Vazektomijos operacija – kontracepcijos būdas vyrams. Operacijos tikslas – blokuoti sėklinius latakus, kuriais iš sėklidžių į varpą keliauja spermatozoidai. Tokiu būdu spermatozoidai nebepatenka į sėklą, kuri yra ejakuliuojama lytinių santykių metu.

Vazektomija nepakeičia vyro lytinės potencijos, organizmas ir toliau gamina vyriškus hormonus, išlieka erekcija ir ejakuliacija, tačiau vyras nebegali apvaisinti moters.

Vazektomijos operacija – efektyvus sprendimas tiems, kas nusprendė nebeturėti palikuonių. Vazektomija yra 11 kartų efektyvesnė už peroralinius hormoninius kontraceptikus bei 6 kartus efektyvesnė už prezervatyvo naudojimą.  

Tą pačią parą po operacijos galėsite vykti namo ir užsiimti didelio fizinio pajėgumo nereikalaujančia veikla. Fizinį darbą dirbantiems, į darbą grįžti galima sekančią dieną. Lytiniai santykiai galimi – praėjus kelioms dienoms po operacijos. Svarbu žinoti, kad keletą savaičių po operacijos sėkliniame latake ir sėklinėse pūslelėse vis dar yra gyvybingų spermatozoidų, kurie gali sukelti nepageidaujamą nėštumą. Dėl šios priežasties, mūsų centro gydytojai 12 savaičių po operacijos rekomenduoja lytinius santykius su apsauga. Po 12 sav. rekomenduojamas spermogramos tyrimas, kuris parodo ar yra likę gyvybingų spermatozoidų.

Po operacijos mūsų Centre Jums nereikės atvykti perrišti žaizdos, nes naudojame specialius tvarsčius ir taupome paciento laiką.

Vazektomijos operacijos kaina

Vazektomijos operacijos kainą sudaro urologo konsultacija, laboratoriniai tyrimai, reikalingi prieš operaciją ir operacija su anestezija.

Gydytojo konsultacija

Centro standarto kaina su siuntimu

5495
Trukmė – iki 30 min.
  • Apžiūra, situacijos vertinimas ir paskirtas gydymas tą pačią dieną.
  • Aptariama operacijos apimtis ir gydymas po jos.

Vazektomijos operacija

Nejautros kaina neįskaičiuota.

52500
Operacijos trukmė – 1 val.
  • Tampama nevaisingu per 12 sav. po operacijos.
  • Visiškai išgyjama per 2 sav.

Anestezija (nejautra) operacijos metu

Namo išvyksite per 24 val. po operacijos.
  • Individualiu atveju po operacijos gali būti skiriami nuskausminamieji.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie vazektomijos operaciją?

Operacijos metu, ties spermos kanalais sėklidėse, įšvirkščiami vietiniai nuskausminamieji ir padaroma mažytė įpjova. Per įpjovą sėkliniai latakai ištraukiami, nupjaunami ir perrišami, sėklinio latako abu laisvi galai papildomai koaguliuojami (uždeginami) elektrokaustikos pagalba. Pjūvis užsiuvamas vienu siūlu. Siūlas tirpus ir pats ištirpsta per 2-3 savaites.

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Hila per 2 val. Centre atliekamų tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 10 dienų.

deco round
4 priežastys

kodėl verta rinktis mus

  • Konsultacijos ir tyrimai – per 1 dieną.
  • Operuoti galime tą pačią savaitę po pirminės konsultacijos.
  • Hospitalinių infekcijų rodiklis – 0 per 5 metus.
  • Operuoja vieni labiausiai patyrusių gydytojų Lietuvoje.

Dažniausiai užduodami klausimai

Po vazektomijos vyras iš karto netampa nevaisingu. Sėkliniame latake bei sėklinėse pūslelėse vis dar yra gyvybingų spermatozoidų, kurie gali sukelti nepageidaujamą nėštumą. Lytinius santykiu metu vis dar reikalinga apsauga. Kartais spermatozoidai lytiniuose latakuose išlieka gyvybingi iki 6 savaičių po operacijos. Norint įsitikinti, kad operacija sėkminga, reikia atlikti dvi spermatogramas (spermos kokybės tyrimus), kuriose neturi būti randama spermatozoidų.

Vazektomija, kaip kontracepcijos priemonė, efektyvumu nusileidžia tik susilaikymui nuo lytinių santykių. Vazektomija yra 11 kartų efektyvesnė už peroralinius hormoninius kontraceptikus bei 6 kartus efektyvesnė už prezervatyvo naudojimą. Nepaisant to, 1 iš 2000 atvejų yra nesėkmingas. Taip dažniausiai atsitinka dėl nukirptų sėklinių latakų rekanalizacijos, ar neteisingai atliktos operacijos. Mūsų Centre tokios komplikacijos nėra pasitaikę.

Po vazektomijos sėklidės toliau gamina spermatozoidus, tačiau jie, dėl sėklinio latako vientisumo panaikinimo, negali patekti į varpą. Spermatozoidai sėklidėse pradedami ardyti ir absorbuojami atgal į organizmą. Didžiąją dalį absorbuoja sėklidės prielipo membranos, likę spermatozoidai suardomi makrofagų (organizmo imuninės ląstelės).

Vazektomija neturi įtakos testosterono, ar kitų lytinių hormonų gamybai. Potencijai vazektomija nekenkia, noro turėti lytinius santykius nesumažina.

Operacinio pjūvio vietoje gali formuotis kraujosruva. Ši komplikacija pasitaiko apie 2% pacientų ir retai kada reikalauja papildomo gydymo.
Operacinio pjūvio infekcija taip pat reta, tačiau pasitaikanti vazektomijos komplikacija. Šios komplikacijos dažnis apie 3%,  ūsų Centre – 0.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.