Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Išangės srities pūlinių šalinimo (fistulės) operacija

Išangės fistulės operacija Hila – nesudėtingas ir efektyvus sprendimas, padėsiantis išvengti niežulio, pūlingų išskyrų ir diskomforto jausmo.

Prieš rekomenduodami Jums tinkamiausių gydymą atliksime išangės apžiūrą ir rektoskopijos tyrimą. Kartais gali prireikti ir kitų tyrimų (dažo mėginys, zondavimas specialiu instrumentu ar magentinio rezonanso tomografija).

Gydymas: išangės fistulės gydomos tik chirurginiu būdu. Gydymo metodas priklauso nuo ligos pobūdžio ir gydytojo kvalifikacijos. Gydymo metu itin svarbu nepažeisti išangės raukų mechanizmo operacijos metu ir išsaugoti išmatų laikymo funkciją, todėl gydytojo kvalifikacija yra itin svarbi.

Išangės fistulės operuojamos šiais metodais: fistulotomiją, ligatūromis, tiesiosios žarnos lopo patraukimu, LIFT operaciją (angl. Ligation of Intersphincteric Fistula Tract)

Pastaroji operacija – pažangiausias metodas, išsaugantis išangės raukų funkciją, o tuo pačiu ir išmatų laikymo funkciją.

Po operacijos: įprastai jau sekančią dieną po operacijos, galite užsiimti didelio fizinio pajėgumo nereikalaujančia kasdiene veikla – vairuoti, dirbti kompiuteriu. Fizinis aktyvumas grįžta per 2-3 savaites, priklausomai nuo pasirinkto operacijos būdo. Atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, gali būti skiriama reabilitacija po išangės pūlinių šalinimo (fistulės) operacijos.

Negydomos analinės fistulės pačios savaime niekuomet neužgyja, todėl būtinas profesionalus gydymas, parinktas individualiai, atsižvelgiant į ligos sudėtingumą ir simptomus.

Gydytojai

Prof. hab. med.dr. Samalavičius Narimantas Evaldas
Prof. hab. med.dr. Samalavičius Narimantas Evaldas

Abdominalinis (pilvo) chirurgas, Koloproktologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Med.dr. Radžiūnas Gintautas
Med.dr. Radžiūnas Gintautas

Koloproktologas, Endoskopuotojas, Abdominalinis (pilvo) chirurgas

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Doc. med. dr. Dulskas Audrius
Doc. med. dr. Dulskas Audrius

Chirurgas, Koloproktologas

 • language LT, RU, EN, DE
 • Darbo laikas

Pacientai apie mus

gyd. Med.dr. Radžiūnas Gintautas
S.Š.
 
gyd. Doc. med. dr. Dulskas Audrius
J.V.
 
gyd. Med.dr. Radžiūnas Gintautas
J.G.
 
gyd. Med.dr. Radžiūnas Gintautas
V.P.
 
gyd. Med.dr. Radžiūnas Gintautas
G.Š.
 
gyd. Med.dr. Radžiūnas Gintautas
A.V.
 
gyd. Doc. med. dr. Dulskas Audrius
S.M.
 

Išangės fistulės operacinio gydymo kaina

Išangės fistulės operacija – vienintelis šios ligos gydymo būdas. Į gydymo kainą įeina gydytojo koloproktologo konsultacija, tyrimai, reikalingi prieš operaciją ir operacija.

Pasiruošimas rektoskopijai

Trukmė - apie 30 min.
 • Procedūros metu gali būti šalinami polipai (procedūra už papildomą kainą)
 • Papildomai kainuoja vienkartinė klizma (apie 14 Eur)

Rektoskopija

Hila standarto kaina nuo:

4796
Trukmė – apie 30 min.
 • Nustatoma tiksli diagnozė.
 • Naudojama saugi įranga (dezinfekuojama pagal ISO standartus).

Žemos fistulės šalinimo operacija (išangės srities)

Taikant spinalinę, epidurinę arba bendrinę nejautrą. Hila standarto kaina nuo:

39900
Trukmė – 30-60 min.
Klinikoje praleisite – 1 parą.
 • Efektyvumas – beveik 70-100 proc.
 • Rezultatas – ilgalaikis.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie operaciją?

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Hilaie per 2 val. Hila atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

LIFT operacijos metu susiuvama fistulės vidinė anga, taip nutraukiamas fistulės vientisumas. Likusi kanalo dalis išgramdoma arba atveriama ir užgyja pati. Svarbiausia, kad operacijos metu nepadaroma žalos išangės raukų mechanizmui, todėl nepakenkiama išmatų laikymo funkcija.

Atmintinė. Kaip pasiruošti kraujo tyrimams
deco round
4 priežastys

Kodėl verta rinktis mus

 • Operuoti galime kitą dieną po pirminės konsultacijos.
 • Operuoja patyrę, savo kvalifikaciją nuolat keliantys gydytojai.
 • Kitą dieną po operacijos galite vykti namo, skristi lėktuvu.
 • Hospitalinių infekcijų rodiklis per pastaruosius 5 metus – 0.

Dažniausiai užduodami klausimai

Išangės fistulės dažniausiai susiformuoja po paraproktito – pūlingo išangės audinių uždegimo, kai pūlinys pratrūksta į išorę. Liga būdinga darbingo 30–60 metų amžiaus žmonėms, dažniau vyrams. Uždegiminės žarnų ligos, ypač Krono liga, taip pat skatina fistulių atsiradimą. Rečiau fistulės susiformuoja sergant anorektaliniu vėžiu, AIDS, chlamidine infekcija, sifiliu, tuberkulioze, jos gali atsirasti ir kaip gydymo komplikacija, pavyzdžiui, opinio kolito, išangės ar tiesiosios žarnos polipo, tiesiosios žarnos vėžio ir kt.

Deja, ši liga yra linkusi atsinaujinti. Fistulės atsinaujina 10–15 % pacientų, priklausomai nuo fistulės sudėtingumo ir taikyto chirurginio metodo, bet gydyti ligą verta, nes „užaklinus“ fistules žmogaus gyvenimo kokybė labai pagerėja – nebeteka pūliai, dingsta blogas kvapas, kuris dažnai kaip šleifas seka ligonį. Žmogus vėl gali gyventi visavertį socialinį, taip pat intymų gyvenimą.

Specialių profilaktikos priemonių ar mankštų, kurios padėtų išvengti fistulių atsivėrimo, nėra. Tiesiog reikėtų laikytis kasdienės higienos, dėvėti natūralaus pluošto apatinius.

Jeigu atsiranda tam tikrų nerimą keliančių požymių – išangės šlapiavimas, niežėjimas, kraujavimas ar skausmas tuštinantis – tai ženklas, kad laikas kreiptis į koloproktologą. Išorinę fistulės atsivėrimo angą arba angas, nes neretai jos yra daugybinės, gydytojas koloproktologas pamatys išangės srities apžiūros metu. Jei išorinė atsivėrimo anga yra nedidelė ir sunkai pastebima, ji randama čiuopiant išangės sritį, paspaudus iš jos išsiskiria pūlingos išskyros. Be to, palei fistulės kanalą jaučiamas minkštųjų audinių sustandėjimas. Vidinė fistulės anga aptinkama apžiūrint analinį kanalą endoskopinio tyrimo metu. Jei tai nepavyksta, atliekamas „dažo“ mėginys – per išorinę fistulės angą suleidžiama dažų, kurie nudažo visą kanalėlį ir išsilieja per vidinę angą. Fistulės kanalo būklė gali būti vertinama zonduojant specialu instrumentu, retais atvejais reikalingas magnetinio rezonanso tyrimas.

Išangės fistulė nėra kritinė liga, ji nekelia grėsmės žmogaus gyvybei, bet sukelia daug nepatogumų kasdieniame gyvenime. Kol nebuvo taikomas LIFT metodas, neretai pacientas, įvertinęs operacijos šalutinio poveikio riziką ir ligos keliamą nepatogumą, pasirinkdavo gyvenimą su liga. Lietuvos koloproktologai į savo arsenalą įtraukė naujausią išangės fistulių gydymo metodą LIFT, todėl pacientai gali gauti modernų, sveikatą tausojantį ir nepageidaujamo šalutinio poveikio nesukeliantį išangės fistulių gydymą.

Mediateka

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams