Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth
Pasirinkite temą
2024 02 18
Infekcinės ligos
4 min. skaitymo
Gydytojai ragina neprarasti budrumo: kaip išvengti gyvybei pavojingo žaibinio meningokoko

Kol formuojasi imunitetas, vaikui tenka nemažai sirgti. Peršalimas daug nekankinęs lengvai praeina, tačiau, jei susergama, pavyzdžiui, bakterine meningokoko infekcija, ima grėsti ne tik rimtas pavojus sveikatai, bet ir vaiko gyvybei. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro „Hila“ gydytojai primena apie šios ligos pavojus ir ko reikėtų imtis, norint išvengti skaudžių pasekmių.

Plačiau
2022 10 17
Infekcinės ligos
4 min. skaitymo
Klastingasis meningokokas gali būti painiojamas su gripu: ką svarbu žinoti?

Kasmet vis garsiau kalbama apie grėsmingą meningokoko infekciją, galinčią pasibaigti net mirtimi. Specialistai sako, kad sudėtingų atvejų būtų gerokai mažiau, jeigu žmonės skiepytųsi. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro infekcinių ligų gydytoja Gabrielė Gaižutytė-Monteleone pasakoja, kokia tai infekcija ir kokie simptomai dažniausiai ją išduoda.

Plačiau
2022 06 06
Infekcinės ligos
2 min. skaitymo
Beždžionių raupai – atvejų pasaulyje yra, tačiau neverta kelti panikos

Atrodo, kad pastaruosius keletą metų gąsdinančios naujienos niekada nesibaigs. Iš pradžių pasaulį sukrėtęs ir milijonus gyvybių nusinešęs koronavirusas, šių metų pradžioje Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, o dabar dar ir žinios apie plintančius paslaptinguosius beždžionių raupus. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro infekcinių ligų gydytoja, profesorė dr. Ligita Jančorienė sako, kad tai, kad beždžionių raupai galėtų sukelti naują epidemiją, kalbėti dar anksti.

Plačiau
2022 02 02
Infekcinės ligos
7 min. skaitymo
Galvojate apie atostogas užsienyje? Nepamirškite apsilankyti pas infekcinių ligų gydytoją

Prasidėjo paskutinis žiemos mėnesis, ir daugelis jau svajoja apie malonią šilumą bei maudymąsi jūroje. Planuojant kelionę į šiltus kraštus, vertėtų pasirūpinti ne tik nauju maudymosi kostiumėliu, bet ir pasidomėti toje šalyje siaučiančiomis ligomis. Kokiomis vakcinomis derėtų pasiskiepyti ruošiantis keliauti į egzotinius kraštus ir kokie pavojai tyko pernelyg atsipalaidavus, pasakoja infekcinių ligų gydytoja Gabrielė Gaižutytė-Monteleone.

Plačiau
2021 08 27
Infekcinės ligos
5 min. skaitymo
Nuo klastingo hepatito C viruso neapsaugotas nė vienas

Nors medicina sparčiai žengia į priekį, hepatitas C ir toliau išlieka vienu labiausiai nesuvaldytų infekcinių susirgimų. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) skaičiavimais, 2017 m. visame pasaulyje gyveno 71 mln. hepatito C virusu užsikrėtusių žmonių, iš kurių tik penktadalis žinojo šią diagnozę.

Plačiau
2021 02 09
Infekcinės ligos
4 min. skaitymo
Užsitęsęs nuovargis ir dusulys – tik nedaugelis persirgusius COVID-19 kamuojančių simptomų. Kada jie byloja apie rimtesnes komplikacijas?

Daugėjant persirgusiųjų COVID-19 liga, daugėja ir persirgusiųjų, kuriuos dar kurį laiką kamuoja užsitęsę infekcijos simptomai ar liekamieji ligos reiškiniai.

Plačiau
2021 01 22
Infekcinės ligos
4 min. skaitymo
COVID-19 testai: PGR, antigeno ar antikūnų – kada ir kokį rinktis?

Siekiant pažaboti COVID-19 infekciją, šiandien atliekami net trijų tipų testai: SARS-Cov-2 viruso RNR nustatymas (visuomenėje dažniausiai vadinamas tiesiog PGR), SARS-Cov-2 antigeno ir antikūnų. Tiesa, sveikatos priežiūros specialistai pastebi, kad tokia įvairovė kelia nemažai klausimų išsitirti norintiems žmonėms.

Plačiau
2021 01 12
Infekcinės ligos
5 min. skaitymo
Persirgusieji COVID-19. Kada gali sugrįžti į visuomenę ir ar nekelia pavojaus aplinkiniams?

Lietuvoje padaugėjus diagnozuojamų COVID-19 infekcijos atvejų, daugėja ir persirgusių šia infekcija. Tiesa, akis į akį su liga susigrūmę žmonės pastebi, kad net ir persirgus lieka ne tik fizinių, bet ir socialinių nepatogumų.

Plačiau
2020 05 15
Infekcinės ligos
4 min. skaitymo
Kovos su COVID-19 fronto linijoje dirbanti slaugytoja Jonė: jei ko nors bijai, patikrink

Kviečiame susipažinti su mūsų Centro bendrosios praktikos slaugytoja Jone Adomaityte, kuri pandemijos akivaizdoje nepabūgo stoti į priešakines kovos su koronavirusu linijas ir tapo COVID-19 patikros punktų savanore.

Plačiau
2020 03 30
Infekcinės ligos
5 min. skaitymo
Gydytoja paaiškina: ar savadarbės medžiaginės kaukės gali apsaugoti nuo koronaviruso?

Rinkoje trūkstant asmens apsaugos priemonių – medicininių kaukių ir respiratorių, galinčių padėti sumažinti riziką užsikrėsti koronavirusu, žmonės jas ėmėsi gaminti patys.

Plačiau
2020 03 03
Infekcinės ligos
2 min. skaitymo
Pagrindinė užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonė: plauti, plauti ir dar kartą plauti rankas

Didėjant nerimui dėl pasaulį šiurpinančio koronaviruso, pastarosiomis savaitėmis kyla vis daugiau klausimų, kaip efektyviai apsisaugoti nuo šio viruso ir jo sukeliamos infekcijos.

Plačiau
2020 02 26
Infekcinės ligos
3 min. skaitymo
Gydytoja infektologė: ką turime žinoti, norėdami sumažinti riziką užsikrėsti koronavirusu?

Daugėjant susirgimų ir mirčių atvejų nuo naujojo koronaviruso bei virusui sparčiai plintant už Azijos ribų, daugėja ir klausimų, kaip efektyviai sumažinti šios ligos riziką ir sustabdyti viruso plitimą.

Plačiau