Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija internetu Greičiau nei per 24 val.

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2025 04 29
Neurologinės ligos
4 min. skaitymo

Kai užklumpa neįprastas galvos skausmas: geriau per didelis atsargumas, nei prarastas brangus laikas

Pasaulio sveikatos organizacijos statistika skelbia, kad galvos skausmą patiria maždaug 40 proc. gyventojų. Dažnas su šiuo skausmu susigyvena ir lengvai atpažįsta kūno siunčiamus signalus, išmoksta sau padėti. Visgi į ūmų bei stiprų galvos skausmą nederėtų žvelgti pro pirštus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas neurologas Jokūbas Fišas įvardija, koks galvos skausmas yra ypač pavojingas bei kaip sau padėti.

Plačiau
2025 04 25
Ginekologinės ligos, moters sveikata
6 min. skaitymo
Ginekologė apie endometriozę: žinant priežastį, galima palengvinti skausmingus simptomus

Skausmingos mėnesinės ir (ar) ovuliacija, varginantis pilvo pūtimas, nuovargis ir depresyvios mintys – tai tik keletas simptomų, kuriuos, anot statistikos, tenka patirti kone kas dešimtai pasaulio moteriai. Būtent toks skaičius moterų susiduria su endometrioze – nepiktybine, tačiau kaip reikiant varginti galinčia ir neretai skausminga lėtine ginekologine liga. Kas lemia jos atsiradimą, kaip ją atpažinti ir ar pastojus endometriozė gali išnykti savaime, klausiame Hila Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojos akušerės-ginekologės Evelinos Boreikaitės.

Plačiau
2025 04 21
Kardiologija, širdies ligos
8 min. skaitymo
Praktiniai patarimai, kaip prisijaukinti širdies sveikatai palankius kasdienius įpročius

Remiantis Europos sąjungos mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų statistika, Lietuva pasigirti negali. Jau ne vienerius metus patenkame tarp pirmaujančių šalių, kuriose mirtingumas nuo šių sveikatos sutrikimų yra didžiausias tarp valstybių narių. Ir nors prevenciniai širdies ir kraujagyslių ligų tyrimai ir savalaikis jų atlikimas turi didelę reikšmę, pasak „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gyvensenos medicinos specialistės Adrijos Amitos Kulvinskaitės, ne viskas priklauso nuo medikų. Širdies ir kraujagyslių ligų rizikos valdyme bene pagrindinį vaidmenį vaidina paties žmogaus įsitraukimas ir tai, kiek jis linkęs koreguoti savo gyvensenos įpročius vardan geresnės sveikatos.

Plačiau
2025 04 18
Tuštinimosi sutrikimai (hemorojus)
5 min. skaitymo
Chirurgas apie hemorojų: pražiopsojus pirmuosius simptomus, tepalas ar žvakutės nebepadės

Hemorojus – viena dažniausių ir kartu nemaloniausių ligų, apie kurią daugelis vis dar nelinkę garsiai kalbėti, tačiau išvydę kraują klozete kone bėgte skuodžia pagalbos. Vis dėlto, kraujavimas – tik vienas iš hemorojaus simptomų ir dažnai būdingas jau pažengusiai ligai. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojas pilvo chirurgas med. dr. Simonas Ūselis sako, kad dažnai pirmieji hemorojaus požymiai būna kur kas subtilesni, kartais ir nepastebimi.

Plačiau
2025 04 14
Sveika gyvensena, mityba
2 min. skaitymo
Sveikesni Velykų stalo receptai pagal gyvensenos medicinos specialistę

Jau šį sekmadienį su šeimomis sėsime prie vaišėmis nukrauto Šv. Velykų stalo. Svarbią vietą jame tradiciškai užims kiaušiniai bei jų patiekalai, dažnai su majonezu ar panašiais riebiais padažais. Hila | Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gyvensenos medicinos specialistė Adrija Amita Kulvinskaitė sako, kad ir šventinį stalą galime praturtinti sveikatai palankesniais, bet ne mažiau gardžiais patiekalais. Artėjant šventiniam savaitgaliui ji dalijasi asmeniniais Velykų stalo receptais.

Plačiau
2025 04 11
Alergija
4 min. skaitymo
Alergologė apie kryžmines alergijas – arba kodėl alergiški beržams nevalgo obuolių?

Įsivaizduokite situaciją: atsikandus sultingo obuolio, staiga ima keistai perštėti burnoje. Kitaip tariant, pasireiškia alerginei reakcijai būdingi simptomai, nors nesate alergiškas obuoliams, tik beržų žiedadulkėms. Arba staiga, pietų metu valgant kiaulieną, pasijaučiate prastai – tarsi kažkur patalpoje būtų katė, kuriai esate alergiškas... Pasak „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojos alergologės, klinikinės imunologės Neringos Stirbienės, tai nėra tik keisti sutapimai – tai vadinama kryžmine alergija, kai organizmas klaidingai sureaguoja į panašius baltymus, esančius skirtinguose šaltiniuose.

Plačiau
2025 04 08
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Gyvensenos medicinos specialistė atsako, kodėl naudinga valgyti kiaušinius ir kaip tinkamai juos paruošti

Kiaušiniai – ne tik neatsiejamas Šv. Velykų stalo simbolis, bet ir šimtus kartų viso pasaulio apkalbėtas, peiktas ir vėl reabilituotas maisto produktas. Jei prieš gerą dešimtmetį kiaušinius linksniavome kaip kone cholesterolio šaltinį, tai šiandien jie aukštinami kaip tikras supermaistas. Tai kaipgi yra su tais kiaušiniais – gerai ar blogai jie mūsų organizmui, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną, ir koks jų paruošimo būdas palankiausias sveikatai, klausiame „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gyvensenos medicinos specialistės Adrijos Amitos Kulvinskaitės.

Plačiau
2025 04 04
Neurologinės ligos
4 min. skaitymo
Parkinsono liga: kaip ją pristabdyti ir kuo naudinga reabilitacija virtualioje realybėje

Prasidėjusi nedideliu drebuliu ir vos juntamu judesių sukaustymu, ilgainiui Parkinsono liga išsivysto į sunkesnes stadijas, kai pradeda trikti pusiausvyra, o judesiai tampa riboti ir lėti. Šia liga suserga vis jaunesni, dar darbingo amžiaus žmonės, o per pastaruosius 25 metus jos paplitimas pasaulyje padvigubėjo. Nors kol kas Parkinsono liga dar nėra pagydoma, ją galima pristabdyti ir ilgiau išlaikyti kokybišką gyvenimą.

Plačiau
2025 03 28
Sveika gyvensena, mityba
6 min. skaitymo
„Hila“ šeimos gydytoja apie alopeciją, stresą ir kitas plaukų slinkimo priežastis bei simptomus

Jei pastebėjote vis daugiau plaukų ant pagalvės, šukų ar drabužių, o gal ėmė mažėti plaukų apimtis, verta susirūpinti. Plaukų slinkimas – viena dažniausių problemų, dėl kurios žmonės kreipiasi į šeimos gydytojus. Nors dažnai laikomas kosmetine problema, iš tiesų plaukų slin-kimas gali būti svarbus organizmo siunčiamas signalas apie sveikatos sutrikimus. Apie tai, kokios priežastys gali lemti padidėjusį plaukų slinkimą ir ką daryti pastebėjus šiuos poky-čius, kalbamės su „Hila“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytoja Agne Šimoniene.

Plačiau
2025 03 27
Kraujagyslių ligos, kojų venų varikozė
5 min. skaitymo
Melsvi „voratinkliai” ant kojų (išsiplėtę kapiliarai) – ar tai gręsianti venų varikozė? Kada kreiptis į gydytoją?

Iš spintos traukiant lengvesnius ir trumpesnius drabužius bei pamažu ruošiant kūną artėjančiam vasaros sezonui, į akis krinta melsvi smulkių kraujagyslių „voratinkliai“, plonomis gijomis išsiraizgę po kojų oda. „Hila“ Medicinos diagnostikos ir gydymo centro kraujagyslių chirurgas med. dr. Arminas Skrebūnas sako – tai telangiektazijos, arba paprastai tariant – odos kapiliarų išsiplėtimas, neretai ryškiau pastebimas būtent po žiemos, kai oda būna šviesesnė, išblukus praėjusios sezono įdegiui. Kodėl atsiranda šie neestetiškai atrodantys „voratinkliai“ ir ar įmanoma jų atsikratyti?

Plačiau
2025 03 24
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Žarnynas – antrosios smegenys: kaip jo mikrobiota veikia imunitetą ir nuotaiką?

Pastaraisiais metais mokslininkai vis dažniau kalba apie tai, kad žarnynas yra vienas svar-biausių imuninės sistemos organų. Žarnyno mikrobiota – trilijonų mikroorganizmų bendruo-menė – vaidina pagrindinį vaidmenį reguliuojant imuninės sistemos veiklą, daro įtaką bend-ram organizmo atsparumui ligoms ir net emocinei būsenai. Pasak „Hila“ Šeimos medicinos centro šeimos gydytojos Jūratės Grigės, mikrobiotos sveikata prasideda dar prieš gimimą ir ją veikia daugybė veiksnių – nuo mitybos iki gyvenimo būdo.

Plačiau
2025 03 21
Sporto medicina, reabilitacija, kineziterapija
6 min. skaitymo
Skauda nugarą? Ne laikas gulėti – laikas judėti

Nugaros traumos – menkas juokas. Net ir patys drąsiausieji susižeidę bijo sau pakenkti, tad dažnai kuo greičiau gula į lovą. Belieka išgerti nuskausminamųjų, ilsėtis ir laukti? „Hila“ Reabilitacijos ir sporto medicinos centro sporto medicinos gydytojas Mykolas Butvila sako, kad susitraumavus poilsis išties naudingas, tačiau pernelyg ilgai užsigulėti nereikėtų, o vaistus svarbu naudoti itin saikingai.

Plačiau
2025 03 18
Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika
4 min. skaitymo
Ką reiškia, kai gydytojas jums skiria kompiuterinės tomografijos tyrimą?

Galvos svaigimas, įtartinas pilvo skausmas ar spaudimas krūtinėje – tai tik keletas iš simptomų, dėl kurių konsultuojantis gydytojas jums gali skirti atlikti kompiuterinės tomografijos, dažniausiai tiesiog sutrumpintai KT vadinamą, tyrimą. Dažnam šis primena tarsi sceną iš fantastinio filmo, mat visą kūną ar jo dalį daugybe sluoksnių nuskaito net iki kelių šimtų preciziškai sukalibruotų itin jautrių daviklių eilučių, į specialisto stebimą ekraną perduodančių tarsi plonais sluoksniais raikytą organizmo sistemų vaizdą.

Plačiau