvėjimo. Deja, neretai pasitaiko atvejų, kai įvyksta paties menisko traumos ir prireikia chirurginės operacijos. Apie tai, kokie meniskų pažeidimai pasitaiko dažniausiai ir kaip atliekama bei kodėl tokia svarbi reabilitacija po menisko operacijos, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeute Austėja Gliaudyte.

Plačiau
2023 04 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kaip susiję nugaros skausmas ir vėžys? Štai ką turite žinoti

Nugaros skausmas yra viena dažniausių žmoniją varginančių problemų. Maždaug 80 proc. gyventojų bent kartą per metus patiria įvairaus pobūdžio nugaros skausmus, kurie sutrikdo jų įprastą kasdienę veiklą. Tarp retesnių atvejų nugaros skausmas gali būti susijęs ir su naviko atsiradimu. Apie tai, į kokius požymius patariama atkreipti ypatingą dėmesį, kas sukelia tokį nugaros skausmą ir kokios priemonės gali padėti jį sumažinti, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutė Austėja Gliaudytė.

Plačiau
2023 04 04
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Reabilitacija po čiurnos lūžio – greičiausias būdas susigrąžinti judėjimo laisvę

Čiurnos sąnario pažeidimai – vienos dažniausių traumų kasdieniame gyvenime ir antra pagal dažnumą sporte. Dažniausiai ji įvyksta sporto aikštelėje ar aikštyne aktyviai leidžiant laiką, netinkamai pastačius pėdą ir pakrypus čiurnai arba populiariai tariant – nikstelėjus koją. Apie tai, kaip elgtis įvykus čiurnos traumai, jos gydymą ir reabilitacijos svarbą siekiant grįžti prie mėgstamos veiklos, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeute Giedre Damušyte.

Plačiau
2023 03 24
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Nugaros skausmas, pereinantis į koją: priežastys ir gydymas

Apskaičiuota, kad iki 84 proc. suaugusiųjų tam tikru gyvenimo laikotarpiu jaučia juosmens skausmą. Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutės Viktorijos Šatės, iš asmenų, kuriuos nugaros skausmas priverčia ieškoti gydytojo pagalbos, maždaug 60 proc. taip pat vargina kojos skausmas, tirpimas ir nugaros skausmas, pereinantis į kojas, simptomų plitimas nuo nugaros link kelio, pėdos ar iki kojų pirštų.

Plačiau