Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2014 12 18

7 priežastys, kodėl verta pasitikrinti sveikatą dabar

Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika

2 min. skaitymo

7 priezastys kodel verta pasitikrinti sveikata dabar

Parengė Laura Kešytė, 15min.com

Sveikame kūne – sveika siela. Net ir nedideli sveikatos sutrikimai veikia mūsų nuotaikų kaitą, slopina darbingumą. Būtent rudenį, trumpėjant dienoms ir šaltėjant orams bei kintant mūsų mitybai – organizmas susiduria su daugybe pakitusios aplinkos faktorių. Tai metas, kai pasireiškia ne tik peršalimai ir puola virusinės ligos, bet ir paūmėja lėtinės ligos. Rečiau keliaudami bei daugiau laiko praleisdami namuose, didesnį dėmesį savo sveikatos priežiūrai turėtume skirti būtent šiuo laikotarpiu. Kokie yra svarbiausia argumentai, kodėl pasitikrinti savo sveikatą turėtume dabar?

1. Patikrinimo programos – nemokamai. Atvykusiems su gydytojo siuntimu, dalį sveikatos patikrinimo programų Medicinos diagnostikos ir gydymo centre, įsikūrusiame V.Grybo g., Vilniuje, galite atlikti nemokamai. Turintiems gydytojo siuntimą, nemokamai atliekamos atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio, priešinė liaukos (prostatos) vėžio ir storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programos.

2. Daugiau laisvo laiko. „Paprastai rudenį turime daugiau laiko, todėl galime labiau įsiklausyti į organizmo siunčiamus signalus“, – teigia Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Dalia Stasinienė. Dauguma dirbančiųjų vasaros sezono metu atostogauja, o laisvu nuo darbo metu stengiasi kuo daugiau laiko praleisti ne namų zonoje. Rudenį rečiau keliaujame, didesnę dalį laisvalaikio praleidžiame namie. Vadinasi, daugiau dėmesio galime skirti sveikatos priežiūrai.

3. Palankus metas operacijoms, reabilitacijai. Tiems, kurie aktyviai užsiima įvairiomis vasaros/žiemos sezono sporto rūšimis, šiltasis ir šaltasis metų laikai yra patys nepalankiausi galimoms operacijoms, reikalaujančioms ilgesnio reabilitacinio periodo bei gyvenimo namų režimu. Ruduo (ir pavasaris), šiuo atveju, yra idealus laikas spręsti turimas sveikatos problemas.

4. Palankus metas tyrimams. Lapkritis parankus tyrimams mėnuo: būtent šiuo periodu atsitraukia sezoninės alerginės ligos, todėl tinkamas laikas atlikti būtinus tyrimus, pradėti alergijos gydymą imunoterapija (specifinė imunoterapija pradedama praėjus mažiausiai 2 mėn. nuo žydėjimo sezono pabaigos) Be to, šiuo periodu visi sezoniniai vasaros ir rudens darbai jau baigti, o žiemos šventės – dar prieš akis. Atlikę profilaktinius tyrimus dabar, švenčių metu būsite ramūs dėl savo sveikatos.

5. Paūmėja daugelis ligų. Sugrįžus iš ilgesnių atostogų, išlydėjus vasariškus orus, rudenį dažniau užklumpa depresija, patiriamas didesnis stresas. Ligos, susijusius su nervine sistema, veikia viso organizmo veiklą. Be to, šiuo laikotarpiu dažniau paūmėja tokios lėtinės ligos kaip artritas, astma ir kt. Svarbu laiku išsitirti, neleisti ligoms įsisenėti. Laiku pradėjus gydymą, gydymo procesas yra lengvesnis ir efektyvesnis.

6. Silpsta imunitetas. Ruduo – metas, kai keičiasi mūsų mityba, dėl sumažėjusio saulės aktyvumo pasireiškia vitamino D trūkumas. Kartu su permainingais orais nusilpusį imunitetą užklumpa virusų lavina. Norintiems išlikti sveikiems ir darbingiems, rekomenduojama su šeimos daktaru pasitarti dėl skiepų nuo gripo, kurie atliekami mūsų Šeimos medicinos centre. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas padės sustiprinti imunitetą, rekomenduos Jums tinkamiausias fizioterapijos, kineziterapijos, masažo, homeopatinio gydymo, akupunktūros, manualinės terapijos procedūras. Toks gydymas, nors užtrunka ne vieną dieną, tačiau yra efektyvus daugelio ligų atveju, taip pat ligų profilaktikai bei sveikatinimui.

7. Paūmėja skrandžio ligos. Šiuo metų laiku dažniau susiduriame su įvairiais virškinamojo trakto sutrikimais. Gastroenterologai pastebi, jog skandžio opaligė yra linkusi paūmėti rudenį. Taigi, esant bent minimaliems nusiskundimams, būtina gydytojo konsultacija.

Dalintis