Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2019 05 30

Pilvo plastika po dietų ir norintiems padailinti figūrą

Grožio chirurgija, odos procedūros

3 min. skaitymo

Pilvo plastika po dietu ir norintiems padailinti figura

Greitai daug svorio numetę žmonės iš karto susiduria su kita problema – staiga dingus riebalams, lieka  didelis odos perteklius. Kaip spręsti šią problemą, pataria Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gabrielė Latakaitė.

Po dietos – odos perteklius

 

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastikos chirurgė Gabrielė Latakaitė-Čiuladė - Medcentras.lt

„Dėl griežtų dietų, skrandžio tūrio mažinimo operacijų žmonės per santykinai trumpą laiką netenka daug svorio. Deja, oda taip greitai nesusitraukia, todėl tiesiog nukąra. Tai ne tik estetinė problema, sukelianti daug psichologinių bėdų. Nukarusi oda šunta, ją reikia itin kruopščiai prižiūrėti, kad neatsivertų žaizdų. Jei žmogaus sveikata leidžia, geriausia tą odos perteklių pašalinti chirurginiu būdu, atliekant pilvo plastikos operaciją“, – sakė  plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gabrielė Latakaitė.

Pilvo plastikos operacijos atliekamos tiek moterims, tiek vyrams ir yra gana dažnos. Konsultacinės apžiūros metu taip pat įvertinama tiesiųjų pilvo raumenų būklė. Jei jie nutolę vienas nuo kito, o pilvo siena atlaisvėjusi, pilvas bus atsikišęs net ir numetus nemažai svorio. Ilgieji pilvo raumenys išsiskiria dėl didelio spaudimo, kurį  gali sukelti antsvoris arba nėštumas. Pilvo plastikos operacijos metu tie raumenys suartinami, susiuvami, suformuojamas pilvo kontūras.

Kaip lieknėti, kad oda spėtų kartu trauktis

Norint, kad oda tolygiai susitrauktų, svorį reikėtų mesti pamažu, ilgą laiką. „Odos elastingumas yra labai individualus, priklauso nuo genetikos ir žmogaus amžiaus, nes senstant oda praranda elastingumą. Sveika visavertė mityba, fizinis aktyvumas, pakankamas vandens vartojimas – tai išoriniai  faktoriai, kurie padeda išlaikyti odą stangrią ir elastingą. Kita vertus, mes galime stiprinti šią odos savybę kremais, limfodrenažiniais masažais, kraujotaką gerinančiomis kontrastingomis vandens srovėmis“, – patarė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja G. Latakaitė.

Prieš operaciją  gydytojo nurodymas numesti svorio

Plastikos chirurgai dažnai sulaukia pacientų, kurie prašo sumažinti antsvorį, suformuoti dailesnes kūno linijas. „Pilvo plastiką mes atliekame žmonėms, kurių kūno masės indeksas siekia ne daugiau kaip 30. Jei jis didesnis, prašome paciento numesti šiek tiek svorio. Tai yra jei 1,65 m ūgio mergina sveria 82 kg, mes siūlysime iki operacijos numesti kokius tris–keturis kilogramus. Tuomet ir gijimo procesas vyks greičiau, ir  pilvo plastika bus kur kas efektyvesnė“, – sakė gydytoja G. Latakaitė.

Dirba gydytojų komanda

Žmonės turi antsvorio dėl įvairių priežasčių. Būna, kad svoris kaupiasi, nes žmogus serga tam tikromis ligomis.

„Medicinos diagnostikos ir gydymo centre mes turime įvairių specializacijų gydytojų komandą, kuri svarbi mums priimant sprendimus dėl plastinės chirurgijos operacijų. Visų pirma tai tyrimų laboratorija – prieš kiekvieną operaciją būtina atlikti paciento bendrąjį kraujo, kraujo krešėjimo ir gliukozės tyrimus. Taip pat svarbu gauti kuo išsamesnę informaciją iš šeimos gydytojo, taip pat jo išvadą, ar pacientui saugu atlikti pilvo plastikos operaciją. Pavyzdžiui, sergant diabetu, žmonės irgi kenčia nuo antsvorio, tačiau diabetas reiškia ir blogesnį žaizdų gijimą, didesnę sepsio tikimybę. Gydytojų komanda pasveria galimą naudą tokiam pacientui ir riziką, kuri jam kiltų dėl chirurginės intervencijos“, – pasakojo plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja G. Latakaitė.

Kombinuotos operacijos

Dažnai žmonės vienu metu daro ir pilvo plastiką, ir riebalų nusiurbimo nuo juosmens srities operacijas. Jei reikia, atliekamas ir riebalų nusiurbimas nuo nugaros, žastų, klubų ar šlaunų. „Kombinuotų operacijų metu išsprendžiame keletą problemų – padailiname pilvo kontūrą ir pašaliname perteklinius riebalus. Svarbu, kad vėliau žmogus stengtųsi išlaikyti naujas savo kūno formas. Žinoma, riebalų nusiurbimą galima kartoti, bet reikia atminti, kad tai yra chirurginė intervencija taikant bendrą nejautrą, todėl saugiau būtų subalansuoti mitybą ir fizinio aktyvumo režimą“, – patarė Medicinos diagnostikos ir gydymo centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja G. Latakaitė.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.