Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2017 03 29

Po sėkmingos operacijos Deividas Stagniūnas – vėl savo ledo stichijoje

Traumų gydymas, sąnarių sutrikimai

3 min. skaitymo

Po sekmingos operacijos Deividas Stagniunas vel savo ledo stichijoje 3

„Man svarbi visa Lietuva“, – sako 31 metų daugkartinis Lietuvos šokių ant ledo čempionas Deividas Stagniūnas. Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose jis praleido daugiau nei pusę savo gyvenimo, gimtinės nedalija į mylimas ir nemėgstamas daleles. „Aš jos tiesiog pasiilgstu“, – teigia garsus sportininkas, čiuožęs su partnere Isabella Tobias. 

Pora buvo patekusi į pajėgiausių Europos žemyno ledo čiuožėjų dešimtuką ir pasaulio penkioliktuką. 

Deividas prieš dvejus metus baigė karjerą, dabar savo patirtimi dalijasi su mažaisiais ledo čiuožėjais. Detroite ir visoje Mičigano valstijoje, kur šiuo metu gyvena ir dirba sportininkas iš Lietuvos, yra labai daug čiuožimo salių, dailusis čiuožimas ten labai populiarus, tad Deividas darbo turi į valias.

– Kokia šiuo metu jūsų nuotaika, kokiais planais ir idėjomis gyvenate?

– Nuotaika puiki, viskas gerai, džiaugiuosi gyvenimu.

– Kaip atrodo įprasta jūsų diena – kokios pareigos, kokie džiaugsmai?

– Visą dieną esu tai vienoje, tai kitoje ledo arenoje, treniruoju vaikus. Visa diena prabėga ant ledo, laisvi tik vakarai, o tuomet norisi tik pailsėti.

– Koks jums yra Detroitas? Ką patartumėte draugams ten nuveikti?  

– Man patinka Detroitas, šiuo metu jis išgyvena pakilimą. Yra daug restoranų ir kitokių puikių vietų, kur smagu pabūti. Visa Mičigano valstija man labai graži. Amerika gali pasiūlyti labai daug skirtingų pramogų – galima važiuoti į didelį miestą arba laiką leisti kalnuose. Reikėtų nuspręsti, ką norėtųsi nuveikti. 

– Emigracijos tema Lietuvoje itin jautri. Ką jūs apie tai manote? Gal šiais laikais neverta dramatizuoti situacijos – žmonės gyvena ten, kur patogu, gera?

– Be abejo, visi esame šios Žemės gyventojai, todėl galime rinktis gyventi ten, kur širdis geidžia.

– Kas jums svarbu Lietuvoje? Ko pasiilgstate?

– Man visa Lietuva svarbi, aš jos tiesiog pasiilgstu.

– Ką jums reiškia namai?

– Namai mano jau čia, Detroite, jauku būti juose. Tačiau labai mėgstu keliauti.  

– Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenate 15 metų. Galbūt ko nors išmokote, pakeitėte požiūrį į kokius nors reiškinius?

– Manau, kad šiaip suaugau, ir tiek. Nieko per daug neišmokau, ko nebūčiau pasiekęs gyvendamas bet kur kitur. Tiesiog subrendau.

– Jūsų sportinė karjera nusagstyta medaliais. Koks jums pačiam laimėjimas, pasiekimas yra svarbiausias? Gal yra momentas, kuris neįamžintas apdovanojimu, bet mielas širdžiai?

– Olimpiada! Tai – kiekvieno sportininko svajonė. Jaučiausi labai laimingas, kai 2014 metais Sočio olimpiadoje nešiau Lietuvos vėliavą.

– Karjerą turėjote nutraukti ir dėl traumų sukeltų skausmų. Gal šiandien savo mokiniams ar kolegoms galėtumėte patarti kaip save tausoti?

 – Būtina sveikai maitintis ir prieš treniruotes daryti apšilimo pratimus. Neseniai Lietuvoje, Medicinos diagnostikos ir gydymo centre Vilniuje, man buvo atlikta kelio menisko operacija. Tad labai svarbu prisižiūrėti ir saugotis, vos pajutus sveikatos negalavimų nedelsti ir iš karto kreiptis į gydytojus.

– Ar nerimavote dėl to, kaip pasiseks operacija?

– Pasitikiu gydytojais, tad nieko nebijojau, tik norėjau pagaliau atsikratyti kelio skausmų. Kolegos iš Olimpinio centro rekomendavo kreiptis į gydytoją Darijų Rimą. Ačiū jam – viskas puikiai pavyko, aš – vėl ant ledo. Net nesigilinau į operacijos detales, man svarbu, kad jaučiuosi tikrai labai gerai.  

– Ką patartumėte žmogui, kuris laukia panašios operacijos?

– Pasirinkite gerą daktarą ir viskas bus ok! – smagiai ištaria D. Stagniūnas.

– Deividai, žmonės yra tingūs. Nepagalvojate, kad jie patys kalti – zirzia, jog yra per stori, bet dėl to nepajudina nė piršto? Serga, bet dažnu atveju pakaktų sureguliuoti mitybą, pradėti judėti?

– Nekreipiu dėmesio į kitus žmones, neklausau jų dejonių. Gyvenu sau, su aplinkiniais stengiuosi būti mandagus, o kaip jie nori gyventi ir ką dėti į pilvą – jų reikalas. Bet gyvename tik vieną kartą.

– Ar galėtumėte pasakyti, kad kiekvienas žmogus turėtų mokėti čiuožti – nebūtinai gražiai, bet dailiai judėti ant ledo ir taip pakelti nuotaiką ne tik sau, bet ir kitiems?

– Čiuožimas tikrai yra geras užsiėmimas, myliu šį sportą. Jei kas dvejoja, prašome nesikuklinti, tik pirmyn, nes čiuožiant dirba visi raumenys. Apima tikrai smagus jausmas!

Deividas apie gydymą mūsų Centre

 


Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.