Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 09 13
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
3 min. skaitymo
Kineziterapeutė G. Badikonytė: „Smagiausia, kai matai džiaugsmu degančias paciento akis“

„Esu ten, kur ir norėčiau būti“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Gerda Badikonytė. Iki tapdama netrukus metų gimtadienį minėsiančio Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sostinės Lvivo g. komandos dalimi ji žengė žingsnis po žingsnio. Gerai pažino įstaigos tvarką, struktūrą, vertybes ir žmones, taip pat spėjo baigti kineziterapijos studijas Vilniaus universitete.

Plačiau
2023 08 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
6 min. skaitymo
Kaip sužinoti, kokia fizinė veikla teikia didžiausią naudą jūsų kūnui ir sveikatai?

Ne paslaptis, kad ilgos sėdimo darbo valandos, nejudrus laisvalaikis ir nesubalansuota mityba veda ne tik prie nepageidaujamų kilogramų augimo, bet ir rimtų sveikatos bėdų ateityje. Nors vis daugiau žmonių susimąsto, kaip į savo užimtą dienotvarkę galėtų įtraukti daugiau fizinio aktyvumo, dalis skaudžiai nusivilia – treniruotės ne-duoda laukto rezultato, deginamos kalorijos, o riebalai netirpsta. Apie tai šiandien kalbiname Medicinos diagnostikos ir gydymo centro sporto medicinos gydytoją Mantą Ambrašką.

Plačiau
2023 07 27
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kaip laiku pastebėti vaikų laikysenos problemas ir kada kreiptis į specialistus?

Vasarai persiritus į antrąją pusę, natūralu, kad tėvai vis dažniau pagalvoja apie artėjančius mokslo metus, o gydytojai savo ruožtu ragina kuo anksčiau atvykti su vaikais patikrinti jų sveikatos. Labai svarbu išsiaiškinti, ar nėra laikysenos problemų.
Pasak specialistų, netaisyklinga laikysena – vienas esminių vaikų ir paauglių sveikatos sutrikimų. Apie tai, kodėl svarbu laiku pastebėti ir gydyti laikysenos bei stuburo iškrypimus ir kokios priemonės yra veiksmingiausios, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Aistė Jakštienė.

Plačiau
2023 04 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
7 min. skaitymo
Reabilitacija po menisko operacijos – kaip sklandžiai sugrįžti į aktyvų gyvenimą?

Meniskai – tai svarbios kelio sąnario struktūros. Populiariai tariant, meniskai dažnai lyginami su automobilio amortizatoriais, sugeriančiais smūgius riedant keliu. Taip ir meniskai sugeria kelio sąnariui tenkančią apkrovą ir saugo kelį nuo greito nusidėvėjimo. Deja, neretai pasitaiko atvejų, kai įvyksta paties menisko traumos ir prireikia chirurginės operacijos. Apie tai, kokie meniskų pažeidimai pasitaiko dažniausiai ir kaip atliekama bei kodėl tokia svarbi reabilitacija po menisko operacijos, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeute Austėja Gliaudyte.

Plačiau
2023 04 18
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Kaip susiję nugaros skausmas ir vėžys? Štai ką turite žinoti

Nugaros skausmas yra viena dažniausių žmoniją varginančių problemų. Maždaug 80 proc. gyventojų bent kartą per metus patiria įvairaus pobūdžio nugaros skausmus, kurie sutrikdo jų įprastą kasdienę veiklą. Tarp retesnių atvejų nugaros skausmas gali būti susijęs ir su naviko atsiradimu. Apie tai, į kokius požymius patariama atkreipti ypatingą dėmesį, kas sukelia tokį nugaros skausmą ir kokios priemonės gali padėti jį sumažinti, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutė Austėja Gliaudytė.

