Nėštumo laikotarpiu itin svarbu tinkama nėščiosios ir kūdikio vystymosi priežiūra, įvertinant visus veiksnius, galinčius turėti įtakos jo sveikatai gimus ir ateityje. Nėščiųjų tyrimai suteikia naudingo informacijos nuo nėštumo pradžios iki pirmųjų naujagimio gyvenimo dienų, padeda nustatyti dažniausiai pasitaikančius pavojus, problemas, kylančias nėštumo metu.

Hila atliekame visus tyrimus, kurių gali prireikti nėštumo metu:

 • tyrimą, patvirtinantį nėštumą,
 • visus nėščiosioms privalomus ir rekomenduojamus tyrimus,
 • neinvazinius prenatalinius tyrimus (NIPT),
 • PRISCA tyrimus,
 • Kumbso mėginį dėl Rh (rezus) konflikto,
 • tyrimų rinkinį specialiai nėščiosioms.

Kokie laboratoriniai tyrimai PRIVALOMI pirmajame nėštumo trimestre?

 • Automatinis kraujo tyrimas, dar vadinamas bendru kraujo tyrimu. Profilaktiškai šis tyrimas nėštumo laikotarpiu atliekamas bent 3–4 kartus. Ypač svarbi hemoglobino koncentracija kraujyje, nes dėl nėštumo metu padidėjusio geležies poreikio dažnai vystosi nėščiųjų anemija.
 • Automatinis šlapimo tyrimas. Šis tyrimas atliekamas kiekvieną kartą apsilankius pas gydytoją.
 • Šlapimo pasėlio tyrimas.
 • Gliukozės tyrimas. Nėštumo laikotarpiu gali sutrikti gliukozės apykaita, todėl nėščioji kartais suserga gestaciniu diabetu.
 • Kraujo grupės ir rezus faktoriaus nustatymas.
 • Sifilio (RPR tyrimas).
 • ŽIV tyrimas
 • Hepatito B (HbsAg) tyrimas. Tai virusinė infekcija, kuria užskrečiama per kraują ar lytinių santykių metu. Nėštumo metu tikimybė perduoti ligą vaisiui yra gana nedidelė, tačiau gimdant rizika siekia net 95 procentus.

Jeigu nėščiosios rezus faktorius RhD (-), o vyro rezus faktorius RhD (+), antrojo nėštumo metu tokioms moterims papildomai atliekami tyrimai pirmajame trimestre ir 27–28 nėštumo savaitę dėl rezus (RhD) antikūnų – netiesioginė kumbso reakcija. Šis tyrimas svarbus, nes parodo, ar nepadidėjęs antikūnų titras nėščiosios kraujyje. Antikūnai gali pažeisti vaisių: jau gimdoje gali atsirasti jam anemija, prasidėti vaisiaus vandenė, būti pažeisti vidaus organai, smegenys. 

Kokie laboratoriniai tyrimai REKOMENDUOJAMI pirmajame nėštumo trimestre?

Atrodo, privalomų tyrimų sąrašas ir taip nemažas. Bet ar tikrai jų visų pakanka, kad vaikelis gimtų stiprus ir sveikas? Šiame sąraše įvardyti tyrimai nėra privalomi, bet visgi rekomenduojami nėščiosioms.

Rubella IgG antikūnų tyrimas. Šis tyrimas atliekamas imunitetui prieš raudonukę įvertinti. Nėštumo metu labai svarbu žinoti, ar esate persirgusi, ar paskiepyta nuo šios infekcijos ir ar jūsų organizmas jau turi imunitetą. Susirgus raudonuke nėštumo metu, tai gali labai stipriai atsiliepti vaisiaus sveikatai – sukelti sunkių apsigimimų ir vystymosi sutrikimų. 

Toksoplasma  gondii IgG ir IgM antikūnų tyrimai. Šie tyrimai parodo, kad buvote ar esate užsikrėtusi toksoplazmoze. Toksoplazmozė yra infekcinė liga, kurią platina katės. Dažniausiai užsikrečiama vartojant blogai termiškai apdorotą maistą: mėsą, pieną, nešvarų vandenį ar neplautus vaisius, daržoves. Nėščiajai užsikrėtus pirmajame trimestre, didelė rizikai išsivystyti vaisiaus apsigimimui ar įvykti persileidimui. Trečiojo trimestro metu infekcija lengviau gali persiduoti vaisiui. Tokiems kūdikiams gali pasireikšti traukuliai, gelta, akių infekcijos, padidėti kepenys ir blužnis. Daugeliui naujagimių toksoplazmozės simptomai pasireiškia ne iškart po gimimo, o sulaukus paauglystės ar dar vėliau. Šiuo atveju toksoplazmozei būdingas kurtumas, protinis atsilikimas, sunkios akių infekcijos, galinčios baigtis aklumu.

CMV IgG ir IgM antikūnų tyrimai. Šie tyrimai rodo esamą ar buvusią citomegalo viruso infekciją. Citomegalo virusas paplitęs visame pasaulyje. Užsikrečiama nuo kito sergančio žmogaus oro lašeliniu būdu,lytinių santykių metu, per seiles. Jei moteris užsikrečia šiuo virusu nėštumo pradžioje, 
gresia persileidimas, įvairių organų raidos sutrikimai, širdies ydos. Vėlyvuoju nėštumo periodu didėja priešlaikinio gimdymo tikimybė, klausos ir regimojo nervo uždegimai, protinio ir fizinio vystymosi sutrikimai, mirties pirmosiomis dienomis tikimybė.

Tymų IgG antikūnų tyrimas. Šis tyrimas atliekamas imunitetui prieš tymus įvertinti. Nėštumo metu labai svarbu žinoti, ar esate persirgusi, ar paskiepyta nuo šios infekcijos ir ar jūsų organizmas jau turi imunitetą. Tymai nėštumo metu gali sąlygoti priešlaikinį gimdymą, persileidimą, mažą naujagimio svorį.
PRISCA (prenatal risk calculation) tyrimas Lietuvoje vis dar nėra privalomas, tačiau rekomenduojamas visoms nėščiosioms. Tai neinvazinis kraujo tyrimas, kurio metu pagal keleto žymenų koncentracijų reikšmes, nėščiosios ir vaisiaus echoskopijos duomenis įvertinama vaisiaus chromosominių ligų ar kitų apsigimimų rizika. Jo metu nustatoma chromosominių ligų, tokių kaip Dauno, Edvardso, Patau sindromų ar nervinio vamzdelio pažeidimo, rizika. Šis tyrimas atliekamas 11–13 nėštumo savaitę, antrą kartą – antrajame nėštumo trimestre nuo 14 iki 22 nėštumo savaitės. 

Neinvazinis prenatalinis tyrimas (NIPT). Tai neinvazinis mamos kraujo tyrimas dėl vaisiaus genetinių ligų rizikos. NIPT tyrimo metu iš mamos kraujo išskiriama vaisiaus DNR ir „patikrinama“ dėl dažniausiai pasitaikančių chromosomų skaičiaus pakitimų. Tai tiksliausias atrankinis vaisiaus genetinių ligų rizikos įvertinimo tyrimas rinkoje, tyrimo tikslumas >99,9 %.
Plačiau apie NIPT tyrimus ČIA

Tyrimai atliekami iš kraujo arba šlapimo, atsižvelgiant į tyrimo specifiką.

Norint atlikti PRISCA ar NIPT tyrimus, reikalinga gydytojo akušerio ginekologo arba gydytojo genetiko konsultacija, kurios metu atliekamas vaisiaus ultragarsinis tyrimas.
Kitiems tyrimams registruotis iš anksto nereikia. 

Nėščiųjų tyrimų kaina

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
CMV (citomegalo viruso) IgG tyrimas imunofermentiniu metodu
17.20 €
CMV (citomegalo viruso) IgM tyrimas imunofermentiniu metodu
17.20 €
Hepatito B paviršinis antigenas (HBs Ag)
15.00 €
Kraujo grupė ir RhD faktorius
21.00 €
Lab. tyrimų programa nėščiosioms
86.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų su vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VERACITY)
475.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų, lytinių X, Y chromosomų aneuploidijų su mikrodeliacijų tyrimu ir vaisiaus lyties nustatymu bei tyrimu dėl polinkio 100 dažniausiai pasitaikančioms monogeninėms ligoms (VERAgene)**
795.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų, lytinių X, Y chromosomų aneuploidijų su mikrodeliacijų tyrimu ir vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VERACITY)
585.00 €
Neinvazinis prenatalinis tyrimas dėl 21,18,13 chromosomų trisomijų, lytinių X, Y chromosomų aneuploidijų su vaisiaus lyties nustatymu (NIPT, VERACITY)
535.00 €
Nėščiųjų tyrimas (nuo I-jo trimestro 11-13+6 d. sav.) dėl Dauno bei Edward's ir Patau's sindromų rizikos vertinimo (reikalingi echoskopijos duomenys)
54.00 €
Nėščiųjų tyrimas (nuo II trimestro) dėl Dauno, Edward's ir Patau's sindromo, nervinio vamzdelio defekto (reikalingi echoskopijos duomenys)
31.00 €
Netiesioginė kumbso reakcija
22.00 €
Rubella IgG tyrimas
17.20 €
Rubella IgM tyrimas
17.20 €
Sifilio RPR
9.50 €
Toxoplasma gondii IgM nustatymas
16.20 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €
Žmogaus chorioninis gonadotropinas (nėštumo testas)
14.00 €
Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) antigeno ir 1/2 antikūnų nustatymas
22.50 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Tyrimų atlikimo laikas

Konkrečių tyrimų atlikimo laikas ir susiję duomenys pateikiami ČIA.
Patologijos ir citologijos tyrimų atlikimo laikas ČIA
Covid tyrimų laikas ČIA.

Plačiau apie atliekamų tyrimų laiką

Atmintinė pacientui dėl šlapimo surinkimo
Atmintinė pacientui dėl pasiruošimo kraujo tyrimams
deco round
Kodėl

verta išsitirti pas mus?

 • Jūsų tyrimus atliksime kokybiškai. Tai patvirtina laboratorijos ISO 15189 akreditacija. 
 • Mūsų laboratorijoje atliktų tyrimų rezultatus pakomentuos laboratorijos specialistai.
  Tokią paslaugą teikia tik nedaugelis šalies laboratorijų.
 • Esant poreikiui, 7 dienas po kraujo paėmimo turime galimybę atlikti papildomus nėštumo tyrimus iš paimto vieno kraujo mėginio. 
 • Nėra pavojaus pažeisti ar supainioti tyrimų mėginius dėl transportavimo – statistiškai tai viena dažniausių kraujo mėginio sugadinimo priežasčių laboratorijose. 

Naudinga žinoti

Kaip sužinoti tyrimų rezultatus?

 • Tyrimų rezultatai bus parengti per 2 valandas.
 • NIPT tyrimų rezultatai – per 7 darbo dienas. 
 • Juos galėsite atsiimti registratūroje arba Jums pageidaujant atsiųsime el. paštu.
 • Dėl tyrimų interpretacijos kreipkitės į laboratoriją tel. +370 5 247 64 22

Neatidėliokite svarbių sprendimų, rūpinkitės savimi!

Registruokitės konsultacijai

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana!

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams