Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Neurologija ir psichiatrija

Vaikams ir suaugusiems!

Hila neurologijos ir psichiatrijos centre gydytojai neurologai, psichiatrai ir psichoterapeutai diagnozuoja ir gydo įvairias neurologines ir psichines ligas, skiria reikiamus tyrimus, rekomenduoja fizioterapines procedūras gydymo papildymui suaugusiems ir vaikams.

Hila neurologai, psichiatrai ir psichoterapeutai specializuojasi tam tikrų ligų gydyme ir turi visas galimybes greitai ir efektyviai suteikti pagalbą, kai jos labiausiai reikia.

Dažniausiai pasitaikančios neurologinės ligos, neurologiniai sutrikimai ir kiti negalavimai, kuriuos sprendžia neurologija ir psichiatrija: Parkinsono sindromas ir kiti judėjimo sutrikimai, kognityvinių funkcijų sutrikimai, miego ir kiti sąmonės sutrikimai, migrena ir kitos kilmės galvos skausmai, periferinės nervų sistemos susirgimai, Alzheimerio liga ir kitos demencijos, depresija (lengva) ir kt.

Hila gydytojai įprastai per 1 dieną* nustato sveikatos sutrikimo priežastis, diagnozuoja psichikos ir neurologines ligas bei paskiria reikiamą gydymą.

*Kai kuriais atvejais galutinei diagnozei patvirtinti reikia ištyrimo, kuris gali užtrukti ilgiau nei vieną dieną. Apie tokius atvejus jus informuos gydytojas arba tyrimą atliekantis medicinos personalas.

Gydytojai

Med.dr. Valeikienė Vaineta
Med.dr. Valeikienė Vaineta

Neurologas

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Med.dr. Grikinienė Jurgita
Med.dr. Grikinienė Jurgita

Vaikų neurologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Stankūnas Erikas
Stankūnas Erikas

Psichiatras, Psichoterapeutas

 • language LT, RU
 • Darbo laikas
Prof. hab. med.dr. Lesinskienė Sigita
Prof. hab. med.dr. Lesinskienė Sigita

Vaikų ir paauglių psichiatras

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas

Sėkmingam neurologinių ir psichinių ligų gydymui neretai būtinas glaudus gydytojų neurologų ir gydytojų psichiatrų bendradarbiavimas su endokrinologais, infektologais, alergologais ir klinikiniais imunologais, kardiologais, reumatologais. 

Pacientai apie mus

gyd. Med.dr. Valeikienė Vaineta
J.
 
gyd. Januškevičiūtė Audra
A.J.
 
gyd. Fišas Jokūbas
I.A.
 
gyd. Med.dr. Valeikienė Vaineta
E.P.
 
gyd. Fišas Jokūbas
V.B.
 
gyd. Šitkauskienė Ingrida
T.L.
 
gyd. Med.dr. Sereikė Ieva
Č.R.
 
gyd. Mockus Eimantas
J.K.
 
gyd. Januškevičiūtė Audra
M.
 
gyd. Januškevičiūtė Audra
V.P.
 
gyd. Med.dr. Valeikienė Vaineta
A.G.
 
gyd. Januškevičiūtė Audra
O.R.
 
gyd. Med.dr. Sereikė Ieva
D.
 
gyd. Šitkauskienė Ingrida
V.R.
 
gyd. Med.dr. Grikinienė Jurgita
V.
 
gyd. Januškevičiūtė Audra
V.
 
gyd. Navickas Alvydas
D.
 
gyd. Januškevičiūtė Audra
D.A.
 

Neurologijos ir psichiatrijos paslaugų kainos

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Neurologo konsultacija
86.00 €
Neurologo konsultacija (med. dr., doc.)
98.00 €
Neurologo konsultacija (prof. hab. med. dr.)
132.00 €
Neurologo konsultacija, kai atliekama kaklo kraujagyslių ultragarsinis tyrimas su doplerometrija (echoskopija)
145.00 €
Neurologo konsultacija, kai kartu atliekama elektroencefalograma arba elektroneuromiografija
159.00 €
Neurologo konsultacija, kai kartu atliekama elektroencefalograma ir elektroneuromiografija (ENMG)
230.00 €
Neurologo konsultacija, vaikų
80.00 €
Neurologo konsultacija, vaikų (prof. hab. med. dr.)
95.00 €
Nuotolinė neurologo konsultacija
70.00 €
Vaikų neurologės J. Grikinienės konsultacija (med. dr. doc)
98.00 €
Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Psichiatro arba psichoterapeuto konsultacija, nuotolinė
70.00 €
Psichiatro konsultacija
70.00 €
Psichiatro konsultacija (prof. hab. med. dr.)
80.00 €
Psichiatro konsultacija išduodant pažymą (dėl vairavimo profesionalams B, C, D kategorijai, ginklo ar kt.)
26.00 €
Psichiatro konsultacija, vaikų ir paauglių (prof. hab. med. dr.)
80.00 €
Psichiatro, psichoterapeuto ar psichologo konsultacija dėl nutukimo gydymo pg. programą Allurion
80.00 €
Psichoterapeuto konsultacija
70.00 €
Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Lašinės įvedimas ir lašinimas procedūriniame kabinete iki 120 min
138.00 €
Lašinės įvedimas ir lašinimas procedūriniame kabinete iki 45 min
49.00 €
Lašinės įvedimas ir lašinimas procedūriniame kabinete iki 60 min
69.00 €
Lašinės įvedimas ir lašinimas procedūriniame kabinete iki 90 min
98.00 €

Lašinės infuzijos atliekamos pagal gydytojo paskirtą receptą.
Vaistų kaina įskaičiuota (išskyrus Monoferą, vaistą skirtą geležies atsargų atstatymui organizme - šio vaisto kaina skaičiuojama papildomai).

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Kas yra neurologija ir kuo ji skiriasi nuo psichiatrijos?

Neurologija tiria ir gydo nervų sistemos sutrikimus. Nervų sistema, apimanti smegenis, nugaros smegenis, nervus ir kūno jutimo organus, reguliuoja ir koordinuoja viso kūno veiklą, todėl neurologiniai sutrikimai silpniau arba labai stipriai paveikia žmogaus gyvenimą.

Neurologija Vilniuje, centre „Hila“, yra viena svarbiausių veiklos sričių, glaudžiai susijusi su psichiatrija.

Psichiatrija –  medicinos sritis, skirta psichikos, emocijų ir elgesio sutrikimų diagnostikai, prevencijai ir gydymui.

Neurologija ir psichiatrija sprendžia skirtingas sveikatos problemas, nors yra glaudžiai susijusios, mat abi sritys tyrinėja smegenų ir nervų sistemos veiklą bei sutrikimus, abiejų sričių specialistai bendradarbiauja, siekdami visapusiškai įvertinti ir suprasti pacientų būklę bei suplanuoti tinkamą gydymą.

Svarbu suprasti, kad neurologija kaip medicinos sritis tiria ir gydo fizines centrinės ir periferinės nervų sistemos ligas, pasireiškiančias pastebimais fiziniais sutrikimais, pvz., rankų drebėjimu, judesių sulėtėjimu (Parkinsono liga), atminties, regėjimo sutrikimais (Alzheimerio liga), sąmonės sutrikimu, sustingimu (epilepsija), galvos skausmu (migrena) ir kt.

Tuo tarpu psichiatrija tiria ir gydo psichikos sutrikimus ir elgesio problemas, pasireiškiančias apatija, liūdesiu (depresija), nuotaikų kaita (bipolinis sutrikimas), haliucinacijomis, kliedesiais, kurie būdingi šizofrenijai, bet gali pasireikšti ir sergant, pvz., Parkinsono liga.

Skiriasi ir abiejų sričių diagnostikos metodai. Neurologija remiasi magnetinio rezonanso tomografijos, elektroneuromiografijos (ENMG), elektroencefalogramos (EEG), kaklo kraujagyslių echoskopijos tyrimais, o psichiatrija – klinikiniais testais, pokalbiais.

Centre „Hila“ padėsime spręsti abiejų sričių problemas. Čia konsultuoja 10 gydytojų neurologų ir 5 psichiatrai, psichoterapeutai.

Neurologijos klinika paslaugas teikia „Hila“ centre, V. Grybo g. 32, Vilniuje.

 

Kuo skiriasi neurologijos paslaugos vaikams ir suaugusiems?

Vaikų neurologas specializuojasi vaikų neurologijoje, o suaugusiųjų neurologas – suaugusiųjų ligų diagnostikoje ir gydyme.

Vaikų neurologai daugiau dėmesio skiria vaikų amžiui būdingoms neurologinėms problemoms, dalis jų susijusios su vystymosi sutrikimais ir genetiniais veiksniais, o suaugusiems – su degeneraciniais ir kraujotakos sutrikimais.

Suaugusiųjų neurologai, be dažniausiai pasireiškiančių neurologinių problemų – galvos skausmų, miego, periferinės nervų sistemos sutrikimų, gydo įvairias lėtines būkles, kurios įprastai pasireiškia vyresniame amžiuje, pvz., Alzheimerio, Parkinsono liga, insultas.

Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų ligų diagnostikai neurologas dažniausiai skiria tuos pačius tyrimus – elektroencefalogramą (EEG), magnetinio rezonanso tyrimą (MRT) ir kt.

Abiejų specialistų tikslas yra tiksliai diagnozuoti ligą ir padėti pacientui išgyti arba kuo ilgiau kokybiškai gyventi, sergant lėtinėmis ligomis.

„Hila“ centre konsultuoja vaikų neurologas ir keliolika suaugusiųjų neurologų, kurie specializuojasi skirtingose srityse.

 

Kiek laiko trunka neurologinių ligų gydymas?

Neurologija – sudėtinga medicinos sritis, apimanti viso kūno veiklą koordinuojančius organus, tad  neurologinių ligų gydymo trukmė gali labai skirtis priklausomai nuo konkrečios ligos ar sutrikimo, paciento būklės, taikomo gydymo ir pačio paciento pastangų.

„Hila“ Neurologijos klinika teikia paslaugas pacientams, sergantiems įvairiomis ligomis, kurios gali būti tiek ūminės, tiek lėtinės.

Ūminės ir lėtinės neurologinės ligos

Esant ūmioms neurologinėms ligoms, tokioms kaip insultas ar galvos trauma, reikia skubaus ir intensyvaus gydymo. Gydymo trukmė tokiais atvejais dažnai priklauso nuo ligos sunkumo ir paciento reakcijos į gydymą, o tai gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių.

Sergant lėtinėmis neurologinėmis ligomis, tokiomis kaip Parkinsono liga, išsėtinė sklerozė ar epilepsija, dažnai reikia ilgalaikės priežiūros ir nuolatinio gydymo. Šių ligų gydymas gali trukti daugelį metų ar net visą gyvenimą, periodiškai apsilankant pas neurologą.

Populiariausi neurologinio gydymo metodai

 • Medikamentinis gydymas – vaistų vartojimas yra vienas iš pagrindinių neurologinių ligų gydymo būdų. Vaistai gali padėti kontroliuoti simptomus, mažinti skausmą ar užkirsti kelią ligos progresavimui. Pvz., antiepileptiniai vaistai vartojami epilepsijos kontrolei užtikrinti, o vaistai nuo Parkinsono ligos padeda valdyti simptomus.
 • Reabilitacija – dažnai naudojamas metodas gydant neurologinius pacientus, apima fizioterapijos, kineziterapijos, masažo, ergoterapijos ir kt. paslaugas.

  Fizioterapija ir kineziterapija skiriama siekiant pagerinti sutrikusią judėjimo funkciją, stiprinti raumenis ir atkurti funkcijas po insulto ar kitų neurologinių sutrikimų. Šios paslaugos skiriamos vieną kartą arba nuolat, periodiškai, priklausomai nuo paciento ligos ir poreikių.

  Ergoterapija padeda atkurti paciento galimybes būti savarankiškam, susigrąžinti gyvenimo kokybę. Pavyzdžiui, pacientui, kuris nevaldo rankos po patirto insulto, ergoterapijos specialistas padės išmokti apsirengti, pavalgyti, iš naujo išmokti asmens higienos įgūdžių. Esant poreikiui, ergoterapijos specialistas pritaikys kompensacines priemones, kad pacientas savarankiškai galėtų atlikti tam tikrus veiksmus.

  Tai gali būti trumpesnis arba ilgesnis procesas, priklausomai nuo būklės sunkumo.
 • Sveika mityba, fizinis aktyvumas ir streso valdymas – veiksniai, svarbūs sergantiems tiek ūminėmis, tiek lėtinėmis neurologinėmis ligomis. Pacientai, kurie subalansuoja savo mitybą, įdeda pastangų, siekdami suvaldyti stresą, pakankamai juda, įprastai pajunta, kaip mažėja neurologinės ligos simptomai.

Neurologinių ligų gydymo trukmė yra individuali ir priklauso nuo daugelio veiksnių. „Hila“ gydytojai neurologai parenka tinkamiausią gydymo metodą ir suteikia geriausią galimą priežiūrą. Reguliarūs apsilankymai pas gydytoją neurologą, tinkamas gydymas, sveika gyvensena, pakankamas fizinis aktyvumas, atsižvelgus į paciento būklę, gali žymiai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti neurologinių ligų simptomus.

Dažniausiai užduodami klausimai

Įprastai pas gydytoją neurologą rekomenduojame apsilankyti, kai:

 • vargina galvos skausmas, svaigimas,
 • mirguliuoja, aptemsta akys,
 • patiriate priepuolius su raumenų trūkčiojimu, sąmonės praradimu,
 • jaučiate silpnumą, nerimą,
 • pastebėjote atminties sutrikimus,
 • sutriko orientacija, koordinacija,
 • vargina kaklo, nugaros skausmas ir raumenų silpnumas.

Mūsų šalyje žmonės nelinkę atvirauti apie psichikos negalavimus ir apie depresijos, psichozių, nuolatinio nerimo ir nemigos keliamas kančias dažniau nutyli.

Kiekvienas žmogus per gyvenimą patiria tam tikrų emocinių sutrikimų simptomų: nemigą, padidėjusį nerimą, prislėgtą nuotaiką. Juk nei vienas mūsų neišvengia stresų ar sudėtingų gyvenimo situacijų, kurios ir sukelia laikinų sveikatos problemų. Jos – dar ne sutrikimas. Sutrikimas reiškia, kad simptomai išlieka, sunkėja, tampa chroniški, pradeda trikdyti ir sutrikusiojo, ir aplinkinių normalų gyvenimą.

Nedelskite, kol Jūsų būklė taps nepakeliamai sunki. Į gydytoją psichiatrą kreipkitės, jei užsitęsė šie simptomai:

 • jaučiate baimę, pyktį,
 • negalite atsikratyti blogos nuotaikos, apatijos,
 • pakito miego ar mitybos įpročiai,
 • jei norite atsikratyti priklausomybės alkoholiui, narkotikams ar kt.
 • išgyvenate psichologinę krizę,
 • išgyvenate krizę šeimoje,
 • kyla minčių apie savižudybę,
 • vargina bendravimo sutrikimai,
 • iškyla sunkumų auklėjant vaikus,
 • vaikas turi elgesio sutrikimų ar adaptacijos sunkumų ir kt.

Psichinės ligos dažnai yra ne tik sergančiojo, bet ir visos šeimos problema, tačiau daugelį jų galima sėkmingai išspręsti ir gyventi visavertį gyvenimą.

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams