Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2015 11 02

Mezoterapijos galimybės - ir jaunesnis, ir sveikesnis

Grožio chirurgija, odos procedūros

3 min. skaitymo

Mezoterapijos galimybes ir jaunesnis ir sveikesnis

Šaltinis: moteris.lt

Kai bėgant laikui žvelgdama į veidrodį pagalvoji, kad viduje jautiesi jaunesnė, nei atrodai, vis dažniau ateina mintis ir apie jauninančias procedūras. O jų yra ne viena, ir ne dvi.

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja dermatologė Irina Pugačiova - Medcentras.lt

Kalbamės su Medicinos diagnostikos centro gydytoja dermatologe Irina Pugačiova.

Ar daug procedūrų galite pasiūlyti vidutinio amžiaus moteriai, kuri norėtų atjaunėti, prašo pagražinti veido odą?

Iš tiesų, daugelį odos sutrikimų galima išspręsti pasirinkus sveikesnį gyvenimo būdą, pakoregavus mitybą ar pradėjus daugiau judėti, sportuoti, tačiau egzistuoja tokių odos problemų, kurios gali išspręsti tik inovatyvūs gydymo metodai, kuriuos atlieka aukšto lygio specialistai.

Mes moterims siūlome veido šveitimą su vaisinėmis rūgštimis, veido odos atjauninimo procedūras lazeriu, raukšlių korekcijas užpildais, raukšlių korekciją botokso injekcijomis, PRP – plazmoliftigo procedūras (kai naudojama trombocitais praturtinta plazma) ir, žinoma, mezoterapijos procedūras.

Kas yra mezoterapija?

Mezoterapija – tai metodas, skirtas atkurti ir išsaugoti gražią bei sveiką odą. Tai yra nechirurginis plačiai estetinėje medicinoje taikomas metodas, kai į odą mažomis dozėmis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų kokteiliai. Jų sudėtyje yra ivairios aminorūgštys, vitaminai, mineralinės medžiagos, antioksidantai, fileriai. Procedūros yra efektyvios ir išskirtinės – injekcijos yra taikomos įvairioms kūno vietoms, o veikliosios medžiagos iškart patenka į ląsteles, pamažu jas atnaujindamos ir regeneruodamos.

Ar tai skausmingas metodas? Nupasakokite, kas daroma procedūros metu?

Procedūra atliekama naudojant specialius vienkartinius švirkštus ir vienkartines labai mažo skersmens adatas, kurios leidžia preparatus sušvirkšti greitai ir neskausmingai į tam tikrą gylį (iki 0,5-4 mm) bei užtikrina vienodą įvedamų medžiagų paskirstymą. Iš tiesų, procedūra yra mažai skausminga, beveik nėra šalutinio poveikio ir komplikacijų. Procedūra trunka apie 30 minučių.

Kokias problemas sprendžia mezoterapija?

Mezoterapijos procedūros gali būti taikomos esant įvairioms odos problemoms. Priklausomai nuo veikliųjų medžiagų preparato, mezoterapija gali koreguoti odos trūkumus, pokyčius, atsiradusius odai netekus drėgmės, dėl odos senėjimo, streso, rūkymo, nepilnevertės mitybos. Reguliariai atliekant tokias procedūras, galima susigrąžinti jaunystę: išlyginti raukšles, atsikratyti suglebusios odos, maišelių po akimis. Be to, tai gali padėti išspręsti tokias problemas kaip strijos, randai po operacijų, plaukų slinkimas ar odos bėrimai.

Kaip dažnai procedūrą galima/rekomenduojama kartoti? Ar ji priverčia žmogų „iškristi“ iš aktyvaus gyvenimo?

Procedūrų kiekis nustatomas individualiai, vienam pakanka 2-3 procedūrų, kitam gali prireikti ir 10. Iškart po procedūros matosi nežymus paraudimas, oda gali kažkiek paburkti, dūrio vietose likti paraudimai. Turintiems jautresnę odą gali susidaryi mėlynės, atsirasti taškinės hematomos, kurios iš tikrųjų gana greitai išnyksta. Po procedūros galima odą patepti maskuojančiu kremu ir grįžti prie savo įprastų darbų.

Ko negalima daryti, ko vengti po procedūros? Ar greitai regime teigiamą poveikį?

Po mezoterapijos procedūros odos būklė pagerėja iškart, baigus kursą ji tampa lygesnė, stangresnė, išsilygina smulkios raukšles. Moterys visada džiaugiasi elastingesne, skaistesne, švytinčia oda. Rezultatai yra ilgalaikiai. O kada procedūrą kartoti, priklauso nuo individualių odos pakitimų ir poreikio.

Ar yra pacientų, kuriems ji negalima?

Mezoterapija nerekomenduojama nėščiosioms, esant ūmioms odos ligoms, paūmėjus lėtinėms ligoms. Taip pat pacientams, kuriems diagnozuoti kraujo krešėjimo sutrikimai, kurie serga kai kuriais neurologiniais susirgimais (pvz. epilepsija), tiems, kurių organizmas netoleruoja mezoterapijos preparato.

Kokiems žmonėms jūs labiausiai rekomenduotumėte šią procedūrą?

Mezoterapija naudojama odos senėjimo profilaktikai ir gydymui, turintiems sausą ir sulebusią odą. Procedūra rekomenduojama žmonėms, norintiems panaikinti raukšles, išgyvenantiems dėl papilkėjusios, riebios porėtos odos, padidėjusios pigmentacijos, vargstantiems dėl patamsėjusių paakių. Šie žmonės po procedūrų kurso pajus didelį skirtumą ir nuostabų poveikį. Mezoterapija kombinuojama su kitais estetinėje medicinoje taikomais metodais - odos užpildais, botokso injekcijomis, lazerio procedūromis. Procedūrą dažniausiai atliekame veido, kaklo, dekoltė srityse, plaštakų srityje. Didžiausias įvertinimas, kai moterys po procedūrų man dėkoja sakydamos, kad sugrąžinau joms gyvenimo džiaugsmą ir pasitikėjimą savimi.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.