Susipažinkite su uhealth! Gaukite skaitmenines šeimos gydytojo paslaugas per 24 val. Apie uhealth
Tuska Karolis Kineziterapeutas

Tuska Karolis

Kineziterapeutai

Kalbos
lietuvių
anglų
Darbo laikas
 

Kineziterapeutas specializuojasi gydant funkcinės neurologijos ir traumatologijos-ortopedijos pažeidimus. 

Konsultuoja ir gydo pacientus, kuriems nustatyti griaučių raumenų, centrinės ir periferinės nervų sistemos sutrikimai. Nuodugniai ištiria, sudaro individualų gydymo planą, supažindina su taisyklinga pratimų atlikimo technika.

Kineziterapijos užsiėmimo metu vertina paciento raumenų jėgą ir ištvermę, matuoja judesių amplitudes, taiko funkcinius testavimus, įvertina laikyseną, judesių koordinaciją ir pusiausvyrą.

Taiko individualius kineziterapijos užsiėmimus salėje ir baseine po ligų ar traumų. Gilinasi į griaučių raumenų sistemos pažeidimus, dėl kaulų, raumenų, sausgyslių, raiščių ir fascijų funkcijų sutrikimų.

Taip pat taiko individualius užsiėmimus salėje pacientams su neurologiniais pažeidimais. Įvertina paciento funkcinį mobilumą (gebėjimą savarankiškai judėti gulimoje, sėdimoje ir stovimoje padėtyje). Įvertina ir sprendžia padidėjusio / pamažėjusio raumenų tonuso problemas, judesių tikslumo ir koordinacijos, bei pusiausvyros pažeidimus susijusius su centrinės nervų sistemos – smegenėlių pažeidimu. Nustato ir įvertina susidariusias kontraktūras.

Nuolat tobulėja seminaruose ir kvalifikacijos kėlimosi kursuose. Gilinasi į naujausius mokslinius straipsnius.

Praktinės patirties įgijo Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje, VRM ligoninėje bei Mater Dei ligoninėje Maltoje. Centre ,,EIK“ praktikavosi su negalią turinčiais neurologiniais pacientais po galvos ir nugaros smegenų insultų, po nugaros smegenų traumų, su cerebrinio paralyžiaus, išsėtinės sklerozės pažeidimais ir Betlemo miopatija. VHC ,,Šviesa“ rankinio komandoje įgijo teorinės ir praktinės patirties sporto kineziterapijoje.

Biografija

2018–2021 m. Vilniaus kolegija, sveikatos priežiūros fakultetas, kineziterapeuto kvalifikacija (bakalauro laipsnis).

2021–2022 m. Lietuvos sporto universitetas, kineziterapijos išlyginamosios studijos.

Nuo 2023 m. – iki dabar Medicinos diagnostikos ir gydymo centras, kineziterapeutas.

Nuo 2022 m. – iki dabar Rankinio komanda VHC ,,Šviesa“, kineziterapeutas.

Nuo 2021 m. – iki dabar VŠĮ centras ,,EIK“, kineziterapeutas.

2020–2021 m. kineziologinio teipavimo kursai, esant netaisyklingai laikysenai, apatinių ir viršutinių galūnių patologijoms pas lektorių Tomą Juraitį, 6 kvalifikacinės val.

2021 m. Klinikiniai masažai. Juosmeninės stuburo dalies ir dubens patologija. Pėdos, čiurnos ir kelio sąnario patologija pas lektores Gyd. Gintarę Vaitkienę ir Jurgitą Vaižgauskienę. 6 kvalifikacinės val.

2021 m. Prof. dr. Donald A. Neumann dubens ir klubo funkcinė anatomija bei kineziologija, 12 kvalifikacinių val.

2021 m. Išialgija ir kriaušinio raumens sindromas – anatomija/fiziologija įvertinimas, pas lektorių Andrių Jovaišą, 3 kvalifikacinės val.

2021 m. Stuburo stabilizavimo pratimai nugaros skausmo valdyme pas lektorę doc. dr. Vilmą Dudonienę, 2 akademinės val.

2022 m. stuburo skausminiai sindromai sporte pas sporto medicinos gydytoją Darių Barkauską, 8 akademinės val. 

2022 m. Prof. dr. Donald A. Neumann pečių juostos kineziologija ir funkcinė anatomija, 12 kvalifikacinių val.

2022 m. Neurodinamikos kursai-nervų mobilizacijos. Periferinių galūnių mechaninių savybių vertinimas ir terapija, pas lektorių Rolandą Kesminą, 8 kvalifikacinės val.

2023 m. Raumenų atpalaidavimas nuo fiziologijos iki technikų, pas lektorius Prof. A. Skurvydą, E. Tutkų ir A. Jovaišą, 4 akademinės val.

2023 m. Kelio sąnario problemos pas sporto medicinos gydytoją Darių Barkauską, 8 akademinės val.

2023 m. Prof. Donald A. Neumann Klinikinė kineziologija ir funkcinė anatomija: viršutinė galūnė – alkūnė, riešas ir plaštaka, 12 kvalifikacinių val.

2023 m. Chiropractor, Darren Barnes – Heath Neuroseminars. Introduction to Functional Neurology for Manual Therapists: Influencing Muscle Tone, Posture, Nociception, Pain and Autonomics. Part 1. 22 kvalifikacinių valandų.

Mediateka

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams