Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Dietologija – medicinos sritis tirianti racionalią žmogaus mitybą, organizmo maistinių medžiagų, energijos poreikius ir jų koregavimo būdus specialiomis dietomis gydant konkrečias ligas.

Pasaulio sveiktos organizacijos (PSO) duomenimis, antsvoris ir nutukimas yra viena iš rimčiausių problemų gyventojų sveikatai Europos regione ir jau įgauna epideminį lygį. 
Mūsų centre konsultuojame vaikus ir suaugusiuosius dėl visų klausimų susijusių su sveika mityba turinčius antsvorio, nutukusius, sergančius įvairiomis ligomis, nėščiąsias, žindyves, sportuojančius, vegetarus ir visus, kuriems svarbi subalansuota mityba. 
Prieš rekomenduodamas Jums tinkamiausią mitybos planą, gydytojas dietologas paskirs reikiamus tyrimus (laboratorinius, kūno sudėties analizę ir kt.), įvertins individualius Jūsų poreikius, gyvenimo įpročius ir sveikatos problemas.

Dažniausiai gydo šias ligas: nutukimas, bulimija, anoreksija, inkstų nepakankamumas, kepenų nepakankamumas, uždegiminės žarnų ligos, onkologinės  it kt. ligos.

Mūsų Centre gydytojas dietologas įprastai nustato sveikatos sutrikimo priežastis ir paskiria gydymą per 1 dieną.*
*Kai kuriais atvejais galutinei diagnozei patvirtinti reikia  ištyrimo, kuris gali užtrukti ilgiau nei vieną dieną. Apie tokius atvejus jus informuos gydytojas arba tyrimą atliekantis medicinos personalas.

Dėmesio!
Konsultacija bus efektyvesnė, jei atvyksite su užpildytu asmens valgymo dienynu, t.y. prašome 7 dienas užrašyti kada, ką ir kiek valgote.

Įvertinti, ar jūsų kūno svoris yra normalus, galite pasinaudodami Kūno masės indekso skaičiuoklė

Gydytojai

Sėkmingam su mitybos koregavimu susijusiu sveikatos problemų sprendimui neretai būtinas glaudus dietologo bendradarbiavimas su endokrinologais, psichoterapeutais, kineziterapeutais ir kt.

Dietologijos paslaugos ir kainos

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Dietologo konsultacija
70.00 €
Dietologo konsultacija, pakartotinė
49.00 €
Gyvensenos medicinos antrinė (pakartotinė) konsultacija (dėl tos pačios priežasties 1 mėnesio laikotarpyje)
49.00 €
Gyvensenos medicinos specialisto pirminė konsultacija
69.00 €
Kūno sudėties analizė
24.00 €

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Dažniausiai užduodami klausimai

Į gydytoją dietologą kreipkitės, jei:

 • turite antsvorio (KMI>25);
 • esate nutukęs (KMI>30);
 • Jūsų juosmens apimtis didesnė nei 88 cm moterims ir 102 cm vyrams;
 • sergate cukriniu diabetu ir nepavyksta kontroliuoti gliukozės kiekio kraujyje;
 • sergate ligomis, kuomet itin svarbi subalansuota mityba sveikatai atstatyti ir/ar išlaikyti;
 • yra padidėjęs subalansuotos mitybos poreikis dėl nėštumo, žindymo;
 • yra padidėjęs subalansuotos mitybos poreikis dėl gyvenimo būdo (vegetarizmo, intensyvaus fizinio krūvio).

Pirmiausia gydytojas išklausys Jūsų nusiskundimus, įvertins turimus tyrimus, jei reikia paskirs trūkstamus tyrimus, aptars Jūsų gyvenimo būdą ir lūkesčius.

Galiausiai gydytojas rekomenduos Jums individualų mitybos planą, procedūras (pvz. vandens procedūros, masažai), fizinį krūvį, patars kaip koreguoti gyvenimo būdą bei paskirs sekančio vizito datą.

Konsultacijos trukmė – 45 min.

Nutukimas yra lėtinė, atsiradusi dėl per didelio riebalų kaupimosi liga, dėl kurios kyla daug komplikacijų.

Nutukimui diagnozuoti naudojamas kūno masės indeksas (KMI), kuris apskaičiuojamas pagal formulę:

KMI = svoris (kg) : ūgis (m)2

KMI reikšmė Nutukimo laipsnis Ligų rizika
18,5-24,9 Normalus svoris Nėra
25,0-29,9 Antsvoris Nedidelė, stengtis, kad svoris nedidėtų
30,0-34,9 I nutukimas Padidėjusi, būtina mažinti svorį
35-39,9 II nutukimas Didelė, būtina mažinti svorį
>40 III (liguistas) nutukimas Labai didelė, būtina mažinti svorį

KMI reikšmės

Mažiau nei 18,5: svoris yra per mažas, todėl yra didesnė rizika susirgti tam tikromis ligomis dėl mažo svorio ir mitybos nepakankamumo. Rekomenduojama didesnio kaloringumo dieta, kad pasiektumėte normalų svorį.

18,5-24,9: svoris yra normalus. Rekomenduojama sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviam, išlaikyti esamą kūno masę.

25-29,9: yra antsvorio, dėl to didėja rizika susirgti su nutukimu susijusiomis ligomis. Labai svarbu stebėti savo svorį, koreguoti mitybą, padidinti fizinį aktyvumą, kad svoris toliau nedidėtų. Jei jau sergama su nutukimu susijusiomis ligomis (aterosklerozė, II tipo cukrinis diabetas, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, arterinė hipertenzija ir pan.), rekomenduojama mažinti kūno masę.

30-34,9: I laipsnio nutukimas, yra vidutinė rizika susirgti su nutukimu susijusiomis ligomis. Rekomenduojama mažinti svorį: laikytis dietos, padidinti fizinį aktyvumą. Gydytojas gali skirti vaistų nutukimui gydyti.

35-39,9: II laipsnio nutukimas, yra didelė rizika susirgti su nutukimu susijusiomis ligomis. Rekomenduojama mažinti svorį: laikytis dietos, padidinti fizinį aktyvumą. Gydytojas gali skirti vaistų nutukimui gydyti.

>40: III laipsnio nutukimas, yra labai didelė rizika susirgti su nutukimu susijusiomis ligomis. Rekomenduojama mažinti svorį: laikytis dietos, padidinti fizinį aktyvumą. Gydytojas gali skirti vaistų nutukimui gydyti arba rekomenduoti chirurginį gydymą.

Svoris gali pradėti didėti bet kuriam žmogui. Tačiau kai kuriems yra didesnė rizika nutukti. Svoris gali didėti dėl kai kurių ligų ar vaistų vartojimo, bet dažniausia nutukimo priežastis - netaisyklinga mityba.

Nutukimas nėra vien kosmetinė problema. Dėl per didelio svorio didėja rizika susirgti tam tikromis ligomis:

 • arterine hipertenzija,
 • II tipo cukriniu diabetu,
 • ateroskleroze,
 • širdies ligomis,
 • insultu,
 • kepenų ir tulžies pūslės ligomis,
 • piktybinėmis ligomis.

Įvairios dietos turi tik trumpalaikį poveikį. Veiksmingą individualią nutukimo gydymo programą parengs mūsų Centro gydytojas dietologas. Optimaliam rezultatui pasiekti gydytojas dietologas turi visas galimybes mūsų Centre konsultuotis su kitų sričių specialistais – endokrinologais, psichoterapeutais, sporto medicinos gydytoju, kineziterapeutais, chirurgais, kurie specializuojasi nutukimo gydyme.

Mediateka

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams