Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

COVID-19 tyrimas PGR metodu (PGR testas)

Šiuo metu atliekame molekulinį COVID-19 ir GRIPO A/B RNR tyrimas PGR metodu per 1 val. (Coronavirus SARS-CoV-2) iš nosiaryklės.
Išsitirti galima VISIEMS. Rekomenduojame užsiregistruoti iš anksto.

 

GREITAS IŠTYRIMAS: Tyrimo atsakymą galite gauti per 1-1,5 val*.

* Tyrimo atlikimo laikas gali pailgėti dėl būtinybės išimtinais atvejais pakartoti tyrimą.

Tyrimo kaina – 95 eur.

Sertifikato išdavimo kaina – 5 eur.

Sertifikatas pateikiamas per 1 val. po mėginio paėmimo.
Sertifikatas išduodamas lietuvių, anglų ir rusų kalba ir atitinka LR teisės aktų reikalavimus. Atkreipiame dėmesį, kad QR kodas negeneruojamas.

Duomenys perduodami į e.sveikata - per 2 val. po mėginio paėmimo.

 

Atslūgus koronovirusui COVID-19 tyrimo PGR metodu, kurio atsakymas pateikiamas per 12-30 val. šiuo metu neatliekame.

 

COVID-19 (PGR) tyrimą rekomenduojama atlikti, jei:

 • Jaučiate COVID-19 infekcijai būdingus simptomus: karščiavimą, kosulį, gerklės skausmą, skonio ir uoslės praradimą, dusulį.
 • Grįžote iš pandemijos apimtų šalių, kurių sąrašas nuolat atnaujinamas ir pateikiamas ČIA.
 • Artimai kontaktavote su infekuotais ar galbūt užsikrėtusiais asmenimis.
 • Jums nustatyta COVID-19 infekcija. Pakartotinis tyrimas rekomenduojamas praėjus 14 d. po infekcijos nustatymo ir kartojamas 2 kartus 24 val. intervalu.

Tyrimą rekomenduojama atlikti praėjus 5–7 dienoms po galimo užsikrėtimo ar kontakto su užsikrėtusiuoju.

Tyrimas atliekamas iš nosiaryklės tepinėlio. Mūsų Centre mėginiui iš nosiaryklės paimti naudojami itin ploni, lankstūs tamponai, todėl tyrimas maksimaliai komfortiškas.
Jei pacientas gali stovėti, tyrimas atliekamas jam stovint - vengiant kontakto su bet kokiu paviršiumi.

COVID-19 tyrimo kaina ir sertifikatas

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
COVID-19 ir GRIPO A/B RNR tyrimas PGR metodu per 1 val. (Coronavirus SARS-CoV-2)
95.00 €
COVID-19 tyrimo PGR metodu sertifikato, pasirašyto elektroniniu parašu, išdavimas (Coronavirus SARS-CoV-2 RNR)
5.00 €

Tyrimo sertifikatas nėra privalomas.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė. Kokį COVID tyrimą pasirinkti?

Svarbu žinoti!

Rūpinamės, kad mūsų svečiai, pacientai ir darbuotojai jaustųsi saugiai, todėl šiam tyrimui būtina registruotis iš anksto.

Atvyk
dami turėkite asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasas, tapatybės kortelė, vairuotojo pažymėjimas), dėvėkite burną ir nosį dengiančią kaukę.

Prašome atvykti tiksliu registracijos laiku.

Sumokėti už tyrimą prašome iki paslaugos suteikimo perkant tyrimą el. parduotuvėje arba banko kortele tyrimo kabinete.
Jei Jums reikalinga sąskaita faktūra, praneškite apie tai el. paštu info@hila.lt.

Dėmesio!
Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimu (2021 m. vasario 4 d. Nr. V-221 “DĖL PAVEDIMO ORGANIZUOTI, KOORDINUOTI IR VYKDYTI PAGILINTO SARS-COV-2 TESTAVIMO - VIRUSO GENETINIŲ VARIANTŲ NUSTATYMO PROCESĄ”, esant teigiamam PGR tyrimo rezultatui, Jūsų ėminys gali būti atsitiktine tvarka atrinktas sekoskaitos tyrimams Covid-19 ligos viruso atmainai nustatyti, tad tokiu atveju Jūsų duomenys būtų tvarkomi ir šiuo tikslu.

deco round

Kodėl verta išsitirti pas mus dėl COVID-19?

 • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
 • Pagrindinių tyrimų rezultatus sužinosite per 1–2 val., kitų – per 1 dieną, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma dėl technologinio proceso (pvz., pasėlio auginimo trukmės).
 • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto kraujo mėginio.

Dažniausiai užduodami klausimai

COVID-19 yra užkrečiama liga, kurią sukelia naujieji koronavirusai. Koronavirusai cirkuliuoja tarp gyvūnų, tačiau kai kurie iš jų sukelia infekcijas žmonėms.
Virusas patenka į žmogaus organizmą oro lašeliniu būdu (kosint, čiaudint, kalbant ir kt.), t. y. per kvėpavimo takus, ir pradeda daugintis. Turimais duomenimis, virusas sparčiai plinta artimai kontaktuojant su užsikrėtusiuoju. Kiek tiksliai virusas išlieka ant skirtingų paviršių, šiandien dar nėra patvirtinta, todėl viruso prevencijos tikslais PSO rekomenduoja nuolat dezinfekuoti paviršius ir rankas.

Inkubacinis periodas. Periodas, per kurį pasireiškia ligos simptomai, tiksliai nėra nustatytas. Pagal turimus duomenis, laikoma, kad jei per dvi savaites (14 dienų) nuo galimo užsikrėtimo momento ligos simptomai nepasireiškė, asmuo yra sveikas.

Gydymas. COVID-19 infekcijos patvirtinto gydymo kol kas nėra. Taikomas simptominis gydymas – skiriama vaistų nuo uždegimo, deguonies terapija, dirbtinė plaučių ventiliacija.

Ligos trukmė priklauso nuo jos sunkumo. Šiandien žinoma, kad sunkiai serga 60 metų ir vyresni žmonės, turintys lėtinių ligų.

Prevencija. Šiuo metu patvirtintas veiksmingiausias būdas apsisaugoti nuo COVID-19 infekcijos – dažnai dezinfekuoti rankas alkoholiniu skysčiu bei plauti su muilu. Šios priemonės padeda sunaikinti virusus, jei jie yra ant rankų.

Parengta pagal PSO rekomendacijas.

 • Jei tyrimą atlikote dėl to, kad grįžote iš užsienio šalies, kuri įtraukta į sąrašą šalių, iš kurių grįžus privalu izoliuotis, Jūs negalite vykti į darbą, privalote izoliuotis 14 d. nuo grįžimo į Lietuvą.
  Šalių, iš kurių grįžus reikia izoliuotis, sąrašas nuolat atnaujinamas ir pateikiamas ČIA.
 • Jei tyrimą atlikote dėl to, kad turėjote kontaktą su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 infekcija, Jūs privalote izoliuotis 14 d. po paskutinio kontakto dienos, net jei Jūsų COVID-19 testas yra neigiamas.
 • Jei tyrimą atlikote dėl to, kad jums pasireiškė COVID-19 būdingi simptomai, su tyrimo atsakymu kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl gydymo ir / ar saviizoliacijos.
 • Jei mėginys iš nosiaryklės paimamas I–V iki 12 val., tyrimo rezultatai ir sertifikatas pateikiami tą pačią dieną po 18 val.
 • Jei mėginys iš nosiaryklės paimamas šeštadienį, tyrimo rezultatai pateikiami pirmadienį po 18 val.
 • Duomenys perduodami į e.sveikata - per 2 val. nuo mėginio paėmimo, jei atlikote COVID-19 PGR testą per 1 val. (brangesnį) arba tos pačios dienos vakare, jei atlikote COVID-19 PGR testą iki 12 val.
 • Tyrimo rezultatai bus ESPBI sistemoje, kur prisijungęs Jūs, Jūsų šeimos gydytojas ar kitas specialistas galės taip pat matyti rezultatus. ESPBI sistemos adresas https://www.esveikata.lt/.
 • Jei pageidausite, tyrimo rezultatus išsiųsime ir Jūsų nurodytu el. paštu, dokumentui peržiūrėti gausite SMS žinutę su slaptažodžiu.

PGR metodu atliekamu COVID-19 tyrimu nustatoma viruso RNR (genetinė medžiaga), kuri per keletą etapų paverčiama į DNR (genetinę ląstelės informaciją). DNR fragmentas padauginamas milijonus kartų naudojant polimerazės grandininę reakciją (PGR).

Atliekant PGR, į reakcijos mišinį pridedama specialių fluorescencinių žymių, kurios prisijungia prie naujai sintetinamos DNR ir pagal kurių švytėjimo intensyvumą vertinamas testo rezultatas. Fluorescenciniam signalui registruoti reikalinga speciali įranga, todėl tokie tyrimai gali būti atliekami tik specializuotose laboratorijose.

