Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2022 07 13

Vos kelios minutės ir vėl jausitės žvalūs!

Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija

1 min. skaitymo

Vos kelios minutes ir vel jausites zvalus

Ar kada pagalvojote, kad trūksta energijos? Po darbo dienos norisi tik kristi į lovą ir nejudėti? O galbūt yra buvę, kad atostogavote, tačiau jautėtės visiškai nepailsėję? Dažniausiai taip nutinka, kai kasdienybėje vyrauja chaosas ir stresas, tuomet apie bet kokį sportą galvojama mažiausiai.

Netrukus Lvivo g. 101 („Park Town“ verslo centre Vilniuje) atversiančio duris Reabilitacijos ir sporto medicinos centro kineziterapeutai įsitikinę – tik reguliarus judėjimas gali padėti grįžti į visavertį gyvenimą.

Keiskite požiūrį į mankštą

Daugelis nesugeba per dieną rasti laiko sportui, nes įsitikinę, kad treniruotė turi būti alinanti, išsunkianti visas jėgas ir trukti mažiausiai valandą – tik tokiu būdu iš tikrųjų matysis rezultatai. Anaiptol! Specialistai primena – skirkite bent 15 min. kasdien lengvai mankštai ir jūsų kūnas tikrai už tai padėkos.

Kaip pradėti sportuoti?

  • Planuokite fizinį aktyvumą. Šalia savaitės darbų visuomet įtraukite laiką, skirtą mankštai. Tik suplanuotas darbas bus iš tiesų padarytas.
  • Atraskite jus džiuginantį judėjimo būdą. Galbūt tai bus greitas pasivaikščiojimas, pilateso treniruotė arba lengvi tempimo pratimai. Nepatingėkite skirti laiko paieškoms!
  • Nepulkite be saiko treniruotis. Pradžioje pakaks bent dviejų kartų per savaitę arba 15 min. kiekvieną dieną.
  • Reguliarumas, reguliarumas ir dar kartą reguliarumas. Tik reguliarus judėjimas gali duoti vaisių – tai kur kas geriau negu mėnesį intensyviai sportuoti, pervargti ir galiausiai pusę metų nenorėti net pagalvoti apie sportą.
  • Sąmoningai ieškokite būdų būti aktyvūs. Paprasčiausias pavyzdys – vietoj lifto rinkitės laiptus, o automobilį prekybos centro aikštelėje statykite bent šiek tiek toliau nuo įėjimo durų.

Dalinamės TOP 5 pratimais, kuriuos galėsite atlikti tiek darbe pertraukėlių metu, tiek laukdami vizito pas gydytoją ar kirpėją.

Dalintis