2011 05 05

Sergančiųjų cukralige mokymas - būtinybė

2011 05 05

Balandžio 28 d. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Diabeto mokykla visus norinčius pakvietė į seminarą ,,Cukrinis diabetas ir arterinė hipertenzija: kontrolės svarba". Seminaras sulaukė didelio susidomėjimo. Į jį atvyko ne tik centro pacientų, bet ir Antakalnio diabeto klubo ,,Beta", Vilniaus miesto ir rajono diabeto sąjungos narių.

Sergančiųjų  cukriniu diabetu mokymas yra pagrindinis šios klastingos ligos valdymo veiksnys. Geresnių gydymo rezultatų pasiekiama laikantis nustatyto valgymo grafiko, atsižvelgiant į maisto sudėtį. Sergant diabetu labai svarbu tikrintis gliukozės kiekį kraujyje, reguliariai vartoti paskirtus vaistus, rašyti diabeto dienyną.

Nuolatiniai Diabeto mokyklos pranešėjai gyd. endokrinologas Saulius Grigonis ir gyd. dietologė Aušra Jauniškytė akcentavo arterinio kraujo spaudimo reguliavimo svarbą. Padidėjęs kraujospūdis dažnai vargina sergančiuosius cukriniu diabetu. Pripažįstama, kad II tipo diabetas susijęs su nutukimu, netaisyklinga mityba ir gyvensena, paveldimumu. Gydymo rezultatai priklauso nuo paties ligonio pastangų, nuo to, ką jis žino apie šią ligą, mitybos savitumą, ar moka įvertinti ir apskaičiuoti angliavandenių kiekį, ar yra fiziškai aktyvus. Kineziterapeutė Brigita Rušinienė seminaro dalyvius pakvietė į centro sporto salę. Čia susirinkusieji susipažino su taisyklingos ir organizmą tausojančios fizinės veiklos pratimų programa.

Diabeto mokyklos mokytoja slaugytoja diabetologė Juzefa Uleckienė sako, kad įgytų žinių apie cukrinį diabetą ir arterinę hipertenziją  praktinis taikymas padės geriau pasirūpinti sveikata ir kontroliuoti ligą. Tinkama ligos kontrolė - tai ne tik būdas išvengti komplikacijų, bet ir galimybė gyventi visavertį, kūrybingą ir ilgą gyvenimą.

 

 

 

 

 

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.