Tyrimo privalumas:

 • Tai itin tikslus ir jautrus metodas, kuris parodo viruso buvimą. Viruso RNR aptinkama bet kuriuo infekcijos metu, kai tik virusas yra nosiaryklėje.

Tyrimo trūkumas:

 • Sudėtinga ir brangi technologija, tyrimas užtrunka kelias valandas.
 • Gali būti atliekamas tik specialiose laboratorijose.

PSO nerekomenduoja serologinių kraujo tyrimų naudoti SARS-CoV-2 infekcijai diagnozuoti, nes šiuo metu dar nėra pakankamai duomenų apie jų patikimumą. Jie gali būti naudojami moksliniams arba SARS-CoV-2 infekcijos epidemiologiniams tyrimams.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas, molekuliniai SARS-CoV-2 RNR tyrimai laikomi COVID-19 infekcijos laboratorinės diagnostikos aukso standartu.

PGR metodu atliekami tyrimai yra itin jautrūs (tikslumas – 95 proc.) ir specifiški (nustato tik SARS-CoV-2 genomo sekas, nerodo kryžminių reakcijų su kitais koronavirusais).

Iš kraujo atliekamais serologiniais tyrimais nustatomi virusui specifiški IgM ir/arba IgG klasės antikūnai, susidarę infekcijos metu.

Virusui specifiškų IgG buvimas kraujyje gali parodyti, kad asmuo buvo užsikrėtęs virusu, bet nebūtinai šiuo metu serga, nešioja ar platina virusą.

Tai nesudėtingas testas, jo rezultatas gaunamas per keletą valandų.

Šių tyrimų trūkumas:

 • Nepakankamas tikslumas, nes antikūnų buvimas kraujyje nerodo viruso buvimo.
 • IgM antikūnai atsiranda po savaitės, o IgG – po 2–3 savaičių nuo infekcijos pradžios.
 • Infekcijos pradžioje gali būti gautas klaidingai neigiamas rezultatas.

Serologinių testų rezultatas gali būti klaidingai neigiamas, jei tyrimo metu dar nespėjo susidaryti SARS-CoV-2 specifiški antikūnai, arba klaidingai teigiamas kai kurių patologijų atveju, esant mėginyje dideliam kiekiui kito specifiškumo antikūnų.

Ne, sezoninio gripo vakcina neapsaugo nuo koronaviruso sukeltos infekcijos.

Periodas, per kurį pasireiškia ligos simptomai, tiksliai nėra nustatytas. Pagal turimus duomenis, laikoma, kad jei per dvi savaites (14 dienų) nuo galimo užsikrėtimo momento ligos simptomai nepasireiškė, asmuo yra sveikas.

Jei tyrimą atlikote profilaktiškai, turite elgtis pagal reikalavimus, nustatytus Jūsų darbovietėje.

Tyrimą gali atlikti bet kuris pacientas, užsiregistravęs tyrimui iš anksto.

Šalių, iš kurių grįžus būtina izoliacija arba tyrimas, sąrašas nuolat atnaujinmas ir pateikiamas ČIA.

Kiekvienas bet kokia transporto rūšimi į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas turi elektroniniu būdu užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildydamas anketą.

Anketa atvykstantiems

Gautą registracijos patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – keleivis turi pateikti lipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą arba traukinį.

Savarankiškai keliaujantiems žemės transportu privaloma užsiregistruoti NVSC ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu.

Atlikus COVID-19 PGR tyrimą iš nosiaryklės tepinėlio, visiems pageidaujantiems, esant neigiamam tyrimo rezultatui, išduodamas serifikatas anglų ir rusų kalba. Sertifikatas pasirašomas kvalifikuotu elektroniniu parašu ir išsiunčiamas Jūsų nurodytu elektroniniu paštu, dokumentui peržiūrėti gausite SMS žinutę su slaptažodžiu.

 • Dėl tyrimo rezultatų susisieksime su Jumis asmeniškai.
 • Perduosime Jūsų duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams (NVSC).
 • Su Jumis susisieks NVSC specialistai, kurie informuos apie tolesnius veiksnius.
 • Privalėsite izoliuotis ir laikytis NVSC specialistų rekomendacijų.

Pamatykite kaip vyksta COVID-19 mėginio paėmimas

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės tyrimams

Registruokitės COVID-19 tyrimui

Išsitirkite dėl COVID-19 patikimiausiu PGR metodu. Išrašysime jums sertifikatą, o pasirinkus gydytojo konsultaciją, gausite visas reikiamas sveikatos rekomendacijas.

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams