Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2012 07 16

Laikas – pinigai, arba Sveikatos patikrinimas per 2 val.

Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika

4 min. skaitymo

Laikas pinigai arba Sveikatos patikrinimas per 2 val.

Visiems žinomas posakis: „Geriau užbėgti ligai už akių, nei ją gydyti." Tačiau realybė yra visai kitokia. Ne taip paprasta rasti laiko įtemptoje dienotvarkėje, kai reikia sparčiai suktis tarp darbo, šeimyninių ir butinių rūpesčių. O dar kai pagalvoji, kad reikės registruotis pas keletą specialistų, gauti siuntimus tyrimams, nerimauti dėl jų rezultatų, laukti eilėse... Negana to, galiausiai dar sužinai, kad vienas ar kitas aparatas, reikalingas sudėtingesniam tyrimui, yra kitoje įstaigoje, o eilės ten - kelios savaitės į priekį... Taigi nuostabi idėja pasirūpinti savo sveikata ir pasitikrinti  profilaktiškai virsta neįgyvendinama svajone.

O vis dėlto svajonė įgyvendinama

Man asmeniškai buvo atradimas, kad laiko trūkumas ir greitas sveikatos patikrinimas - du visiškai suderinami dalykai. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro (toliau - MDGC, Centras) atliekamos sveikatos patikrinimo programos - puikus to įrodymas.

Šiuolaikiški instrumentiniai ir laboratoriniai tyrimai bei protingas darbo organizavimas leidžia tiksliai ir operatyviai nustatyti sveikatos sutrikimus, gydytojai pateikia rekomendacijas ir, jei reikia, skiria gydymą.

Centras  siūlo daugiau nei 30 sveikatos patikrinimo programų, sudarytų atsižvelgiant į žmogaus amžių ir lytį, sveikatos sutrikimus.

Čia po vienu stogu sutelktos pagrindinės medicinos paslaugos, naudojama pažangiausia endoskopinė, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso įranga, dirba 53 sričių gydytojai.

Per metus MDGC apsilanko apie 60 tūkst. pacientų, kurie atvyksta ne tik iš visos Lietuvos, bet ir  iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Anglijos, Norvegijos, Vokietijos ir kitų šalių.

Užsiregistravusiems iš anksto Centre minimalus sveikatos patikrinimas užtrunka 1,5-2 val., išsamus - iki 4-6 val. Aš pasirinkau vidutinę sveikatos patikrinimo programą, skirtą moterims. Noriu pasidalinti savo įspūdžiais.

Patogiai ir apgalvotai

Yra posakis, kad „teatras prasideda nuo rūbinės",  o Medicinos diagnostikos ir gydymo centras - nuo elektroninės registracijos sistemos.  Susipažinusi su jos naudojimosi instrukcija, paspaudžiau mygtuką „Registracija" ir išsispausdinau bilietą su registracijos numeriu.  Jau po kelių sekundžių prie 4-ojo registratūros langelio užsidegė numeris „116". Man tenai.

- Laba diena, - maloniai pasisveikino ir nusišypsojo registratorė. Nei registruojantis, nei vėliau niekas balsu neištarė mano pavardės. Paciento konfidencialumas - viena klinikos vertybių. Po kelių minučių susipažinau su slaugytoja Palmyra, kuri lydėjo viso vizito Centre metu. Čia nepriimtina, kad pacientas „keliautų" po kliniką ieškodamas reikiamų kabinetų.  Juolab kad ant gydytojų kabinetų nerasi užrašo „Ginekologas", „Urologas", „Neurologas" - kam dar kažkam žinoti apie tavo bėdas?

Mano pasirinktą vidutinę sveikatos patikrinimo programą sudaro terapeuto, ginekologo ir oftalmologo (akių gydytojo) konsultacijos ir nemažai laboratorinių bei instrumentinių tyrimų.

Ši programa leidžia laiku nustatyti ūmines ir lėtines infekcijas, vėžines ligas, anemiją, cukrinį diabetą, inkstų, šlapimo ir lytinių organų patologijas, aterosklerozės vystymosi riziką, kraujagyslių sistemos ligas. Apie visus niuansus, susijusius su sveikatos patikrinimo programa, man išsamiai papasakojo gydytoja terapeutė  Irena.

Bendravimas su gydytoja terapeute ir pirminė  apžiūra užtruko apie pusvalandį. Gydytoja uždavė labai daug klausimų: kokiomis ligomis sirgo tėvai, kokie mano profesijos ypatumai, persirgtos ligos vaikystėje, ar seniai lankiausi pas gydytojus ir kokius. Kiekvieną savo veiksmą, ar tikrindama limfinius mazgus, ar fiksuodama svarstyklių rodmenis, gydytoja aiškino, kad aš  suprasčiau, kodėl ir kas tikrinama.

Po to slaugytoja palydėjo į procedūrinį kabinetą, kuriame užtrukau vos 3 minutes. Kraujo iš venos paėmimas nesukėlė jokio skausmo, o visą procedūrą lydėjo rami instrumentinė muzika.

Su oftalmologu, man, trumparegei, patikėkite, tikrai buvo apie ką pakalbėti. Tiesa, prieš pradedant regėjimo patikrinimą susizgribau, kad esu su kontaktiniais lęšiais, o konteinerį su fiziologiniu skysčiu pamiršau pasiimti.

- Jūs nesirūpinkite, mes viską turime, - maloniai mane nuramino slaugytoja ir po poros sekundžių man jau tiesė indelį su fiziologiniu skysčiu.

Patikrino regėjimą, parinko akinius, apžiūrėjo akių dugną, pamatavo akispūdį...

Toliau - kardiograma. Kabinetas dar buvo užimtas, todėl slaugytoja paprašė palaukti. Įsitaisiau patogiame odiniame krėsle.Vienoje pusėje - geriamojo vandens aparatas, kitoje - įvairiaspalviai lankstinukai. Čia pateikta informacija apie šiuolaikiškus tyrimus, operacijas, dažnai pasitaikančias ligas ir jų gydymo būdus MDGC, patarimai sveikatos klausimais.

Labai tylu: durys netrinksi, užsidaro  automatiškai, liftai begarsiai. Visa tai atrodytų smulkmenos, o vis dėlto jų dėka pasijunti tarsi būtum sanatorijoje.

Beje, paskaityti lankstinuko man tada taip ir nepavyko - po poros minučių mane pakvietė užeiti...

Kitas etapas - akušeris-ginekologas. Sprendžiant pagal plotą ir kabineto įrangą tai - miniatiūrinė moterų konsultacija. Trys atskiros patalpos: pirmoji skirta pokalbiui su gydytoju, antroje atliekama apžiūra (joje įrengta daugiafunkcė ginekologinė kėdė ir echoskopijų aparatas) ir higienos kambarys.

Pastarojoje yra  bidė, įvairūs  tualeto ir higienos reikmenys, apgalvotas kiekvienas moteriškas  netikėtumas. Na, o tai, kas vyksta apžiūros metu, lieka tarp gydytojo ir moters.

Sugrįžau pas gydytoją Ireną. O ant jos stalo jau gulėjo tyrimų atsakymai. Viskas čia, išskyrus PAP tepinėlį, kurio atsakymas bus ryt. Sutarėme, kad jo atsakymą gausiu elektroniniu paštu.

-  Jūsų rezultatai geri - reziumuoja gydytoja. Vizito pabaigoje gydytoja Irena man palinkėjo sveikatos ir įteikė paketą su tyrimų rezultatais bei išrašais. Patikrinimas baigtas. Žvilgtelėjau į laikrodį - sugaišau beveik 2 valandas. Nepavargau visiškai.

Per visą laiką, praleistą Centre, labiausiai nustebino tai, kad neteko pamatyti, kaip gydytojas pildo medicininę kortelę ar atlieka kokius nors kitus su popieriais susijusius darbus.

Visas darbas su dokumentacija  liko „už kadro". Visa tyrimų kontrolė buvo vykdoma lokaliame internetiniame tinkle. Jei ne kiti žmonės, kuriuos sutikau Centro koridoriuose ir vestibiuliuose, būčiau pamaniusi, kad didelė klinika dirba tik man.

Išeidama iš gydytojos Irenos kabineto pagalvojau - būtinai reikia  patikrinimo programą nupirkti ir padovanoti mamai...

Dalintis