Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2021 04 30

Gydytojas griauna mitus apie riebalų nusiurbimą – tai nėra priemonė nutukimui gydyti

Grožio chirurgija, odos procedūros

3 min. skaitymo

Gydytojas griauna mitus apie riebalu nusiurbima tai nera priemone nutukimui gydyti Medcentras.lt

Autorius: gydytojas Simonas Kaupas

Riebalų nusiurbimo procedūra – viena populiariausių estetinės chirurgijos paslaugų visame pasaulyje, dėl kurios į plastinės chirurgijos specialistus kasmet kreipiasi tūkstančiai žmonių, tiek moterų, tiek vyrų, norinčių patobulinti savo kūno linijas. Vis dėlto Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Simonas Kaupas atkreipia dėmesį, kad šios procedūros nereikia painioti su priemonėmis svoriui mažinti ar juolab nutukimui gydyti. Anot jo, riebalų nusiurbimas gali padėti pasiekti trokštamos kūno formos, tačiau prieš operaciją būtina sugriauti nusistovėjusius mitus apie šią procedūrą.

Mitas Nr. 1: riebalų nusiurbimas – veiksminga priemonė antsvoriui ir nutukimui gydyti, galinti pakeisti dietas ir sportą

Pasak gydytojo Simono Kaupo, riebalų nusiurbimas – tai kūno kontūravimo, bet ne lieknėjimo ir juolab nutukimo gydymo priemonė.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Simonas Kaupas

„Turintiems antsvorio ar nutukusiems pirmiausia reikia kreiptis į bariatrijos, t. y. nutukimo gydymo, specialistus, gydytojus dietologus. Pirmiausia turi būti gydomas nutukimas ir tik sumažinus svorį galima kreiptis į plastikos chirurgus ir atlikti tokias operacijas kaip pilvo, žastų plastika, šlaunų patempimas ir kitos, kurių metu sprendžiamos dažnai po didelio svorio netekimo kylančios problemos, tokios kaip odos perteklius. Jei riebalų nusiurbimas atliekamas esant dideliam antsvoriui ar nutukimui, vietose, kuriose buvo pašalintas riebalinio audinio perteklius, gali likti perteklinės neelastingos ir kabančios odos, todėl ateityje teks atlikti dar daugiau operacijų“, – sako gydytojas.

Mitas Nr. 2: riebalų nusiurbimas padeda atsikratyti celiulito

Gydytojas pastebi, kad kartais pacientai riebalų nusiurbimo procedūrą painioja su kitos gana dažnos estetinės problemos – celiulito gydymu. Manoma, kad, atsikračius riebalų pertekliaus nuo šlaunų ar sėdmenų, savaime išnyks ir celiulitas. „Deja, tai mitas, o atlikus riebalų nusiurbimo procedūrą celiulito smarkiai pažeistose kūno vietose estetinį vaizdą galima netgi pabloginti“, – sako S. Kaupas ir pastebi, kad riebalų nusiurbimas gali būti kaip viena sudėtinių celiulito gydymo priemonių, taikoma kartu su kitomis procedūromis, pavyzdžiui, ultragarso ir lazerinėmis procedūromis, kurios padeda pagerinti odos stangrumą. Vis dėlto, atkreipia dėmesį gydytojas, tai dar nėra iki galo pagrįsta moksliniais tyrimais, todėl nereikėtų skubėti eksperimentuoti.

Mitas Nr. 3: riebalų nusiurbimas suteikia tik trumpalaikį rezultatą – nusiurbti riebalai sugrįžta

Gydytojai neretai sulaukia apie riebalų nusiurbimo procedūrą svarstančių pacientų klausimo – ar procedūros rezultatas nebus tik trumpalaikis efektas, ar nusiurbti riebalai po kurio laiko nesugrįš? Gydytojas S. Kaupas atkreipia dėmesį, kad riebalų nusiurbimas nėra trumpalaikė priemonė – dažnai tai būna stimulas pacientams atidžiau įvertinti savo mitybą ir fizinio aktyvumo lygį bei imtis veiksmų, siekiant išsaugoti norimas kūno formas. Gydytojas pastebi, kad net ir priaugus svorio, tose vietose, kuriose buvo atliktas riebalų nusiurbimas, kūnas yra linkęs kaupti mažiau riebalinio audinio dėl procedūros vietose susidariusio didesnio kiekio fibrozinio audinio. Kartu S. Kaupas nuramina, kad padidėjus svoriui taip pat nereiškia, jog riebalai pradės kauptis kitose kūno vietose.

Mitas Nr. 4: riebalų nusiurbimas – skausminga ir sudėtinga procedūra, po jos laukia ilgas ir skausmingas gijimas

Ne vieną riebalų nusiurbimo procedūrą kas mėnesį atliekantis plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas S. Kaupas šypsosi tai išgirdęs – baimintis šios procedūros tikrai nėra pagrindo.

„Riebalų nusiurbimas nėra nei labai skausminga, nei sudėtinga procedūra. Vis dėlto tai yra intervencinė operacija, todėl pirmąją savaitę po procedūros galima jausti diskomfortą, pasireikšti tinimas, todėl labai svarbu ir tinkamas pooperacinio gydymo plano sudarymas. Pooperaciniu laikotarpiu skiriami nuskausminamieji ir tinimą mažinantys vaistai, limfodrenažiniai masažai ir kompresinė terapija. Jei tinkamai laikomasi gydytojo paskirto pooperacinio režimo, pacientas paprastai jaučiasi gerai ir gana greitai atsigauna po atliktos riebalų nusiurbimo procedūros“, – pasakoja S. Kaupas.

Dalintis