Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth

Gimdos kaklelio vėžio tyrimai

Lietuva pirmauja Europoje pagal sergamumą ir mirštamumą nuo gimdos kaklelio vėžio. Liga dažnai prasideda be jokių simptomų, o pakitimai gimdos kaklelio audiniuose vystosi keletą metų. Lietuvoje net 40 proc. atvejų diagnozuojama vėlyva ligos stadija. Vėlyvų stadijų gimdos kaklelio vėžys gydomas sunkiai, pasveikti – nedaug vilčių.

Reguliariai atliekami profilaktiniai gimdos kaklelio vėžio tyrimai padės laku nustatyti ląstelių pakitimus ir pradėti gydymą, kad pakitimai niekuomet nevirstų vėžiniais.
100 proc. apsaugai nuo gimdos kaklelio vėžio rekomenduojama atlikti du – ŽPV ir gimdos kaklelio citologinį (PAP) tyrimus kartu.
Paprasti ir visiškai neskausmingi tyrimai apsaugos Jus ir Jūsų šeimą nuo galimos onkologinės ligos sukeliamų fizinių ir dvasinių kančių.

Tyrimas atliekamas iš makšties tepinėlio mėginio.

Šiems tyrimams būtina išankstinė registracija.

Gimdos kaklelio vėžio tyrimų kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
ŽPV aukštos rizikos genotipų (16,18,26,31,33,35,39,45,51,52,53,56,58,59,66,68,69,73,82) nustatymas
39.00 €
Citopatologinis makšties, skreplių, nosies, ausų, liežuvio, kt. tepinėlių tyrimas, atliekamas gydytojo
16.00 €
Gimdos kaklelio citologinis (PAP) tyrimas
26.00 €
Gimdos kaklelio citologinis (PAP) tyrimas skystoje terpėje
30.00 €
Lab. tyrimų programa gimdos kaklelio vėžio prevencijai
55.00 €
Tepinėlio arba pasėlio paėmimas iš šlaplės ar lytinių organų
19.00 €
ŽPV 16 ir 18 genotipų nustatymas, aukštos rizikos (31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68) genotipų atranka
39.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš tepinėlio, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir tepinėlio paėmimo kainos. Jei pacientė pageidauja ir gydytojo konsultacijos, ji kainuoja papildomai.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

 • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai, ir tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija.
 • Pagrindinių tyrimų rezultatus sužinosite per 1–2 val., kitų – per 1 dieną, išskyrus atvejus, kai tai neįmanoma dėl technologinio proceso (pvz., pasėlio auginimo trukmės).
 • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti daugiau tyrimų iš paimto kraujo mėginio. Aktualu vaikui ar pacientams iš kitų miestų!

Naudinga žinoti

Ankstyvieji ligos požymiai:

 • Pakitusios, gausesnės ar nemalonaus kvapo išskyros iš lyties organų;
 • kraujavimas po lytinių santykių, ne menstruacijų metu, po menopauzės;
 • maudimas apatinėje pilvo dalyje;
 • dažniausiai nebūna jokių simptomų;

Vėlyvieji 3–4 gimdos kaklelio vėžio stadijos simptomai:

 • Silpnumas;
 • dubens ir kojų skausmai;
 • kojų edemos (skysčių susikaupimas);
 • kraujavimas šlapinantis ar tuštinantis;
 • maudimas juosmens srityje.

Labiausiai gimdos kaklelio vėžio riziką lemia su lytiniu gyvenimu susiję veiksniai:

 • ankstyvi lytiniai santykiai (iki 20 m.);
 • didelis lytinių partnerių skaičius;
 • dažni gimdymai;
 • lytiniu būdu plintančios infekcijos.

Taip pat:

•         rūkymas;

•         alkoholis;

•         netinkama mityba, vitaminų stoka;

•         nusilpęs imunitetas.

ŽPV ir PAP yra skirtingi tyrimai, tačiau juos galima atlikti iš to paties gimdos kaklelio tepinėlio mėginio.  Tyrimą galima atlikti kartu užsakant gydytojo akušerio-ginekologo konsultaciją – būtina registruotis iš anksto.

 • Dažniausiai atliekamų tyrimų rezultatai bus parengti per 2 – 7 darbo dienas. Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.

Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai gimdos kaklelio vėžiu suserga 35–55 metų moterys. Ši liga vystosi lėtai ir ilgai, tai gali trukti net 10–20 metų, kol galų gale išsivysto vėžys. ŽPV gali sukelti gimdos kaklelio gleivinės epitelinių ląstelių pakitimus. Pradžioje ląstelės pakinta ir tampa nebenormalios (atipinės), tačiau jos dar nėra vėžinės. Tokie pokyčiai kartais išnyksta savaime, bet kartais ima vystytis toliau. Per keletą metų gimdos kaklelio ląstelės gali taip pakisti, kad negydant išsivystys į gimdos kaklelio vėžį. Todėl jauna moteris, profilaktiškai nesilankanti pas gydytoją ir neatliekanti paskirtų tyrimų, kenkia sau, nes ligos rizika tik didėja. Laiku diagnozuoti ikivėžiniai pakitimai yra sėkmingai išgydomi.

Nesusirgti gimdos kaklelio vėžio padės saugus lytinis gyvenimas, profilaktiniai skiepai ir reguliarūs profilaktiniai tyrimai.

Tyrimų duomenimis, 9–12 metų neturėjusių lytinių santykių mergaičių vakcinacija nuo ŽPV gimdos kaklelio vėžio išsivystymo riziką gali sumažinti net 93 proc. Pasiskiepijusios merginos ir moterys įgyja imunitetą labiausiai paplitusioms žmogaus papilomos viruso atmainoms.

Lytiškai aktyvūs asmenys gali sumažinti riziką užsikrėsti ar perduoti ŽPV naudodami prezervatyvą kiekvienų lytinių santykių metu.

Svarbu žinoti, jog skiepai nepakeičia įprastos gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencijos priemonių programos. Vakcina apsaugo nuo ŽPV tipų, kurie sukelia daugiau nei 70 proc. gimdos kaklelio vėžio atvejų. Jos poveikis išsilaiko apie 20 metų.

Atlikus tyrimus ir nustačius gimdos kaklelio vėžį, skiriamas chirurginis gydymas, spindulinė terapija bei chemoterapija. Spindulinis gydymas naudojamas naikinti patį naviką, o norint sustiprinti gydymo procesą, skiriama chemoterapija, kuri ląsteles padaro itin jautrias. Tai sudėtingas ir ilgas gydymas. Net jei liga išplitusi vietiškai, tačiau nėra metastazių kituose organuose, penkerius metus išgyvena apie 50–60 proc. moterų. Jei liga nustatoma esant pirmai stadijai, penkerius metus išgyvena daugiau nei 90 proc.

Mediateka

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės tyrimams

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams