Tonzilių šalinimas (tonzilektomija)

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Tonzilito, vadinamosios anginos gydymas mūsų Centre – saugus, individualiai Jums parinktas sprendimas, padėsiantis atsikratyti tonzilitui būdingų simptomų.

Lėtiniam tonzilitui būdinga: pasikartojanti pūlinga angina, kai tenka dažnai vartoti antibiotikus, lėtinis nuovargis, sąnarių skausmai, širdies permušimai, neaiškios kilmės ilgai trunkantis karščiavimas (iki 38 laipsnių), padidėję kaklo limfmazgiai, uždegiminiai rodikliai kraujyje.
Nesant paūmėjimui, ligos eiga gali būti besimptomė.
Ūminiam tonzilitui būdinga: stiprus gerklės skausmas, ypač ryjant, kuris gali plisti į ausis. Aukšta temperatūra (virš 38,5 laipsnio), padidėję, skausmingi čiuopiant kaklo limfmazgiai, paraudusios, padidėjusios tonzilės, su ar be pūlingo apnašo.

Gydymas: ūminio, virusų sukelto tonzilito atveju rekomenduojamas lovos režimas, gausus skysčių vartojimas ir gydymas, lengvinantis simptomus. Jeigu ūmios anginos sukėlėjas yra bakterija, skiriamas antibakterinis gydymas (antibiotikai), lovos režimas ir karščiavimą ir / ar skausmą malšinantys preparatai.
Esant dažnai pasikartojančiai anginai, reikia detalesnio ištyrimo (ASLO kraujo tyrimas, pasėlis nuo tonzilių), po kurio LOR gydytojas sprendžia dėl tonzilių operacijos būtinybės.
Detalesnis ištyrimas taip pat rekomenduojamas pacientams, kurie serga lėtinėmis sąnarių, širdies, odos, skydliaukės ir inkstų ligomis. Tokiu atveju gomurio migdolai (tonzilės) gali būti lėtinis infekcijos židinys, nors pacientas gali ir nesirgti ūmine angina.
Jei lėtiniu tonzilitu, angina, sergama dažniau nei 3–4 kartus per metus arba įtariama, kad susijusių ligų (širdies, sąnarių, inkstų, odos, skydliaukės) židinys yra migdoluose (vad. anginoje), rekomenduojama operacija.

Po operacijos: įprastai jau kitą dieną po operacijos galite užsiimti didelio fizinio pajėgumo nereikalaujančia kasdiene veikla, tačiau būtina griežtai laikytis gydytojo paskirto režimo ir griežtos dietos apie dvi savaites. Skristi nerekomenduojama tol, kol sugis ryklės žaizdos (apie 2 sav.), nes yra padidėjusi kraujavimo rizika. Atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, gali būti skiriama reabilitacija po tonzilių šalinimo operacijos.
Po tonzilių šalinimo operacijos jausitės komfortiškai ir išvengsite besikartojančios pūlingos anginos.

Tonzilių šalinimo (tonzilektomijos) operacijos kaina

Į gydymo kainą įeina konsultacija, reikiami tyrimai ir operacija.

Gydytojo konsultacija

Trukmė – iki 30 min.
 • Apžiūrimos ausys, gerklė, nosis.
 • Atliekami tyrimai.
 • Aptariama operacija ir gydymas po jos.

Gerklės išskyrų sekreto pasėlio tyrimas

Trukmė – 1 min.
 • Pasėlis paimamas LOR gyd. kabinete.
 • Atsakymas – per 3–7 d.
 • Kitų reikiamų tyrimų išrašus pacientas gali atsivežti iš kitų įstaigų arba atlikti Centre per 1 dieną.

Antistreptolizinas O (ASLO)

Tyrimas iš kraujo

1850
Tyrimo trukmė – iki 1–10 min.
 • Atliekamas procedūrų kabinete.
 • Atsakymas – per 2 val.

Tonzilių šalinimo operacija, tonzilektomija

Taikant bendrinę nejautrą

49000
Klinikoje praleisite 1 parą.
 • Atsikratoma lėtinio infekcijos židinio.
 • Pagerėja kvėpavimas.
 • Kompiuteriu galėsite dirbti po paros.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie operaciją?

Prieš operaciją pacientas turi būti visiškai sveikas – nesirgti net sloga. Kraujo tyrimai turi būti normos ribose.

Tonzilių šalinimo operacija (tonzilektomija) atliekama taikant bendrinę nejautrą. Į burną įstatomas žiodiklis, atliekamas pjūvis ties priekiniais gomurio lankais, gomurinės tonzilės atidalinamos specialiu instrumentu ir pašalinamos. Kraujavimas stabdomas kelias minutes spaudžiant vatos tamponais ir / ar prideginus elektrokauteriu.

Tai viena dažniausiai LOR gydytojų atliekamų operacijų, nors sudėtingesnė nei adenoidų šalinimas.

Trukmė – apie 1 val., įskaitant pasirengimą (operacija trunka apie 30–45 min.).
Laikas, praleidžiamas stacionare, – 1–3 paros, statoma lašelinė, leidžiami vaistai nuo skausmo.
Vaikai paprastai tampa žvalūs praėjus kelioms valandoms po operacijos.

Gijimas po tonzilektomijos užtrunka ilgiau nei po adenoidų šalinimo.

Jei atvykote iš užsienio, pagal galimybes rekomenduojame likti Lietuvoje iki 14 parų, kol sugis žaizdos, kad galėtumėte gauti mediko pagalbą nedelsiant, jei, pvz., prasidėtų gausus kraujavimas. Didžiausia kraujavimo tikimybė yra pirmą parą ir 7–10 parą po operacijos, kai fibrinas (gleivinės šašas) pradeda atsiskirti nuo gleivinės.

Suaugusiesiems rekomenduojamas nedarbingumas 7–10 dienų po operacijos, vaikams – 14 dienų.

Mūsų Centro gydytojai po operacijos rekomenduoja:

 • Vengti fizinio krūvio, lytinių santykių, nesikaitinti saulėje (soliariume), saunoje, neperkaisti (karšta vonia), nevalyti krūminių dantų – 2 savaites.
 • Rekomenduojamas šiltas (ne karštas), švelnus, minkštas maistas. Pirmas paras po operacijos rekomenduojamas skystas, pertrintas maistas – 2 savaites.
 • Nevalgyti karšto, aštraus, sūraus, kepto, rūkyto maisto, negerti karštų ir gazuotų skysčių, nevartoti alkoholio – 2 savaites.
 • Jei skauda, vartoti gydytojo paskirtus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo.

Pakilus temperatūrai virš 38 °C, kreiptis į gydytoją, kuris galimai skirs antibiotikų.

deco round
4 priežastys

Kodėl verta rinktis mus

 • Operuoti galime kitą dieną po pirminės konsultacijos.
 • Kitą dieną po operacijos galėsite vykti namo.
 • Hospitalinių infekcijų rodiklis – 0 per 5 metus.
 • Patyrę gydytojai, konsultuojantys ir operuojantys ne tik mūsų Centre, bet ir didžiausiose šalies universitetinėse klinikose.

Pacientai apie mus

gyd. Tamošaitienė Inga
A.G.
 
gyd. Karnas Ignas
L.S.
 
gyd. Giedraitienė Dalia
S.Z.
 
gyd. Toločka Rimvydas
N.S.
 
gyd. Karnas Ignas
I.M.
 
gyd. Giedraitienė Dalia
O.
 
gyd. Karnas Ignas
N.K.
 
gyd. Giedraitienė Dalia
I.
 
gyd. Toločka Rimvydas
M.V.
 

Gydytojai

Tamošaitienė Inga
Tamošaitienė Inga

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • language LT, RU, EN, PL
 • Darbo laikas
Toločka Rimvydas
Toločka Rimvydas

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Karnas Ignas
Karnas Ignas

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Chirurgas (onkologas), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • language EN
 • Darbo laikas

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip ir kiekvienos operacijos metu, komplikacijų, dažniausiai kraujavimo rizika, yra, bet ji pasitaiko iki 5 proc. atvejų. Kraujavimas dažniausiai prasideda pirmą arba 5–7 parą (kartais 10 parą) po operacijos, todėl itin svarbu paisyti fizinio krūvio ir lovos režimo bei gydytojo rekomendacijų.

Normalu, jei iki 14 d. po operacijos laikysis nedidelė temperatūra (iki 37,5 °C), jausite gerklės ir / ar ausų skausmą, tačiau jei temperatūra pakilo virš 38 °C ir laikosi 1–2 d., būtina kreiptis į gydytoją, kuris spręs dėl antibiotikų skyrimo.

Tonzilių operacijos atliekamos tik tada, kai būtina. Laiku atlikta operacija gali iš esmės pakeisti ne tik paciento, bet ir visos šeimos gyvenimo kokybę – atkuriamas kokybiškas kvėpavimas, grįžta ramus miegas, dingsta knarkimas, todėl baimintis operacijos tikrai neverta.

Dalinis tonzilių pašalinimas (tonzilotomija) pagerina kvėpavimą per burną, išnyksta knarkimas ir kvėpavimo sustojimo epizodai miegant (dažniau atliekama vaikams). Visiškas tonzilių pašalinimas (tonzilektomija) dažniau atliekama suaugusiesiems (aišku, atliekama ir vaikams, bet rečiau, palyginti su  suaugusiaisiais) – apsaugo nuo pasikartojančios anginos, panaikinamas lėtinis infekcijos židinys, kuris gali įtakoti sąnarių, širdies, inkstų ir kitų organų būklę.

Tonzilės šalinamos su kapsule, todėl jos neatauga, operacija atliekama kartą ir visiems laikams.

Mediateka

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams