Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Sąnario kremzlės operacija

Efektyvus ir patikimas gydymas

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Kelio sąnario kremzlės operacija – patikimas sprendimas pacientams, kuriuos vargina kelio sąnario maudimas, skausmas, traškesys, strigimo jausmas, tinimas, sergantiems osteoartroze (dar vadinama artroze, osteoartritu arba degeneracine sąnarių liga), kuomet pažeidžiamas sąnario kremzlinis paviršius, aplinkiniai minkštieji audiniai, kaulai.

Gydymas. Mūsų Centre kremzlės  pažeidimams gydyti gali būti skiriami vaistai, kineziterapija, fizioterapijos procedūros, injekcijos (kortikosteroidai, hialurono rūgštis, PRGF, nStride, kamieninių ląstelių). Kai toks gydymas neveiksmingas arba kremzlės pažeidimas yra didelis, rekomenduojama operacija. Po operacijos paprastai pacientui skiriama reabilitacija, kuri yra parenkama individualiai, priklausomai nuo operacijos pobūdžio ir paciento savijautos.

Taikome visus pažangiausius sąnario kremzlės operacijų metodus: unikalią kremzlės atkūrimo operaciją (padengiant plazmos krešuliu) - Lietuvoje atliekama tik mūsų centre; operaciją panaudojant skafoldus, membranas - dažniausiai atliekama; artroskopinę operaciją; artroskopinę operaciją su mikrolūžių formavimu; kremzlės atauginimą natūraliu būdu – Matrikso indikuota autologinė chondrocitų implantacija (MACI); autologinę osteochondroplastiką/mozaikoplastiką; mezenchiminių kamieninių ląstelių suleidimą.

Yra daug veiksnių, lemiančių, koks kremzlės operacijos metodas yra tinkamiausias konkrečiu atveju. Svarbu žinoti, kad  jei skausmas kelyje užsitęsė ilgiau nei kelios savaitės, skubėkite kreiptis į gydytoją. Uždelsus mažėja gydymo galimybių pasirinkimas.

Sąnario kremzlės operacija – vienintelis sprendimas, kai konservatyvus gydymas vaistais, fizioterapija ir kt. priemonėmis yra neveiksmingas. Į gydymo kainą įeina gydytojo ortopedo-traumatologo konsultacija, magnetinio rezonanso tyrimas (MRT), laboratoriniai tyrimai, reikalingi prieš operaciją ir operacija.


Apie unikalią kremzlės atkūrimo operaciją žiūrėkite šiame video:

Gydytojai

Rimas Darijus
Rimas Darijus

Ortopedas - traumatologas

  • language LT, RU, EN, PL
  • Darbo laikas

Sėkmingam ortopedinių-traumatologinių ligų gydymui, būtinas glaudus gydytojo ortopedo-traumatologo bendradarbiavimas su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais, neurologais, radiologais ir kt. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre įkurtas Reabilitacijos ir sporto medicinos centras siūlo plačias pooperacinio gydymo galimybes, siekiant pacientams padėti greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą, sustiprinti sveikatą ir pagreitinti sveikimo procesą.

Pacientai apie mus

gyd. Rimas Darijus
Ž.S.
 
gyd. Rimas Darijus
L.I.
 
gyd. Rimas Darijus
N.J.
 
gyd. Rimas Darijus
M.V.
 
gyd. Rimas Darijus
J.S.
 
gyd. Rimas Darijus
Z.M.
 
gyd. Rimas Darijus
D.S.
 
gyd. Rimas Darijus
E.P.
 
gyd. Rimas Darijus
A.
 
gyd. Rimas Darijus
V.Š.
 

Sąnario kremzlės operacinio gydymo kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Ortopedo traumatologo konsultacija
89.00 €
Pakartotinė ortopedo traumatologo konsultacija
55.00 €
Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Lab. tyrimų programa atliekama prieš dienos chirurgijos operaciją MDC
19.00 €
Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimo vaizdų įrašymas į laikmeną
0.00 €
Ramybės elektrokardiograma prieš dienos chirurgijos operaciją MDC (EKG)
19.00 €

Prieš operaciją reikalingas MRT tyrimas (kainą sudaro tyrimas ir vaizdų įrašymas į USB laikmeną).
Laboratorinius tyrimus, elektrogardiogramą (EKG) bei kitus tyrimus, jei jie reikalingi individualiu atveju pacientas gali atsivežti iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Kelio sąnario artroskopija (didelės apimties)
1,800.00 €
Mėgintuvėlis trombocitais praturtintos plazmos (PRGF) paruošimui, 1 rinkinys
64.00 €
Trombocitais praturtintos plazmos (PRGF) paruošimas ir suleidimas (be PRGF mėgintuvėlių kainos)
135.00 €

Visą gydymo kainą sudaro tausojanti (artroskopinė) operacija, PRGF procedūra ir priemonės reikalingos procedūrai.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Kelio sąnario artroskopija
1,290.00 €
Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Sąnario artroskopinė operacija (2 meniskų siuvimas, spongiotizacija)
995.00 €
Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Kolageninė membrana (2x2) (brangiau kainuojančios medžiagos kainų skirtumas)
1,380.00 €
Sąnario artroskopinė operacija (menisko rezekcija)
700.00 €

Visą operacijos kainą sudaro operacija ir jai reikalingų medžiagų kaina.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie operaciją?

Unikaliu metodu - padengiant plazmos krešuliu atliekamos kremzlės atkūrimo operacijos metu atliekama standartinė artroskopinė operacija  - pro nedideles angas, naudojant optinius prietaisus, sąnariai apžiūrimi iš vidaus, įvertinamas kremzlės pažeidimas, jo plotas.
Tuomet paruošiamas ir apdorojamas paciento kraujas, atskiriama plazma, praturtinta trombocitais ir augimo faktoriais, ji maišoma su sveikos kremzlės fragmentais ir specialia metodika sukrešinama. Gaunamas standus plazmos ir kremzlės mišinio transplantas, kuris pritvirtinamas kremzlės defekto srityje.

Esant nedideliems – kelių kvadratinių centimetrų – kremzlės pažeidimams, operacija minimaliai invazyvi, atliekama per nedidelius pjūvius. Jei kremzlės pažeidimas didesnis, tenka atlikti 5–7 cm pjūvį, kad būtų galima tinkamai padengti kremzlės defektą. Tam nenaudojamos papildomos membranos ar sintetiniai geliai.

Operacija trunka vieną valandą. Lietuvoje atliekama tik mūsų centre!

Operacija panaudojant skafoldus, membranas atliekama dažniausiai. Skafoldai ir membranos - natūralūs polimerai, kolagenas, hialurono rūgštis, hondroitino-6-sulfatas, šilko fibroinas. Tai biologiškai aktyvios, skatinančios ląstelių sukibimą ir augimą medžiagos. Operacijos metu tokia membrana perkeliama į sąnarį, stabiliai pritvirtinama prie esančios sveikos kremzlės. Tokiu būdu pradeda gamintis sveikos kremzlės ląstelės, atstatoma pažeista kremzlė.

Artroskopinė operacija taikoma pacientams, kuriems diagnozuojama I–II laipsnio chondromaliacija (žr. pav.), kai labai maži kremzlės defektai, esant III–IV laipsnio osteoartrozei. Operacijos metu pašalinama degeneruota kremzlė, laisvi kūnai ir kt.

Kelio kremzlės pažeidimo laipsniai

Artroskopinė operacija su mikrolūžių formavimu tinka mažiems, 1–2 cm2 kremzlės pažeidimams.
Operacijos metu suformuojami mikrolūžiai, susidaro spongiozinis (kempininis) kraujavimas, turtingas baltymų ir specifinių ląstelių, galinčių regeneruotis, defektas padengiamas kraujo krešuliu. Maždaug per 4 mėn. susiformuoja fibrinė sveika kremzlė.

Kelio kremzlės mikrolūžių formavimo operacija

Matrikso indikuota autologinė chondrocitų implantacija (MACI) tai natūralus būdas atauginti kremzlę, kuomet operacijos metu nugramdomas gaba­lėlis kremzlės transportuojamas į Vokietijos laboratorijas. Ten užauginamas kremzlės gabalėlis, kuris dedamas į pažeistą kremzlės vietą.
Tai dviejų etapų operacija, todėl atliekama rečiau, tausojant paciento sveikatą.

Autologinė osteochondroplastika/mozaikoplastika tinka tais atvejais, kai nustatomas osteochondrinis pažeidimas, kurio dydis <4 cm2. Taikoma jau­niems, aktyviems pacientams.

Operacijos metu pažeista sąnario kremzlė pakeičiama osteochondriniu alograftu arba autologiniu transplantatu.

Kelio kremzlės pažeidimo mozaikoplastika

Mezenchiminių kamieninių ląstelių suleidimas

Naudojant šį metodą, iš paciento kaulų čiulpų ar riebalinio audinio, naudojant „Lipogems“ technologiją paimamos kamieninės ląstelės ir suleidžiamos į pažeistą sąnario kremzlės vietą. Pažeista kremzlė pamažu regeneruojasi.

Po sąnario kremzlės operacijos 1 parą praleisite mūsų centro ligoninėje - visą parą būsite prižiūrimas medicinos personalo. Iš ligoninės išvyksite su ramentais. Su ramentais vaikščioti Jums reikės iki 6 savaičių.

Sveikimo periodu būtina apsaugoti suformuotą kremzlę nuo traumavimo, todėl kurį laiką (iki 6 sav.) vaikštoma su ramentais, palaipsniui didinant operuotos galūnės apkrovą. Pacientui skiriamas reabilitacinis gydymas (mankštos namie, ir/ar salėje ar/ir baseine, masažas, dviratis, bėgimo takelis). Po operacijos būtina stiprinti raumenų jėgą, skatinti kremzlės regeneraciją ir formavimąsi. Įprastai sportuoti pilna amplitude galima praėjus 13 sav. po operacijos.

Palaipsniui tinkamai didinant fizinį krūvį, po 7–12 mėn. pacientas gali grįžti prie pamėgtos aktyvios fizinės veiklos.

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Atmintinė. Kaip pasiruošti MRT
deco round
4 priežastys

kodėl verta rinktis mus

  • Atlikti reikiamus tyrimus ir patvirtinti diagnozę galime per 1 dieną.
  • Operuoti galime per 2-3 sav. po konsultacijos. Sekančią dieną galite skristi lėktuvu.
  • Operuoja vienas labiausiai patyrusių chirurgų Lietuvoje.
  • Hospitalinių infekcijų rodiklis per pastaruosius 5 metus – 0.

Dažniausiai užduodami klausimai

Sąnarių kremzlės pažeidimai išsivysto dėl įvairių priežasčių, tačiau didžioji dalis jų atsiranda dėl traumos. Tai gali būti ūmi momentinė, sportinė trauma, griuvimas, sąnario užlaužimas, autoavarija ar kita didelės energijos trauma. Pažeidimai gali atsirasti ir dėl ilgalaikio poveikio – ilgas žygiavimas, bėgimas. Jeigu žmogus nėra fiziškai tam pasiruošęs, nesitreniravo, jei to anksčiau nedarė, kremzlės paprasčiausiai neatlaiko tokio krūvio ir yra pažeidžiamos.
Kremzlė gali būti pažeidžiama ir dėl nutukimo, kuomet sąnariai patiria dideles perkrovas, dėl hormoninių pokyčių, autoimuninių susirgimų.
Pažeisti raumenys, sausgyslės ir lūžę kaulai geba sugyti, suaugti. Tačiau kremzlės atsinaujinimo ar gijimo galimybės labai ribotos dėl kraujotakos ir inervacijos nebuvimo kremzliniame audinyje.

Pagrindinis tyrimas, geriausiai parodantis minkštųjų audinių, kremzlės būklę yra magnetinio rezonanso tomografija. Jo pagalba įvertiname raiščių, meniskų būklę, kremzlės pažeidimo lokalizaciją, plotą, gylį, kaulo būklę apie pažeistą kremzlę. Pagal tai galima tinkamai parinkti gydymo taktiką, operacinį metodą.

Operacinės technikos ir metodo pasirinkimą lemia pažeidimo dydis, vieta, gylis, pažeidimo kilmė, paciento amžius paprastai turi neviršyti 50 m., profesija. Spongiolizaciją – sąnario kremzlės atkūrimo metodas suformuojant krešulį iš paciento kraujo, labiau tinka esant šviežiems pažeidimams ir kai yra pakankamai sveikos kremzlės, kurią galima panaudoti operacijoje. Visa tai lemia, ar operacijos rezultatai bus geri.

Esant negiliems, paviršiniams kremzlės pažeidimams taikomas konservatyvus gydymas: fizioterapija, kineziterapija, priešuždegiminis ir nuskausminamas gydymas, galimos hialurono rūgšties, plazmos, steroidinių vaistų injekcijos. Taip pat rekomenduojami gyvenimo būdo pokyčiai: svorio kontrolė, sportinės ar darbinės veiklos keitimas.

Vyresniems pacientams taikomi kiti kremzlės atkūrimo metodai. Kada kremzlės pažeidimas išplitęs, yra pažengusi osteoartrozė, rekomendujama sąnario pakeitimo, endoprotezavimo operacija.

Kai pažeidimas gilus, viso kremzlės storio, atliekama operacija – atkuriama pažeista kremzlė. Gali būti taikomi įvairūs metodai: kaulų čiulpų stimuliacija, mikrolūžiais, chondroplastika, mozaikoplastika, panaudojant kremzlės kaulo transplantą, autologinių chondrocitų implantacija, panaudojant kologenines membranas, autologinės kremzlės implantacija. Kuris metodas tinkamiausias konkrečiu atveju geriausiai įvertinti gali tik patyręs gydytojas.

Kaip ir bet kurios kitos ligos atveju, tinkamai ir laiku nesureagavus į kremzlės, raiščių, meniskų pažeidimus, rizikuojama dar labiau sau pakenkti. Problemos negydant, vystosi degeneracinė sąnario liga – osteoartritas, kuri veda į žmogaus invalidumą.

Statistikos duomenimis, nuo 5 iki 10 proc. vyresnių negu 40 metų pacientų turi gilų kremzlės pažeidimą. Tai reiškia, kad su giliais kremzlės pažeidimais susiduria beveik kas penktas – dešimtas žmogus. Vyresniame amžiuje, progresuojant ligai, apie 80 proc. vyresnių nei 75 metų pacientų turi degeneracinę sąnario ligą – osteoartritą.
Profesionalaus sporto pasaulyje padėtis dar liūdnesnė: iki 38 proc. kontaktinių komandinių sporto šakų, tokių, kaip krepšinis, futbolas, regbis, atstovams diagnozuojama kremzlės pažeidimai. Po operacinio gydymo tik apie 45–78 proc. sportininkų grįžta į buvusi sportinį lygį.

Sąnario kremzlės operacija

Efektyvus ir patikimas gydymas

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.