Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

BRCA tyrimas (dėl krūties ir kiaušidžių vėžio rizikos įvertinimo)

BRCA1 ir  BRCA2 genų mutacijos yra svarbiausi rizikos veiksniai, lemiantys krūties ir kiaušidžių vėžį. Tyrimu nustatomos tiek paveldėtos, tiek nepaveldėtos (de novo) mutacijos – tai leidžia pritaikyti gydymo strategijas kiekvienai pacientei ir skirti individualizuotus terapijos metodus.

Krūties vėžio patikros tyrimai atliekami fiziškai apžiūrint krūtis (apčiuopos būdu), ieškant krūties audinio pokyčių ultragarsu ir atliekant mamografijos tyrimą. Šiais metodais aptinkami tik tie pokyčiai, kurie jau yra atsiradę krūties audinyje. Tuo metu jau gali būti susiformavęs ir vėžinis audinys.

Kiaušidžių vėžys dažniausiai nustatomas tik jau pasireiškus simptomams. Tik 20 % moterų, sergančių kiaušidžių vėžiu, diagnozę sužino esant ankstyvai ligos stadijai. Dar mažesnis procentas pacienčių diagnozę sužino iki pasireiškiant simptomams.
Neatlikus genetinės patikros, daugeliui moterų, turinčių BRCA1 ir BRCA2 genų mutacijų, rizika nebus nustatyta, kol išsivystys vėžys, kadangi standartinėmis diagnostikos procedūromis aptinkami tik jau esami pokyčiai audiniuose.

Tyrimą dažniausiai skiria šeimos gydytojas, gydytojas onkologas, mamologas ar genetikas.

Tyrimas atliekamas iš veninio kraujo.

Šiems tyrimams reikia registruotis iš anksto.  

 

BRCA (krūties ir kiaušidžių vėžio rizikai įvertinti) tyrimų kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
SenoCheck BRCA 1 ir BRCA 2 genų patikra*
590.00 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė pacientui dėl pasiruošimo kraujo tyrimams
deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

  • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
  • Pagrindinių tyrimų rezultatus sužinosite per 1–2 val., kitų – per 1 dieną, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma dėl technologinio proceso (pvz., pasėlio auginimo trukmės).
  • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto kraujo mėginio. Aktualu vaikui ar pacientams iš kitų miestų!

Naudinga žinoti

Tyrimo privalumai:

  • išsamus: pilna BRCA1 ir BRCA2 genų sekoskaita. Aptinkami visi patogeniniai šių genų variantai,
  • tikslus: didžiausias jautrumas ir specifiškumas. Pagrindiniai tyrimo procesai sertifikuoti CE-IVD* ir ISO13485. Šveicariška kokybė,
  • savalaikis: bet kokio amžiaus moteris gali pasitikrinti. Ankstyva diagnostika leidžia imtis efektyviausių prevencijos veiksmų.

Kaip sužinoti tyrimų rezultatus?

  • Tyrimų rezultatai bus parengti per 14 darbo dienų.
    Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.

Ką daryti, jei nustatomos genų mutacijos?

Jei tyrimas „blogas“, t. y. nustatomos BRCA1 ir BRCA2 mutacijos, reikalinga gydytojo genetiko konsultacija. Konsultacijos tikslas – sudaryti tolesnį pacientės sveikatos priežiūros planą, suteikti rekomendacijas kitiems šeimos nariams bei aptarti krūties ir kiaušidžių vėžio profilaktikos priemones. 

Nenustačius patogeninių mutacijų minėtuose genuose, rekomenduojama su tyrimo rezultatais supažindinti moterį prižiūrintį gydytoją ginekologą ar mamologą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Genetinio tyrimo rezultatas nesikeičia visą gyvenimą, pakartotinai jo atlikti nereikia.

Jei šeimoje nustatyta BRCA genų pažaida, vaikams atitinkamus tyrimus rekomenduojame atlikti jiems suaugus, moterims – nuo 20 metų.

Genų mutacijų nustatymo reikšmė yra didelė ir apima ne tik fizinę riziką susirgti vėžiu Jums ar Jūsų šeimos nariams – jos žinojimas gali turėti ir psichologinės bei finansinės įtakos visai šeimai. BRCA genų mutacijos nešiotojo pirmos eilės giminaičiai turi daug didesnę vėžio išsivystymo riziką. Kiekvienas BRCA mutacijos nešiotojo vaikas turi 50 % tikimybę paveldėti šią mutaciją. Jei šeimos nariui vėžys pasireiškia iki 40 metų, vadinasi, yra padidėjusi rizika visai šeimai. Apie 50 % moterų, kurios turi mutacijų BRCA1 arba BRCA2 genuose, šeimos istorijoje nėra krūties ar kiaušidžių vėžio atvejų. Taigi jos neatkreipia dėmesio, kad gali būti vėžį sukeliančių mutacijų nešiotojos.

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės tyrimams

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana!

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams