Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2010 10 20

Hila – puikios sąlygos operuotis ir gydytis

Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika

2 min. skaitymo

Medicinos diagnostikos ir gydymo centre puikios salygos operuotis ir gydytis

Medicinos diagnostikos ir gydymo centro, įsikūrusio V. Grybo g., Vilniuje, tikslas – ištirti pacientą, diagnozuoti ligą ir skirti gydymą tą pačią dieną. Tai – labai naudinga žmonėms, norintiems išsitirti sveikatą, sužinoti diagnozę ir laiku gauti tinkamą gydymą.

Čia galima gauti visų medicinos sričių specialistų konsultacijas. Kardiologija, gastroenterologija, nefrologija, neurologija, alergologija, oftalmologija, traumatologija, urologija, reumatologija – tai tik kelios medicinos sritys, o centre jų – net 53.

Efektyvų ligos gydymą gali užtikrinti tik ankstyva ir tiksli jos diagnozė. Centre tam sudarytos puikios galimybės. Atliekami visi reikiami tyrimai – nuo įprastinių laboratorinių kraujo ar šlapimo iki sudėtingiausių vėžio žymenų ir molekulinės diagnostikos, kompiuterinės tomografijos bei magnetinio rezonanso. Geriausių specialistų valdoma naujausia įranga padeda tiksliai nustatyti ankstyvos stadijos ligas. Tai užtikrina sėkmingą gydymą, padeda išvengti komplikacijų.

Kalbamės su Chirurgijos centro vadovu abdominaliniu chirurgu Alfredu Songaila.

Dėl kokių operacijų dažniausiai kreipiasi pacientai į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą?


Viena populiariausių – akių kataraktos operacija. Yra galimybė implantuoti valstybės kompensuojamus minkštuosius dirbtinius lęšiukus. Kitos dažniausiai atliekamos operacijos: pėdos kaulų deformacijos šalinimo, laparoskopinės tulžies pūslės, pilvo sienos išvaržų šalinimo,  artroskopinės menisko ar kryžminių raiščių, gerybinių krūties navikų šalinimo, laparoskopinės gimdos priklausinių ir miomų šalinimo, riešo kanalo atvėrimo. Iš viso atliekame per 100 operacijų rūšių.

Minėtos operacijos priskiriamos dienos chirurgijai. Tai reiškia, kad pacientas jau tą pačią dieną ar po paros gali vykti namo. Draustiems pacientams dalį operacijų kainų kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Operuojame taikydami tausojamosios chirurgijos metodus, atliekame saugias operacijas, darydami mažus pjūvius.

Kas yra tausojamoji chirurgija?

Tausojamosios chirurgijos tikslas – maksimaliai tausoti žmogaus organizmą. Visada, kai tik įmanoma, pasirenkami tokie operacijų metodai, kurie leidžią išspręsti problemą mažiausiai invazyviu būdu.

Tai ne tik maži kosmetiniai pjūviai, bet ir mažesnis stresas prieš operaciją, silpnesnis skausmas. Tai – didžiausias komfortas, rūpestis ir slauga po operacijos. Efektas pasiekiamas patyrusiems chirurgams atliekant laparoskopines, endoskopines, artroskopines operacijas bei ekstrakorporinės litotripsijos, lazerines procedūras.

Kas gydoma lazeriais?

Oftamologiniais lazeriais gydomos įvairios akių ligos: diabetinė retinopatija, antrinė katarakta, glaukoma, tinklainės plyšiai ir daugelis kitų. Akių ligų gydymas lazeriais yra neskausmingas, trunka vos 15 minučių. Pacientas tą pačią dieną išleidžiamas namo.

Lazeriais taip pat gydomos išsiplėtusios kojų venos. Procedūra trunka apie 45 min., pacientas pats atsistoja nuo operacinio stalo ir po pusvalandžio gali eiti namo. Gaunamas geras estetinis efektas, nes po gydymo lazeriu nelieka randų, kraujosruvų ar patinimų. Jau po keleto dienų pacientas yra visiškai darbingas.

Dar viena sritis, kur naudojami lazeriai, – įvairių odos darinių, tarp jų ir kraujagyslinių, gydymas.

Ką būtina žinoti pacientui prieš kreipiantis į Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą?


Pacientai, norintys, kad  teritorinė ligonių kasa kompensuotų operacijų bazinę kainą, privalo būti apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu ir turėti siuntimą. Siuntimą operacijai išrašo šeimos gydytojai, jį taip pat galima gauti Medicinos diagnostikos ir gydymo centre gydytojo konsultacijos metu.

Chirurgo specialisto konsultacija būtina prieš kiekvieną operaciją. Jos metu skiriami būtini tyrimai ir aptariami įvairūs su operacija susiję klausimai ir jos atlikimo būdai. Išsitirti ir pasiruošti operacijai centre galima vos per keletą valandų.

Dalintis