Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2007 11 12

Pasaulinę diabeto dieną – nemokami tyrimai Hila

Ligų profilaktika (skiepai) ir diagnostika

1 min. skaitymo

Pasauline diabeto diena nemokami tyrimai Medicinos diagnostikos centre

Lapkričio 14-ąją, Pasaulinę diabeto dieną, Medicinos diagnostikos centre bus atliekami nemokami cholesterolio ir gliukozės kiekio kraujyje tyrimai. Atlikti tyrimus, kurie leidžia užkirsti kelią grėsmingai ligai – cukriniam diabetui –lapkričio 14-ąją Medicinos diagnostikos centre jau tapo tradicija.

Šiemet Pasaulinė diabeto diena skirta vaikams. „Sergamumas cukriniu diabetu, liaudies vadinamu cukralige, visame pasaulyje sparčiai didėja. I tipo diabetas, kuriuo suserga vaikai ir jauni žmonės, išauga 3 proc. kasmet. II tipo diabetas vis dažniau diagnozuojamas ankstyvame amžiuje  – net kai kuriems 8 metų vaikams. Pripažįstama, kad II tipo diabetas susijęs su vaikų nutukimu, netaisyklinga mityba ir gyvensena, paveldimumu. Laiku nediagnozuojamas ir negydomas II tipo diabetas sukelia komplikacijų, netgi ankstyvą mirtį. Daugelis sergančiųjų šia liga apie ją paprasčiausiai nežino. Kiti negauna tinkamos medicinos pagalbos“, teigia Medicinos diagnostikos centro gydytoja vaikų endokrinologė Gražina Mickūnaitienė.

Diabetas yra lėtinė, nepagydoma ir dažnai mirtina liga. Kai organizmas negamina ar gamina nepakankamai insulino, diagnozuojamas I tipo diabetas, kai negali jo panaudotiII tipo diabetas. Laiku ligą diagnozavus ir tinkamai kontroliuojant galima sumažinti diabeto ir jo sukeliamų komplikacijų riziką.

 „Sergantiesiems diabetu būtina periodiškai išsitirti cholesterolio kiekį kraujyje. Padidėjęs cholesterolis sukelia medžiagų apykaitos sutrikimų, dėl to vystosi aterosklerozė – padidėja širdies infarkto ir insulto rizika. Aterosklerozės vystymasis yra viena pagrindinių sergančiųjų diabetu komplikacijų“, – sako Medicinos diagnostikos centro gydytoja endokrinologė Irena Degutienė.

Visi, kad ir nesergantys, tačiau neabejingi savo sveikatai žmonės kviečiami atvykti į  Medicinos diagnostikos centrą išsitirti cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje bei užkirsti kelią grėsmingai plintančiai ir klastingai ligai.

Cukrinis diabetas neretai diagnozuojamas pavėluotai, todėl profilaktiniai sveikatos patikrinimai yra labai svarbi ir veiksminga priemonė cukrinio diabeto ligos prevencijai ir nustatymui. Kasmetinės nemokamų tyrimų akcijos, atliekamos lapkričio 14-ąją, tapo gražia Medicinos diagnostikos centro tradicija, padedančia užkirsti kelią diabetui.

Kviečiame visus nepraleisti galimybės ir atvykti lapkričio 14-ą dieną į Medicinos diagnostikos centrą pasitikrinti sveikatos.

Kraujas tyrimams bus imamas nuo 8 iki 13 val.

14 val. gydytoja endokrinologė Irena Degutienė pateiks atsakymus ir apibendrins atliktų tyrimų rezultatus.

Akcijos partneriai: UAB „Roche Lietuva“ diagnostikos padalinys ir UAB „Interlux“.

Dalintis
Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams