Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2010 02 04

Gyvenimo kokybę sugrąžina modernios plokščios pėdos korekcijos operacijos

2010 02 04

Nuo vasario mėn. Medicinos diagnostikos centre plokščios pėdos operacijos pradėtos atlikti naudojant HyProCure®sinus tarsi sraigtą. Operuoja patyręs chirurgas ortopedas traumatologas Darijus Rimas.

Plokščiapėdystė (medicininis terminas hiperpronacija) – plačiai paplitusi visame pasaulyje. Mūsų šalyje ji nustatoma iki 30 proc. gyventojų.

Pronacija – tai normali pėdos funkcija, kai pėda kreipiama į vidų ir į išorę. Ši veikla gyvybiškai svarbi taisyklingam vaikščiojimui ir stovėjimui. Hiperpronacija – tai pėdos deformacija, kai  netenkama natūralios erdvės tarp šokikaulio ir kulnakaulio, dar vadinama sinus tarsi.

Įgimta plokščiapėdystė būna dėl įgimto raumenų ir sausgyslių tonuso silpnumo, įgyta – dėl per didelių apkrovų pėdoms, padidėjusio kūno svorio ir kt. Kai pėdos padėtis yra netaisyklinga, kūno laikysena tampa ydinga. Silpni raumenys ir pėdos kelties forma gali turėti įtakos kelių, klubų, kaklo ar pečių srities skausmams, eisena tampa sunki, jaučiamas nuovargis.

Plokščios pėdos sukeliami simptomai dažnai klaidingai gydomi kaip atskiros ligos. Hiperpronacija gali sukelti pėdų, kelių, klubo, juosmens, kaklo skausmą, skoliozę (stuburo išlinkimą į šoną). Tik specialistas gali nustatyti, ar tie skausmai atsirado dėl plokščiapėdystės, ir išspręsti problemą panaikindamas jos priežastį.

Plokščiapėdystė sukelia daugybę problemų todėl, kad  mūsų kūno padėtis ir judėjimas prasideda būtent nuo pėdos. Jos anatomija sukurta taip, kad svoris būtų  taisyklingai paskirstomas, kai judame ir einame. Kai šis balansas yra pažeistas pačioje pėdoje, jis persiduoda visam kūnui, sukeldamas ilgalaikių pasekmių turinčias komplikacijas.

Dažnai pacientai yra įsitikinę, kad nors jie turi plokščiapėdystę, ji nesukelia jokių matomų nepatogumų. Todėl ir gydyti nieko nereikia. Tačiau tokie simptomai kaip kelio sąnario skausmas, klubo skausmas arba skausmas šone rodo, kad pažeidimas pažengęs jau pakankamai toli ir būklė rimta.

Plokščiapėdystė medicinoje žinoma nuo senų laikų. Įdėta daug pastangų gydant tiek simptomus, tiek ligą. Sprendimų yra įvairių: ortopediniai batai, vidpadžiai ir kt. Kai nepakanka minėtų priemonių, taikomas operacinis gydymas.

Šiandien naujausias, anatomiškiausias ir pažangiausias operacinio gydymo būdas atliekamas taikant  HyProCure sraigtą. Operacija, panaudojant minėtą sraigtą, visam laikui išsprendžia pačią plokščiapėdystės problemą, nyksta nemalonūs ir skausmingi jos sukelti simptomai. Pacientas jau po operacijos gali vaikščioti, priminti operuota koja.

HyProCure sraigtas, atliekant minimaliai invazyvią operaciją, implantuojamas toje pėdos vietoje, kur yra nenatūralus atstumas tarp šokikaulio ir kulnakaulio. Sraigtas atkuria natūralią pėdos anatomiją, tinkamą kūno laikyseną ir svorio pasiskirstymą. Tokia operacija tinka įvairaus amžiaus žmonėms, ji gali būti atliekama ir vaikams nuo 4 metų.

Kiekvienam, kuris kenčia nuo plokščiapėdystės, reikėtų pasidomėti galimybe atlikti operaciją naudojant  HyProCure sraigtą. Delsimas spręsti problemą iš esmės sukels tik daugiau nemalonių simptomų ir nereikalingų išlaidų  jiems gydyti. Pagalvokite apie tai ir kreipkitės į gydytoją.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.