Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2020 12 12

Botulino toksino injekcijos – kaip pasirinkti, kad netektų gailėtis?

Grožio chirurgija, odos procedūros

4 min. skaitymo

Botulino toksino injekcijos

Botulino toksino injekcijos – viena populiariausių kovos su raukšlėmis procedūrų visame pasaulyje. Tiesą sakant, procedūra tokia populiari, kad jos pavadinimas jau seniai tapo kone bendriniu jauninančių procedūrų pavadinimu. Tačiau, nepaisant neregėto populiarumo, tai kartu ir viena labiausiai mitais ir net įvairiomis baimėmis apipintų grožio procedūrų, kurias vis paskatina net pačios Holivudo žvaigždės. Viena jų – pasinaudojus botulino toksino injekcijomis, veidas taps it plastikinės lėlės.

Daugiau kaip 25 metų patirtį turinti Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja dermatovenerologė Irina Pugačiova sako, kad, siekiant išsaugoti grožį ir jaunystę, kaip ir daugelyje gyvenimo sričių, galioja ta pati taisyklė – saikas ir racionalumas. Ji atkreipia dėmesį, ką svarbu žinoti apie botulino toksino injekcijas.

Kaip veikia botulino toksinas?

Pasak gydytojos, pirmiausia svarbu suprasti, kas yra botulino toksinas ir kaip veikia. „Botulino toksinas – tai Clostridium botulinum bakterijų išskiriama medžiaga, kurios pagrindinė savybė – gebėjimas susilpninti raumenų susitraukimus. Ši medžiaga sėkmingai pritaikyta grožio industrijoje ir nedideli jos kiekiai naudojami botulino toksino preparatuose. Labai mažos ir itin tiksliai apskaičiuotos preparato dozės suleidžiamos į tam tikrus taškus veido raumenų srityse. Priklausomai nuo kliento poreikių ir parinktos dozės, praėjus keletui dienų po procedūros, raumenys nustoja stipriai ar net visiškai susitraukinėti, o to rezultatas yra raukšlių išsilyginimas arba ženklus sumažėjimas“, – pasakoja gydytoja Irina Pugačiova.

Tiesa, gydytoja dermatovenerologė atkreipia dėmesį, kad botulino toksino injekcijomis šalinamos ne visos raukšlės. Pasak jos, botulino toksinas naudojamas mimikos raukšlėms šalinti, pavyzdžiui, horizontalioms nuostabos raukšlėms kaktos srityje ar vadinamajai pykčio raukšlei tarp antakių, kitos, pavyzdžiui, nosies ir burnos raukšlės šalinamos hialurono rūgšties užpildais.

„Atliekama patyrusio specialisto, procedūra yra visiškai saugi, trunka neilgai, neskausminga, o rezultatais galima džiaugtis apie 4–6 mėnesius“, – pasakoja gydytoja dermatovenerologė I. Pugačiova.

Veidas – it plastikinės lėlės?

Vis dėlto gydytojos kabinete apsilankančios moterys neretai klausia, ar, atlikus botulino toksino injekcijas, veidas netaps it plastikinės lėlės, kokius matome Holivudo komedijose, ar dėl šios procedūros neišnyks mimikos – galės ir toliau šypsotis, juoktis, užmerkti akis?

Daugiau nei 30 tūkst. įvairių grožio injekcijų procedūrų per savo karjerą atlikusi gydytoja I. Pugačiova šypsosi, kad tai, ką matome filmuose ar interneto platybėse, dažniausia yra puikus pavyzdys, kad net ir siekdami išsaugoti grožį turime elgtis saikingai. Pasak pašnekovės, šiuolaikinės estetinės medicinos tikslas – ne tik išsaugoti jaunatvišką išvaizdą, bet ir žmogaus unikalumą bei natūralius jo bruožus. Profesionaliai atliktos procedūros šiandien atrodo itin natūraliai – po jų veidas tampa labiau pailsėjęs ir atjaunėjęs, tačiau nė kiek nepraradęs natūralaus grožio.

„Išskirtinė botulino toksino savybė yra ir tai, kad jis veikia tik tose vietose, kur buvo suleista preparato. Taigi, jei tai buvo atlikta profesionaliai, veido judesiai nuo to nenukenčia. Žmogus gali kaip įprastai šypsotis, juoktis, reikšti kitas emocijas“, – atkreipia dėmesį gydytoja.

Kokio amžiaus pradėti botulino toksino injekcijas?

Įvairūs šaltiniai pateikia skirtingą informaciją, kokio amžiaus galima šalinti raukšles botulino toksino injekcijomis. Vienur teigiama, kad šias procedūras rekomenduojama pradėti ne anksčiau nei sulaukus 40 metų, kitur – ir gerokai anksčiau. Gydytoja dermatovenerologė I. Pugačiova sako, kad vienos taisyklės šiuo klausimus nėra.

 dermatovenerologу Irina Pugaсiova

„Kiekvienu atveju sprendžiama individualiai. Įprastai jauna oda yra stangri ir elastinga, todėl, nepaisant  raumenų susitraukimų, pati išsilygina. Tiesa, būna atvejų, kai dėl genetinio polinkio oda ima raukšlėtis ir palyginti jauname amžiuje. Todėl kiekvienu atveju labai svarbu individualiai konsultuotis su patyrusiu gydytoju, kuris padės rasti tinkamiausią sprendimą“, – sako I. Pugačiova.

Ką svarbu žinoti, planuojant botulino toksino injekcijas?

Gydytoja dermatovenerologė atkreipia dėmesį, kad, apsisprendus rinktis botulino toksino injekcijų procedūras ir norint džiaugtis kokybišku rezultatu, svarbu atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

  • Specialisto profesionalumas ir patirtis

Tinkamai ir kokybiškai atlikta botulino toksino injekcijų procedūra yra visiškai saugi, o jos rezultatais, priklausomai nuo preparato dozės ir raumenų struktūros, galima džiaugtis vidutiniškai nuo 4 iki 6 mėnesių. Ir nors procedūra trunka neilgai, vis dėlto yra sudėtinga, reikalaujanti ne tik anatomijos žinių, bet ir patirties, todėl labai svarbu, kad procedūrą atliktų reikiamą išsilavinimą  turintis ir patyręs profesionalas.

  • Patikimas preparato gamintojas

Visada turite teisę žinoti, koks preparatas jums taikomas per procedūrą. Itin svarbu, kad atliekant procedūrą būtų naudojami tik patikrinti sertifikuotų gamintojų produktai, įsigyti iš patikimų ir sertifikuotų tiekėjų. Priešingu atveju galite nesulaukti norimo rezultato, kyla didesnė nepageidaujamų reakcijų rizika.

  • Vieta, kurioje atliekama procedūra

Nors grožio injekcijos yra minimaliai invazinės, jų metu turi būti griežtai laikomasi visų saugumo ir higienos reikalavimų. Taigi, prieš pasirenkant procedūrą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip ją atliekant laikomasi higienos ir saugumo.

Pasak gydytojos dermatovenerologės I. Pugačiovos, apsisprendus rinktis ne tik botulino toksino, bet ir kitas grožio injekcijas, svarbu atlikti „namų darbus“: pasidomėti procedūras atliekančio specialisto kvalifikacija, procedūras teikiančia įstaiga. Siekiant užtikrinti, kad procedūra bus atlikta saugiai ir suteiks lauktą rezultatą, reikėtų rinktis patikrintas medicinos ar estetinės medicinos klinikas, kuriose dirba patyrę gydytojai profesionalai, besilaikantys visų saugumo rekomendacijų ir dirbantys tik su patikrintais ir sertifikuotais preparatais. 

Dalintis
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.