Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Peties operacijos

Patikimas, tausojantis gydymas

Decoration
Decoration
Decoration
Decoration

Peties ligų – peties ankštumo ir rotatorių pažeidimo, nestabilumo ir sąnario pažeidimo, spragsinčios mentės sindromo gydymas – patikimas sprendimas norintiems išsivaduoti iš peties skausmo, išnirimo baimės, nemalonaus menties traškesio ir atgauti komfortą judant bei profesionaliai sportuojant.

Gydymas. Mūsų Centre peties ligoms gydyti gali būti skiriami vaistai, kineziterapija, fizioterapijos procedūros, skausmo blokados (injekcijos). Kai toks gydymas neveiksmingas arba peties pažeidimas yra didelis, rekomenduojama operacija ir stiprinamoji reabilitacija po peties operacijos. Pirmenybė teikiama artroskopinėms, organizmą tausojančioms operacijoms, po kurių greičiau gyjama.

Po operacijos.  Įprastai 1–6 sav. po operacijos Jums reikės nešioti peties įtvarą. Aktyvia fizine veikla galėsite užsiimti po 1–5 mėn., priklausomai nuo ligos sunkumo.

Gydymą pradėkite vos pajutę pirmuosius simptomus – taip išvengsite komplikacijų, sudėtingesnės operacijos ir ilgesnės reabilitacijos po jos.

Gydytojai

Piešina Eugenijus
Piešina Eugenijus

Ortopedas - traumatologas

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Med.dr. Tutkus Vytautas
Med.dr. Tutkus Vytautas

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas, Ortopedas - traumatologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas

Sėkmingam ortopedinių-traumatologinių ligų gydymui, būtinas glaudus gydytojo ortopedo-traumatologo bendradarbiavimas su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojais, neurologais, radiologais ir kt. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre įkurtas Reabilitacijos ir sporto medicinos centras siūlo plačias pooperacinio gydymo galimybes, siekiant pacientams padėti greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą, sustiprinti sveikatą ir pagreitinti sveikimo procesą.

Pacientai apie mus

gyd. Piešina Eugenijus
S.K.
 
gyd. Med.dr. Tutkus Vytautas
I.G.
 
gyd. Piešina Eugenijus
A.
 
gyd. Med.dr. Tutkus Vytautas
A.B.
 
gyd. Piešina Eugenijus
R.K.
 
gyd. Med.dr. Tutkus Vytautas
L.R.
 

Peties operacinio gydymo kaina

Peties operacija – vienintelis sprendimas, kai konservatyvus gydymas vaistais, fizioterapija ir kt. priemonės yra neveiksmingi. Į gydymo kainą įeina gydytojo ortopedo-traumatologo konsultacija, rentgenologiniai tyrimai (KT arba MRT), laboratoriniai tyrimai, reikalingi prieš operaciją, operacija ir papildomos priemonės, reikalingos gydymui.

KT tyrimas (be USB laikmenos kainos)

Vieno sąnario. Hila standarto kaina nuo:

7900
Trukmė – iki 1 val.
 • Atsakymas – iškart po tyrimo.
 • Kitų reikiamų tyrimų išrašus pacientas gali atsivežti iš kitų įstaigų arba atlikti Centre per 1 dieną.
 • Tyrimų vaizdų įrašymas į USB - už papildomą kainą.

MRT tyrimas (be USB laikmenos kainos)

Vieno sąnario. Hila standarto kaina nuo:

12500
Trukmė – iki 1 val.
 • Atsakymas – iškart po tyrimo.
 • Kitų reikiamų tyrimų išrašus pacientas gali atsivežti iš kitų įstaigų arba atlikti Centre per 1 dieną.
 • Tyrimų vaizdų įrašymas į USB - už papildomą kainą.

Peties artroskopinė operacija

Taikant bendrinę nejautrą, vieno peties. Hila standarto kaina nuo:

80000
Klinikoje praleisite 1 parą.
 • Nėra atviro pjūvio – greitesnis gijimas.
 • Greitesnė reabilitacija – 3 sav. (vietoj 6 sav. atliekant kt. metodais).
 • Kompiuteriu galėsite dirbti po paros.

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Ką reikia žinoti apie operaciją?

Operacija atliekama, kai nustatoma, kad peties ankštumą provokuoja kaulinės išaugos ir kaulo anatominiai pokyčiai, kalkių sankaupos, plyšusi sausgyslė. Operacijos metu pašalinama priežastis ir atkuriamas plyšusios sausgyslės vientisumas.

Po operacijos:

 • Nebejausite ligai būdingų simptomų: skausmo naktimis, skausmingų judesių, judesių amplitudės, jėgos sumažėjimo, „krebždėjimo“, peties sustingimo.
 • 1–4 savaites po operacijos reikia nešioti specialų peties įtvarą, kurį galima nuimti specialios mankštos metu.
 • Įprasta fizinė veikla galima po 1–3 mėn., priklausomai nuo pažeidimo dydžio ir rekonstrukcijos apimties.

Artroskopinės operacijos metu susiuvama plyšusi sąnarinė lūpa, užpildomi arba rekonstruojami kauliniai defektai, kurie neretai būna svarbi peties nestabilumo priežastis. Operacija būtina norint išvengti sąnario artrozės rizikos.

Po operacijos:

 • Nebejausite buvusio pasikartojančio žastikaulio išnirimo, sąnario panirinėjimo judant, gresiančio išnirimo baimės, skausmo ir silpnumo keliant ranką virš pečių, galėsite sportuoti arba dirbti pakeltomis rankomis.
 • Praėjus 4–6 savaitėms po operacijos, būtina speciali mankšta (kineziterapija).
 • Įprasta fizinė veikla galima praėjus 3–5 mėn. po gydymo.

Artroskopinės operacijos metu pašalinama sindromo priežastis – įvairios kaulinės išaugos ar augliai.

Spragsinčios mentės sindromo operacijos pjūvio vietos

Spragsinčios mentės sindromo artroskopinės operacijos metu nugaroje padaromi 2 maži pjūviai, per kuriuos operuojama

Po operacijos:

 • Nebejausite skausmingo, girdimo, jaučiamo ir čiuopiamo traškesio mentės vidiniame kampe, skausmo ir silpnumo keliant ranką virš pečių, galėsite sportuoti ir dirbti, kai rankos pakeltos prieš save.
 • 1 mėn. nerekomenduojama aktyviai kelti rankos į viršų.
 • Įprasta fizinė veikla galima praėjus 6–8 sav. po gydymo.

Pacientas gali atsivežti savo tyrimų išrašus iš kitų įstaigų arba atlikti juos Medicinos diagnostikos ir gydymo centre per 2 val. Centre atliekamų kraujo tyrimų kaina.
Tyrimai turi būti ne senesni kaip 14 dienų.

Dar prieš operaciją su gydytoju Jūs aptarsite Jūsų atvejui reikalingas priemones prieš ir po operacijos.
Dažniausiai naudojamos šios:

 • Implantai – inkarai (apie 139–217 Eur/vnt.) arba sraigtai (apie 35 Eur/vnt.) Dažniausiai reikia iki 3 vnt.
 • Spec. įtvaras po operacijos ~ 15 Eur.
Atmintinė. Kaip pasiruošti KT tyrimu
Atmintinė. Kaip pasiruošti MRT tyrimui
deco round
4 priežastys

Kodėl verta rinktis mus

 • Operuoti galime kitą savaitę po pirminės konsultacijos. Kitą dieną po operacijos galite vykti namo, skristi lėktuvu.
 • Operuojame nauja HD raiškos įranga – ryškesnis vaizdas, tiksliau ir greičiau atliekama operacija.
 • Hospitalinių infekcijų rodiklis – 0 per 5 metus.
 • Patyrę gydytojai, konsultuojantys ir operuojantys ne tik mūsų centre, bet ir didžiausiose šalies universitetinėse klinikose.

Dažniausiai užduodami klausimai

Panašu, jog Jus vargina spragsinčios mentės sindromas. Tai – mažai dėmesio sulaukianti problema. Sindromas neretai tiesiog nediagnozuojamas, nes trūksta žinių apie jį. Šio sutrikimo negali atpažinti ne tik bendrosios praktikos gydytojai, bet ir kai kurie specialistai. Jei skausmas neintensyvus, pacientai tiesiog pavargsta lankytis poliklinikoje. Negaudami atsakymo, kas jiems yra, kodėl neišnyksta skausmas, jie neretai susitaiko su diskomfortu ir kenčia, kol tai pradeda trukdyti dirbti.

Skausmas yra svarbiausia priežastis, dėl kurios pacientas kreipiasi į gydytoją ortopedą-traumatologą. Specialisto apžiūra, rentgenologiniai tyrimai, kompiuterinė arba magnetinio rezonanso tomografija leidžia patikslinti diagnozę ir skirti reikiamą gydymą.

Tiesioginės įtakos sėdimas darbas neturi, tačiau per žemas nugarą ir mentes judinančių raumenų tonusas tikrai provokuoja šį sindromą. Mankšta yra geriausia profilaktikos priemonė, o kai susergama – ir vienas gydymo etapų.

Profilaktikos priemonės veiksmingos, jei sindromas vystosi dėl nuovargio ir nepatogių, nuolat kartojamų judesių. Norėdami būti sveiki privalome skirti laiko mankštai. Net jei dirbame sunkų fizinį darbą, vis tiek turime mankštintis. Svarbu, kad stiprėtų ir kitos raumenų grupės, kurios mūsų įprasto darbo metu ilsisi. Tik tuomet galime pasiekti viso kūno harmoniją. Pastebėjote, kad pavargusiam žmogui itin patinka sprando ir pečių masažas? Jis atpalaiduoja įtemptus raumenis, pagerina kraujotaką, nuramina lėtinį uždegimą. Tačiau jei sindromas gerokai pažengęs ar randama kaulinių ataugų ir auglių, operacinio gydymo neišvengsite. Neretai peties skausmai atsiranda dėl traumų, kurios lemia įvairios aplinkybės ir dažnai nėra galimybių nuo jų apsisaugoti.

Tokiu atveju dažniausiai jausite skausmą naktimis, skausmingus judesius, sumažėjusią judesių amplitudę, jėgą, „krebždėjimą“, peties sustingimą.

Simptomai dažniau pasireiškia vidutiniame ir vyresniame amžiuje. Paradoksas tai, kad kartais nežymūs anatominiai pokyčiai sukelia stiprius skausmus ir ryškų funkcijos praradimą, o kitais atvejais net didelius anatominius pažeidimus lydi nedidelis skausmas ir lengvas diskomfortas tol, kol liga pamažu tampa sunkiai išgydoma. Patikslinti pažeidimą ir jo dydį gali tik gydytojas, atlikęs specialiai tam skirtus įvertinimo testus bei peties magnetinio rezonanso tyrimą – MRT.

Peties nestabilumo gydymas vaistais ar kitomis konservatyviomis priemonėmis dažniausiai būna neefektyvus, rekomenduojama atlikti petį stabilizuojančią operaciją. Neatliekant operacijos, išlieka peties panirimas, kartojasi išnirimai ir didėja sąnario artrozės rizika. Be to, pacientas turėtų atsisakyti propaguojamos sporto šakos ir aktyvaus gyvenimo būdo.

Mediateka

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems sveikatos patikrinimą ar kitą Hila paslaugą. Galite pasirinkti iš rekomenduojamų programų arba dovanoti čekį norimai pinigų sumai.

Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.