Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2022 02 24

Kodėl verta atlikti limfodrenažinį masažą po plastinių operacijų?

Grožio chirurgija, odos procedūros

2 min. skaitymo

Kodel verta atlikti limfodrenazini masaza

Po plastinės operacijos kiekvienas tikimės malonaus vaizdo veidrodyje. Tačiau kad jis išties džiugintų, turime įdėti pastangų. Siekiant geriausio rezultato, specialistai rekomenduoja limfodrenažinį masažą. Kas tai yra ir kodėl verta apsilankyti masažisto kabinete, pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro masažuotoja Irmina Ivanauskaitė.

Limfodrenažinis masažas – švelnus, negilus masažas, atliekamas rankomis limfos tekėjimo kryptimi. Jis subtiliai veikia limfotakos, kraujotakos, raumenų ir nervų sistemas, – sako masažuotoja Irmina Ivanauskaitė. – Dažniausiai masažas skiriamas po liposakcijos, pilvo, nosies plastikos, veido, krūtų operacijų.“

Limfinė sistema – žmogaus organų sistema, atliekanti organizmo apsaugines ir gyvybines funkcijas. Ją sudaro limfagyslės, limfmazgiai, limfinis audinys, tonzilės, blužnis, užkrūčio liauka ir Peyerio plokštelės. Sistema gamina limfocitus, formuoja imunitetą ir saugo organizmą nuo žalingų aplinkos veiksnių. Be to, palaiko skysčių homeostazę audiniuose, perneša stambias baltymų molekules, filtruoja, neutralizuoja ir pašalina iš organizmo toksinus.

„Limfinė sistema sujungia visas organizmo dalis, todėl, vos jai sutrikus, pirmiausia pastebėsime padidėjusius limfmazgius kaklo srityje, pažastyse, kirkšnyse ar kelio linkiuose. Rankų ar kojų tinimas dažniausiai siejamas su limfotakos sutrikimais. Neretai stebima, kad kraujotakos ligos, alergijos, dažnai pasikartojantys peršalimai ir netgi nuovargis bei energijos stoka yra būtent dėl limfos sutrikimų“, – pasakoja specialistė.

Masažas padeda greičiau gyti po operacijos

Limfodrenažinio masažo poreikį ir jo pradžią nurodo plastinę operaciją atlikęs gydytojas. Dažniausiai jis skiriamas po operacijos praėjus 8–14 dienų.

„Šio masažo nauda – milžiniška. Jis ne tik pagerina kraujotaką, mažina tinimą ir kraujosruvas, normalizuoja ir atkuria limfinės sistemos veiklą, bet ir mažina pooperacinį skausmą. Be to, skatina gijimo procesus ir sutrumpina gijimo laikotarpį, – tikina Irmina Ivanauskaitė. – Limfodrenažinis masažas skatina riebalinio audinio liekanų absorbciją po liposakcijos procedūrų, padeda išvengti fibrozės susidarymo, padeda greičiau pašalinti operacijos metu ir po jos naudotus medikamentus.“

Procedūrų skaičius yra individualus ir priklauso nuo atliktos operacijos tipo, paciento amžiaus, gijimo proceso. Dažniausiai atliekama 5–12 procedūrų.

Padės atsipalaiduoti

Pasak Medicinos diagnostikos ir gydymo centro masažuotojos I. Ivanauskaitės, limfodrenažinis masažas ramina centrinę nervų sistemą ir atpalaiduoja raumenis, tad nevertėtų baimintis ir nemalonių pojūčių jo metu.

„Tai masažas, nesukeliantis skausmo. Procedūros metu jausite tik švelnų odos tempimą, retais atvejais gali būti jaučiamas nestiprus skausmas, bet dažniausiai dar masažuojant jis praeina, – sako masažuotoja. – Specialaus pasiruošimo nereikia. Šį masažą galima daryti net per plonus drabužius. Pirmosiomis dienomis po plastinių operacijų masažuojama per tamprų korsetą, kuris dėvimas po operacijos.“

Kad masažo poveikis išliktų ilgiau, specialistė rekomenduoja vartoti daugiau vandens, lengvai pajudėti gryname ore, atlikti kvėpavimo pratimus. Kai kuriais atvejais masažuotojas gali suteipuoti operuotą zoną masažo poveikiui prailginti ir sustiprinti.

Dalintis

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Registruokitės
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams