Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Fibroadenomos operacija

Gerybinio krūties auglio šalinimas

Fibroadenomos – gerybinio krūties naviko operacija – saugus ir patikimas sprendimas moterims, padėsiantis išvengti auglio supiktybėjimo ir nerimo dėl krūties vėžio rizikos.

Esame viena iš nedaugelio klinikų Lietuvoje, kurioje ne tik ištiriame, bet prireikus ir išoperuojame gerybinius krūties navikus – fibroadenomas.

Prieš rekomenduodami jums tinkamiausią gydymą atliekame išsamius tyrimus. Jaunoms moterims, kurių krūtų liaukinis audinys yra tankus, atliekame krūtų echoskopiją. Vyresnėms moterims papildomai darome mamogramą – rentgeno tyrimą. Abu šie tyrimai papildo vienas kitą ir leidžia pastebėti dar mažesnius darinius krūtyse. Suradus darinį, būtinai, atliekame biopsiją – plona adata paimame mėginį iš rasto darinio, kad būtų nustatyta, ar tai gerybinis, ar piktybinis auglys.

Mūsų centre gydytojo konsultacija ir tyrimai atliekami tą pačią dieną vieno vizito metu.

Atsakymas dėl biopsijos paprastai gaunamas per tris darbo dienas. Jei vėžinių pakitimų nerasta, fibroadenomą galima operuoti.

Po operacijos – įprastai tą pačią dieną galite vykti namo. Gijimo procesas po operacijos užtrunka apie 2 sav. ir priklauso nuo individualaus atvejo. Fizinio aktyvumo nereikalaujančia veikla galite užsiimti jau sekančią dieną po operacijos. Sportuoti, planuoti kelionę ar kitą aktyvią veiklą rekomenduojame po 4 sav.

Laiku diagnozavus ir pašalinus fibroadenomą, jos supiktybėjimo rizika tampa nulinė.

Nedelskite, visapusiška pagalba – vienoje vietoje padės išvengti ligos ir jos sukeltų padarinių.

Gydytojai

Vitko Julija
Vitko Julija

Akušeris-ginekologas, Krūtų onkochirurgas (mamologas)

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Med. dr. Mečėjus Gediminas
Med. dr. Mečėjus Gediminas

Akušeris-ginekologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas

Ištiria, diagnozuoja ir prižiūri po operacijos gydytoja akušerė-ginekologė, mamologė-onkologė ir echoskopuota.
Operuoja – gydytojas chirurgas, akušeris-ginekologas.

Pacientai apie mus

gyd. Vitko Julija
A.S.
 
gyd. Vitko Julija
R.V.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
A.
 
gyd. Vitko Julija
G.G.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
I.V.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
V.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
A.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
A.V.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
Ž.S.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
E.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
Z.N.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
J.S.
 
gyd. Med. dr. Mečėjus Gediminas
D.L.
 

Fibroadenomos diagnostikos ir gydymo kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Akušerio ginekologo (mamologo) konsultacija, kai kartu atliekamas krūtų ultragarsinis tyrimas (echoskopija)
159.00 €
Akušerio ginekologo konsultacija dėl krūtų ligų
86.00 €

Nurodyta gydytojos J. Vitko konsultacija.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Abiejų krūtų mamografija (kodas 1609)
74.92 €
Abiejų krūtų su pažastų limfmazgiais ultragarsinis tyrimas (echoskopija)
69.00 €
Plonos adatos aspiracija
29.00 €
Vienos krūties mamografija (kodas 1609)
41.96 €
Vienos krūties su pažasties limfmazgiais ultragarsinis tyrimas (echoskopija)
49.00 €

Visą mamografijos tyrimo kainą sudaro tyrimas ir tyrimo vaizdų įrašymui reikalinga laikmena (USB).

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Lab. tyrimų programa atliekama prieš dienos chirurgijos operaciją MDC
19.00 €
Ramybės elektrokardiograma prieš dienos chirurgijos operaciją MDC (EKG)
19.00 €

Gydytojas gali paskirti jums papapildomus tyrimus individualiu atveju.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Lydinčiojo asmens apgyvendinimas dvivietėje palatoje (1 para)
59.00 €
Maitinimas palatoje ( pusryčiai)
0.00 €
Medikamentai po operacijos (1 amp. Anexate)
39.00 €
Nejautra, kaukinė, laringinė (anestezija)
177.00 €
Siūlų/kabučių pašalinimas po operacijos
39.00 €

Pateikta tik operacijos su nejautra kaina draustiems pacientams su siuntimu. Chirurginės operacijos visa kaina nustatoma susumuojant operacijos kainą, slaugą palatoje (nuo antros paros), maitinimą pagal paciento pasirinktą meniu, kai kurias medžiagas. Konkreti operacijos apimtis ir jos kaina aptariama prieš operaciją chirurgo konsultacijos metu, atsižvelgiant į operacijos sudėtingumą, jos trukmę ir paciento sveikatos būklę.

Nedraustiems, be siuntimo papildomai skaičiuojama anestezijos (nejautros) kaina.

 

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie fibroadenomos operaciją

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. ( ir operacijos dieną). Centre atliekamų tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Operaciją atliekame taikant bendrinę nejautrą.

Įprastai pjūvis atliekamas auglio vietoje, bet jo vieta parenkama įvertinant moters kūno tempimo linijas, atsižvelgiant į spenelį, aureolę. Pašalinus didesnį auglį, kad neliktų lokalaus įdubimo, kiek įmanoma rekonstruojame ir sujungiame aplinkinius audinius.  

Įprastai operacija planuojama pirmoje dienos pusėje. Po operacijos, likusią dienos dalį pacientė ilsisi dienos stacionare, jaukioje vienvietėje arba dvivietėje palatoje, stebima medicinos personalo. Vakare, įsitikinus, kad būklė stabili, pacientė gali vykti namo.

Operacijos trukmė – 1-2 val. ir priklauso nuo individualaus atvejo.

Jūs būsite aprūpintos visomis higienos priemonėmis, kurių gali prireikti.

Kadangi operuojami minkštieji audiniai, po operacijos gali atsirasti hematomų, taip pat formuotis krešuliai, todėl įprastai pacientei skiriame antibiotikų.

Siekiant išvengti uždegiminės reakcijos gijimo metu, stenkitės, kad krūtys kuo mažiau judėtų – venkite bėgioti, šokinėti ant batuto, taip pat ir krūtų glamonėjimo.

Pirmas dienas po operacijos gali būti jaučiamas fizinis nepatogumas, todėl geriausia dar keletą dienų skirti poilsiui ir gijimui.

Praėjus kalioms dienoms po operacijos jus kviesime apsilankyti centre, kad išimti siūlus. Kitas kontrolinis vizitas pas gydytoją suplanuojamas po 3 mėnesių.

deco round
4 priežastys

kodėl verta rinktis mus

 • Viena iš nedaugelio klinikų Lietuvoje, kurioje atliekamos fibroadenomų operacijos.
 • Ištiria, konsultuoja ir operuoja patyrusių gydytojų komanda.
 • Pirmenybė teikiama moters organizmą tausojantiems gydymo metodams.
 • Naudojama moderniausia diagnostinė įranga, puikiai įrengtos operacinės.

Dažniausiai užduodami klausimai

Fibroadenomos yra gerybiniai krūtų navikai, tai nėra onkologinė liga, tačiau, turint fibroadenomą, krūties vėžio rizika yra 2–3 kartus didesnė.

Kol kas medicinoje nėra indikatorių, kurie leistų tiksliai prognozuoti kuomet gerybinis auglys taps piktybiniu. Todėl, diagnozavus fibroadenomą, yra du keliai – stebėti, tikintis, kad navikas liks gerybinis arba, kad onkologinę ligą pastebėsime ankstyvojoje fazėje. Kitas kelias – išoperuoti fibroadenomą ir taip eliminuoti jos galimybę supiktybėti.

Nors tikimybė, kad iš fibroadenomos išsivystys vėžys, nėra didelė, bet toms moterims, kurioms taip atsitinka, griūva visas gyvenimas.

Fibroadenomų vystymąsi veikia hormoniniai pokyčiai moters organizme. Šie gerybiniai augliai gali smarkiai paaugti nėštumo ir žindymo metu.

Jei jums diagnozuota fibroadenoma ir abejojate dėl operacijos, mūsų centro gydytoja J. Vitko individualiai, įvertinus riziką, rekomenduoja pašalinti auglį, kad neliktų jokios rizikos, jog gerybinė fibroadenoma virs onkologiniu naviku.

Dažniausiai operuojamas apie 2 cm dydžio fibroadenomos. Tačiau jei tyrimų metu randame gerybinį naviką, kuriame jau susiformavusi kraujotaka, taip pat kai, palyginę su anksčiau darytais tyrimais, matome, kad darinys auga, keičia struktūrą, o moteris planuoja nėštumą ar vartoti kontraceptikus, tuomet būtina aptarti didesnę fibroadenomos riziką supiktybėti ir gydymo galimybes.

Operacija nekenkia laktacijos procesui, moterys gali natūraliai maitinti savo kūdikius krūtimi ir po operacijos, o tuo pačiu išvengti auglio supiktybėjimo laktacijos periodu, kuomet vyksta hormoniniai pokyčiai moters organizme.

Fibroadenomų rizika supiktybėti didėja:

 • jei moteris vartoja kontraceptines tabletes,
 • jeigu moteriai buvo taikyta pakaitinė hormonų terapija, kiaušidžių stimuliacija prieš dirbtinio apvaisinimo procedūras,
 • dėl hormoninių pokyčių moters organizme (pvz. nėštumo ir žindymo metu),
 • dėl amžiaus – vyresnėms moterims krūties vėžio rizika yra didesnė,
 • dėl genetinio polinkio (pvz. buvo diagnozuotas krūties vėžys šeimoje).

Fibroadenomos dažniausiai diagnozuojami jaunoms 16–35 metų amžiaus moterims.

Fibroadenomos pačios nesunyksta, prasidėjus menopauzei jos nebeauga, tačiau supiktybėjimo rizika išlieka, todėl labai svarbu kontroliuoti auglį ir periodiškai tikrinti kas šešis mėnesius.

Operacijos neskatina kitų fibroadenomų formavimosi, o išoperuotos fibroadenomos neatauga, bet jei vis dėlto yra genetinis polinkis, gali formuotis naujų, todėl moteris ir toliau turi reguliariai tikrintis krūtis.

Suprantame, kad ne viena moteris jaudinasi dėl būsimų išvaizdos pokyčių operuojant krūtis, todėl operuodami visuomet siekiame maksimaliai išsaugoti krūties anatomiją. Paprastai pjūvis lokalizuojamas ties augliu, bet parinkdami jo vietą visuomet įvertiname kūno tempimo linijas, atsižvelgiame į spenelį, aureolę. Pašalinus didesnį auglį, kad neliktų lokalaus įdubimo, kiek įmanoma rekonstruojame ir sujungiame aplinkinius audinius.  

Jau atliktų operacijų patirtis rodo, kad kruopščiai atlikus operaciją ir esant gerai priežiūrai gijimo metu, randas lieka labai siauras, po metų dažnai ir nepastebimas (plauko storio), nes susilieja su kitais fiziologiniais krūtų odos nelygumais. Jei fibroadenoma nebuvo labai didelė, plastikos chirurgų paslaugų paprastai neprireikia.

Jei krūtyje susiformuoja ne viena, bet keletas fibroadenomų, arba jos nustatytos skirtingose krūtyse, paprastai pačiai pacientei tenka spręsti ar planuoti kelias operacijas, ar visas fibroadenomas pašalinti vienos operacijos metus.

Abu pasirinkimai turi savo pliusų ir minusų: planuodamos vieną operaciją išvengiate papildomos narkozės, tačiau, jei fiboadenomų daug ir operacijos metu pažeidžiame didesnį plotą, natūralu, kad uždegiminė reakcija bus didesnė, o gijimas – sunkesnis.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą mūsų centre. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.