Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2015 08 03

Lazeris – ir sveikatai, ir grožiui

Grožio chirurgija, odos procedūros

5 min. skaitymo

Lazeris ir sveikatai ir groziui

Technologijos sparčiai tobulėja ne tik mokslo ar verslo, bet ir medicinos srityje. Anksčiau kovojome su spuogais vartodami vaistus, stengdavomės pridengti pigmentines dėmes ar randus. Dabar suteikiama galimybė įvairias estetines ir dermatologines problemas spręsti kitaip – gydant lazeriu.

Operacijos alternatyva – lazeris

Modernėjant lazerinėms technologijoms, vis rečiau prireikia operacijos. Odos trūkumus, kuriuos anksčiau ištaisydavo tik aštrus skalpelis, šiandien be didesnių problemų pašalina lazeris.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusiame V. Grybo gatvėje Vilniuje, naujasis „Fotona SP Dynamis“ lazeris suteikia dar daugiau gydymo galimybių. Šiuo moderniu lazeriu gydomos dermatologinės (sveikatos) problemos: šalinamos kraujagyslės, kapiliarai, naikinami įgimti ir įgyti apgamai, paviršiniai gerybiniai odos navikai, ksantelazmos (riebalų sankaupos vokų srityje), keratomos, papilomos, gydomi spuogai (aknė). Lazeriu atliekamos estetinės (grožio) procedūros – odos atjauninimas, raukšlių naikinimas, plaukelių, pigmentinių dėmių šalinimas.

Centre siūlomos pažangiausios paslaugos – 4D veido atjauninimas, „Smooth lifting“ procedūra, „Frack 3“ frakcinis odos atjauninimas, „PIANO“ atjauninimo procedūra, „Superficial“ ir šiltas, šaltas odos šveitimai, nepageidaujamų plaukų, pigmentinių dėmių šalinimas, aknės gydymas.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja dermatologė Irina Pugačiova - Medcentras.lt

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatologė Irina Pugačiova pabrėžia, kad naujos kartos „Fotona SP Dynamis“ medicininė lazerinė sistema yra daugiafunkcinė, nes jungia „Er:Yag“, „Yag Nd:Yag“ lazerius, tad yra ypač inovatyvi. „Procedūrų metu pacientai atsipalaiduoja ir pamiršta skausmą, o po jų – netrukus mėgaujasi trokštamais rezultatais“, –  sakė I. Pugačiova.

Būtina žinoti, kad po kai kurių lazeriu atliekamų procedūrų – lazerinio odos šveitimo ar šlifavimo – pacientas gali būti nedarbingas 3–7 d.

Priklausomai nuo paciento odos tipo, probleminės vietos ploto, gali būti pastebimas paraudimas, patinimas, šašai.

Tačiau Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatologės konsultacijos metu suteiks visą reikiamą informaciją apie odos priežiūrą po atliktų procedūrų. Patariama lazeriu atliekamas procedūras planuoti iš anksto.

Į kovą su jaunatviniais spuogais

Net iki 70–95 proc. paauglių kenčia dėl aknės sukeliamų simptomų. Tai itin nemaloni, sunkiai pagydoma lėtinė liga. Net ir vartojant vaistus, poveikis dažniausiai yra trumpalaikis, nes aknė atsinaujina. Gydytojai dermatologai rekomenduoja  gydymą lazeriu, nes jau po pirmųjų gydymo lazeriu seansų, kurie trunka iki trisdešimties minučių, pastebimas akivaizdus pažeistos odos būklės pagerėjimas. Esant uždegimui, bėrimams, spuogeliams, pūlinukams, lazerio spindulių sukelta šiluma sutrikdo mikrocirkuliaciją uždegimo židinyje, todėl mažėja paraudimas. Šiluma taip pat suardo riebalų liaukose susikaupusių bakterijų sienelių baltymus, todėl lazeris veikia antibakteriškai. Po procedūros pacientas naudoja gydytojų paskirtas priemones, tad išvengiama antibiotikų vartojimo.

Pigmentinės dėmės pašalinamos per kelias minutes

Bėgant metams, apgamai kinta, dažniausiai jie iškyla arba keičiasi spalva. Tačiau ne visas rudas dėmeles ant odos galime vadinti apgamais. Lygios, rudos spalvos odos dėmės, atsirandančios nėštumo metu, ilgai pabuvus saulėje, sergant kepenų, kasos ligomis ar vartojant kontraceptines tabletes, vadinamos šlakais, strazdanomis, pigmentinėmis dėmėmis. Šiuos odos defektus taip pat galima pašalinti lazeriu. Lazeris skleidžia šviesą, kurią sugeria odoje esantis pigmentas melaninas. Šalinant pigmentines dėmes, siunčiamas labai trumpas, bet itin stiprus impulsas, todėl pigmentas suskaidomas į smulkiausias dalelytes, kurios vėliau, odai natūraliai atsinaujinant, pasišalina.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatologės Linos Drąsutytės teigimu, šiuolaikiniais moderniais lazeriais pasiekiamas greitas ir efektyvus gydymo rezultatas, išvengiama chirurginės intervencijos, gaunamas puikus kosmetinis rezultatas, todėl šis būdas ypač tinka norint pašalinti apgamus ar pigmentines dėmes matomose kūno vietose, nes nelieka randų. Prieš šalinant apgamą lazeriu, dažniausiai atliekamas vietinis nuskausminimas. Procedūra trunka neilgai, priklauso nuo apgamo dydžio, dažniausiai iki 20 min. Po procedūros pacientui paaiškinama, kaip prižiūrėti pašalinto apgamo vietą.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro dermatologė Linos Drąsutytė

Lazeriu naikinami tik nepiktybiniai įgimti ir įgyti apgamai, paviršiniai gerybiniai odos navikai. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre dermatologai apžiūri visus paciento apgamus, dermatoskopu įvertina jų pokyčius. Pacientui suteikiama išsami konsultacija dėl kitų odos darinių, jų gydymo būdų.

Odos atjauninimas be pjūvių ir injekcijų

Lazeriu sprendžiamos ne tik dermatologinės ir estetinės problemos, bet ir padedama atjaunėti. Medicinos diagnostikos ir gydymo centre lazeriu atliekamas 4D veido atjauninimas, neinvazinė, suderinta keturių režimų procedūra, atkurianti odos stangrumą, išlyginanti jos paviršių, raukšles, pagyvinanti spalvą.

Dermatologė Irina Pugačiova pasakojo, kad 4D procedūra unikali. Jos metu odos atjauninimas vyksta nenaudojant injekcijų, todėl ji neskausminga, prilygsta odos užpildo efektui. Galima pasirinkti iš keturių poveikio režimų.

  • Pirmasis – „Smooth Lifting“ – odos stangrinimas iš vidaus, kai per burnos gleivinę paveikiama veido sritis. Odos patempimas nosies, lūpų, raukšlių zonoje pastebimas iš karto.
  • Antrasis režimas – „FRAC 3“. Tai  frakcinis odos atjauninimas. Smulkūs lazerio spinduliai veikia giluminius odos sluoksnius nepažeisdami odos.
  • Trečiasis režimas – „PIANO“. Tai giluminių odos audinių šildymas. Saugiai ir greitai atjaunina odą.
  • Ketvirtasis režimas – „Superficial“. Tai lengvas odos šveitimas, pagerinantis jos išvaizdą, mažinantis pastebimus trūkumus.

„4D procedūra – unikali atjauninimo procedūra, po kurios rezultatas pastebimas iš karto, o maksimalus efektas matomas po kelių dienų. Išlieka apie metus. Kai kurias atjauninimo procedūras galima atlikti vasarą, pavyzdžiui, „Superficial“, –  sakė I. Pugačiova. –  Procedūrą galima atlikti ne tik veido, bet ir kitose kūno vietose – kaklo ir pasmakrės, pilvo, sėdmenų srityje, vidinėje šlaunų pusėje.“ Neinvazinis veido ir kūno atjauninimas kombinuotomis lazerių sistemomis padeda atrodyti gražiau, labiau pasitikėti savimi.

Gydytojas dermatologas konsultacijos metu, atsižvelgdamas į jūsų pageidavimus ir odos tipą ar problemą, parenka optimalų gydymą geriausiam rezultatui pasiekti. Procedūros visiškai saugios, jų trukmė priklauso nuo odos būklės, pasirinkto procedūros režimo, probleminės zonos ploto. Procedūra gali užtrukti nuo 15 min. iki 1,5 val. Vieno vizito metu galima atlikti keletą įvairių procedūrų, pavyzdžiui, atjauninimo procedūrą ir apgamo ar karpos šalinimą, išsiplėtusio kapiliaro, plaukų pašalinimą – ir visa tai vieno Medicinos diagnostikos ir gydymo centre apsilankymo metu.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro naujasis lazeris leis saugiai ir efektyviai išspręsti dar daugiau odos problemų. Didelę patirtį turinti Centro dermatologų komanda – Lina Drąsutytė ir Irina Pugačiova – ne tik pašalins matomus odos trūkumus, bet kartu su kitais Centro specialistais padės nustatyti priežastis ir išgydyti ligas, dėl kurių kyla odos problemų.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.