2010 11 15

Hila paminėta Diabeto diena

2010 11 15

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre lapkričio 9–11 dienomis tradiciškai buvo minima Pasaulinė diabeto diena. Visiems norintiems buvo teikiama informacija apie diabetą, atliekami nemokami profilaktiniai gliukozės kiekio kraujyje tyrimai, leidžiantys užkirsti kelią ligai.

„Kasmet vykdomos akcijos metu nustatome vis daugiau asmenų, kuriems gliukozės kiekis kraujyje yra padidėjęs. Manoma, kad Lietuvoje cukriniu diabetu gali sirgti iki 5 procentų gyventojų, tačiau apie 100 tūkst. žmonių vis dar gyvena nė nenutuokdami, kad yra ligoniai“,  – sako Diabeto mokyklos įkūrėja slaugytoja diabetologė Juzefa Uleckienė.

Cukrinis diabetas neretai diagnozuojamas pavėluotai, nes ne visi žmonės žino dažniausius artėjančius ligos požymius. Dažnas šlapinimasis, besaikis troškulys, didėjantis alkis, svorio mažėjimas, nuolatinis nuovargis, lėtai gyjančios žaizdos – tai  pirmieji požymiai, leidžiantys įtarti ligą. Pajutus pirmuosius požymius arba profilaktiškai patariama kreiptis į šeimos gydytoją dėl tolesnių tyrimų.

Nors diabetas neišgydomas, ligą galima kontroliuoti. Skirtingai nei kitų ligų, cukrinio diabeto gydymo rezultatai priklauso nuo paties ligonio. Todėl būtina mokyti žmones gyventi su savo liga – išmokti stebėti gliukozės kiekį kraujyje, apskaičiuoti suvalgytą angliavandenių kiekį.

Gauti reikiamą informaciją apie ligą ir išmokti ją kontroliuoti galima Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, kuriame veikia Diabeto mokykla.

Akcijos partneriai: UAB „Roche Lietuva“ ir „Abbott Laboratories S.A.“ atstovybė.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.