Plačiau
2023 04 04
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Reabilitacija po čiurnos lūžio – greičiausias būdas susigrąžinti judėjimo laisvę

Čiurnos sąnario pažeidimai – vienos dažniausių traumų kasdieniame gyvenime ir antra pagal dažnumą sporte. Dažniausiai ji įvyksta sporto aikštelėje ar aikštyne aktyviai leidžiant laiką, netinkamai pastačius pėdą ir pakrypus čiurnai arba populiariai tariant – nikstelėjus koją. Apie tai, kaip elgtis įvykus čiurnos traumai, jos gydymą ir reabilitacijos svarbą siekiant grįžti prie mėgstamos veiklos, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeute Giedre Damušyte.

Plačiau
2023 03 24
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Nugaros skausmas, pereinantis į koją: priežastys ir gydymas

Apskaičiuota, kad iki 84 proc. suaugusiųjų tam tikru gyvenimo laikotarpiu jaučia juosmens skausmą. Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutės Viktorijos Šatės, iš asmenų, kuriuos nugaros skausmas priverčia ieškoti gydytojo pagalbos, maždaug 60 proc. taip pat vargina kojos skausmas, tirpimas ir nugaros skausmas, pereinantis į kojas, simptomų plitimas nuo nugaros link kelio, pėdos ar iki kojų pirštų.

Plačiau
2023 03 21
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
8 min. skaitymo
Kineziterapeutė apie fizinę kūdikių raidą ir dažniausias tėvų daromas klaidas

„Tėvai, auginantys mažylius, iš didelės meilės neretai persistengia. Viena dažniausių klaidų yra pernelyg didelis kūdikio saugojimas, pasireiškiantis jo judėjimo ribojimu arba pastangomis atlikti viską už jį. Dėl to gali būti vėliau įgyjami motoriniai įgūdžiai, vaikui nesukuriamos sąlygos bei stimulas mokytis“, – sako Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutė Gabrielė Gudaitė.

Plačiau
2023 02 28
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
4 min. skaitymo
Nugaros skausmas tarp menčių: kodėl atsiranda ir kaip jį gydyti?

Kaklo ar apatinės nugaros dalies skausmas yra daug dažnesnis, bet ir skausmas tarp menčių arba krūtininės stuburo dalies skausmas, pasak kineziterapeutų, gali pasireikšti nors kartą gyvenime iki 30 proc. žmonių. Kas jį paprastai sukelia?

Plačiau
2023 02 22
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
5 min. skaitymo
Deginantis skausmas nugaros viršuje: kas sukelia ir kaip jį įveikti?

Apie tai, kam ir kodėl dažniausiai kyla nugaros skausmas viršuje, kada reikalinga reabilitacija ir kokios prevencinės priemonės turi būti taikomos, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutė Judita Černiauskienė.

Plačiau
2023 02 09
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
7 min. skaitymo
Reabilitacija po peties sausgyslės operacijos

Nors iš pirmo žvilgsnio gali taip neatrodyti, būtent peties sąnarys yra pats judriausias visame žmogaus kūne. Taigi ir pečių traumos pasitaiko kur kas dažniau nei tenka pagalvoti, o kartu su jomis ne tokios retos ir peties sąnario operacijos. Patyrus peties traumą, prireikus chirurginės operacijos ar ne, siekiant susigrąžinti visavertę judesio funkciją reikalinga tikslinga reabilitacija. Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kineziterapeutas Mykolas Rimas.

Plačiau
2023 02 06
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
8 min. skaitymo
Išmanieji laikrodžiai treniruočių efektyvumui – ar tikrai žinote, ką jie rodo?

Šiais laikais daugelis sportuojančiųjų naudojasi išmaniaisiais laikrodžiais, kuriuose vieni labiausiai stebimų rodiklių yra širdies susitraukimų dažnis, tai yra kiek kartų per minutę susitraukia širdis, bei širdies ritmo intervalai treniruočių metu. Tačiau, pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sporto medicinos gydytojo Manto Ambraškos, šie rodikliai yra individualūs ir ne kiekvienam sportuojančiajam tinka standartiniai išmaniųjų laikrodžių parametrai. Su juo kalbamės apie tai, ką turėtume žinoti apie šių laikrodžių rodiklius ir kodėl verta individualiai sukonfigūruoti savo išmanųjį pagalbininką.

Plačiau
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams