Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Vaikų ligų gydymas (pediatrija)

Jūsų vaikas – sveikas. Tai diagnozė, kurios laukia ir tikisi tėvai. Nėra nieko baisiau, nei matyti kenčiantį savo mažylį. Mūsų Centro gydytojai pataria: karščiuotis nereikia, tačiau ligą nustatyti turi medikai. Kai vaikas serga, delsti negalima!

Norint išvengti negalavimų ir jų pasekmių, svarbu pakankamai skirti laiko vaikų vystymuisi, fizinei formai, ugdyti mitybos įpročiams nuo mažens, profilaktiškai tikrintis.

Dažniausiai pasitaikančios ligos ir negalavimai: ūminis ir lėtinis sinusitas, alerginis rinitas, ausų uždegimas (otitas), gerklės skausmas, adenoidų hipertrofija (padidėjimas), angina (tonzilofaringitas, ūminis tonzilitas), klubo sąnario displazija, kokliušas, neišnešiotas naujagimis, rachitas.

Gydymas: Mūsų centre konsultuojame vaikus iki 18 metų dėl visų vaikų ligų, skiriame visus reikalingus tyrimus, atliekame kai kurias gydomąsias procedūras ir operacijas.

Mūsų Centre po vienu stogu sutelkti visų pagrindinių vaikų ligų gydytojai specialistai įprastai diagnozuoja ligas ir skiria gydymą per 1 dieną*.

*Kai kuriais atvejais galutinei diagnozei patvirtinti reikia  ištyrimo, kuris gali užtrukti ilgiau nei vieną dieną. Apie tokius atvejus jus informuos gydytojas arba tyrimą atliekantis medicinos personalas.

Alergologai diagnozuoja ir gydo vaikų alergines ligas (šienligę, bronchinę astmą, atopinį dermatitą, Kvinkės edemą, vabzdžių įgėlimus, maisto, vaistų sukeltas alergines reakcijas, anafilaksinį šoką ir kt.) bei ligas, pasireiškiančias sutrikusiu imunitetu.

Daugiau informacijos apie gydytojus alergologus ir klinikinius imunologus mūsų Centre ČIA

Alergija gali pasireikšti bet kokiame amžiuje. Pirmieji alergijos požymiai 60 proc. žmonių atsiranda vaikystėje (iki 4–5 metų). Anksti prasidėjusios alerginės ligos tai paūmėdamos, tai aprimdamos dažnai kamuoja visą gyvenimą – tampa lėtinėmis.

Alergija maistui 2–3 kartus dažniau pasitaiko vaikams nei suaugusiesiems. Įvairių autorių duomenimis, nustatoma 6–8  proc. mažų vaikų iki 3 metų, 3–5 proc. vyresnių vaikų, 1–3 proc. suaugusiųjų. Maži vaikai dažniau alergiški karvės pieno, kiaušinių, sojų baltymams, kviečiams, mokyklinio amžiaus vaikai – žuvies baltymams, žemės ir medžių riešutams, vaisiams, daržovėms. Alergija maistui kūdikystėje dažnai pasireiškia tokia forma, kaip atopinis dermatitas ir virškinimo sutrikimai.

Augdamas vaikas įsijautrina įkvepiamiesiems alergenams, todėl gali susirgti bronchų astma ir (arba) alerginiu rinitu.

Kūdikių ir vaikų viršutinis odos sluoksnis yra plonesnis, todėl oda yra jautresnė nei suaugusiųjų, prakaito ir riebalų liaukos veikia silpniau, oda pralaidesnė, ją labiau veikia saulės spinduliai. Dėl visų šių priežasčių kūdikių ir vaikų oda labiau pažeidžiama ir linkusi išsausėti. Per sausą ir pažeistą odą lengviau patenka įvairios cheminės medžiagos, kurios gali sukelti alerginį kontaktinį dermatitą. Taigi,  alerginis bėrimas kūdikiui yra pakankamai dažnas. Per pažeistą odą sergantieji atopiniu dermatitu gali įsijautrinti įkvepiamiems alergenams (pvz. namų dulkių erkėms), o tai gali skatinti bronchų astmos, alerginio rinito vystymąsi.

Paauglystės laikotarpiu padidėja alergija aplinkos alergenams, pvz. kosmetikos priemonėms, buitinei chemijai ir kt.

Anksti ir tiksliai nustatyta alergija, padės išvengti kamuojančių negalavimų ar lėtinių ligų (bronchinės astmos) vystymosi.

Endokrinologai diagnozuoja ir gydo vaikų endokrininių organų vystymosi sutrikimus ir ligas, vaikų augimo, lytinio bei kaulų masės vystymosi sutrikimus (osteoporozę, osteomaliaciją, rachitą, nutukimą, hipotrofiją, paveldimas medžiagų apykaitos ligas).

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai konsultuoja ir gydo vaikus ir jų tėvelius dėl grūdinimosi, sveiko gyvenimo, rėžimo bei nemedikamentinio gydymo(si) principų, konsultuoja reabilitacijos klausimais.

Gastroenterologai (virškinamojo trakto ligų) diagnozuoja ir gydo vaikų virškinimo organų ligas: stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos (uždegimus, dispepsijas, gastroezofaginį refliuksą ir kt.), žarnų (Krono ligą, opinį kolitą, celiakiją, malabsorbcijos sindromą, alergines virškinamojo trakto ligas, dirgliosios žarnos sindromą, dėl įvairių priežasčių prasidėjusį viduriavimą ar vidurių užkietėjimą), kepenų, kasos, tulžies ir latakų (įvairios kilmės hepatitą, įgimtas kepenų ligas, pankreatitą ir kt.). Konsultuoja tėvus dėl augimo sutrikimų, vaikų mitybos, nepakankamo valgymo ar nutukimo, maisto alergijos, probiotikų ir prebiotikų vartojimo. Ištiria ir bendradarbiauja gydant vėžines ligas, papildomai skiria fizioterapijos procedūras.

Daugiau informacijos apie vaikų gastroenterologus mūsų Centre ČIA

Vaikų virškinimo sistemos sutrikimai – antroji, dažniausia patologija po kvėpavimo takų ligų. Pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas yra dažniausiai  išsakomi nusiskundimai. Vaiko amžius – vienas svarbiausių veiksnių, padedančių nustatyti sutrikimo priežastį. Virškinamojo trakto funkcija kinta su amžiumi, taigi kas naujagimiui ar kūdikiui yra fiziologiška, vyresniam vaikui jau gali būti patologiška.

Naujagimių ir kūdikių dažniausios mitybos ir virškinimo problemos – atpylinėjimas ir vėmimas, kūdikių diegliai ir kolikos, dažnas tuštinimasis ir viduriavimas, vidurių užkietėjimas dažniausiai susitvarko sureguliavus mamos mitybą ar parinkus tinkamus kūdikiui produktus.

Vaikai dažniau skundžiasi virškinimo sistemos sutrikimais, kurie pasireiškia dėl netinkamos mitybos, maisto paruošimo, saugojimo, ypač vasarą, kelionių ar iškylų metu. Jiems būdingi virškimo sistemos sutrikimai yra bakterinės kilmės, žarnyno uždegimo: salmoneliozė, kampilobakteriozė, hercinijozė.

Uždegiminės žarnyno ligos dažniau diagnozuojamos vėlyvoje vaikystėje ir paauglystėje. Skrandžio uždegimas (ūminis gastritas) būdingas 2–10 metų amžiaus vaikams. Laiku ir tinkamai gydant vaiko ūminį pažeidimą, kitaip nei suaugusiesiems, vaikų skrandžio ląstelės atsigauna ir atsinaujina maždaug per 20–30 dienų.

Lėtinės virškinamo trakto ligos dažniau diagnozuojamos paauglystėje. Kelias savaites ar net  mėnesius užsitęsęs pykinimas, viduriavimas ir pilvo skausmai –  ženklas, jog paauglys serga lėtine liga. Vaikai serga ir pankreatitu, tačiau ši liga dažniau pasireiškia dėl įgimtų medžiagų apykaitos problemų.

Paauglystėje pasireiškiantys valgymo sutrikimai, anoreksija ir bulimija, dažniausiai kyla dėl emocinių problemų, kurias svarbu laiku pastebėti ir užkirsti  kelią savo sveikatos žalojimui bei rasti kitų specialistų pagalbą.

Dar viena vaikams nustatoma virškinamo trakto liga – celiakija, kai organizmas netoleruoja tam tikrų grūduose esančių baltymų, apibendrintai vadinamų gliutenu. Celiakija – įgimta, paveldima virškinamojo trakto liga, dažniausiai prasidedanti pirmaisiais gyvenimo metais ir pasireiškia įvairaus amžiaus žmonėms. Trumpas maitinimas motinos pienu (iki pusės metų), gausus ir ankstyvas glitimo turinčių produktų, ypač kviečių, vartojimas lemia ankstyvą celiakijos simptomų atsiradimą.

Hematologai diagnozuoja ir gydo kraujo ligas, nustato mažakraujystės priežastis. Prireikus gali paskirti kitų gydytojų specialistų konsultacijas.

Daugiau informacijos apie vaikų hematologą mūsų Centre ČIA

Kardiologai (širdies ligų) diagnozuoja ir gydo įgimtas ir įgytas vaikų širdies ir kraujagyslių ligas (miokarditą, reumatą, širdies nepakankamumą ir kt.). Tiria širdį ultragarsu.

Daugiau informacijos apie vaikų kardiologus mūsų Centre ČIA

Krūtinės chirurgai diagnozuoja ir gydo chirurgines krūtinės ligas.

Nefrologai konsultuoja dėl vaikų vitamino D ir kalcio apykaitos sutrikimų, patologinių pakitimų šlapimo tyrime, šlapinimosi sutrikimų (šlapimo nelaikymo, padažnėjusio šlapinimosi), inkstų akmenligės, šlapimo takų infekcijos, lėtinio inkstų funkcijos nepakankamumo.

Daugiau informacijos apie vaikų nefrologus mūsų Centre ČIA

Neonatologai (kūdikių gydytojai) rūpinasi naujagimiais (iki 1 mėn.).

Daugiau informacijos apie vaikų neonatologą (kūdikių gydytoją) mūsų Centre ČIA

Neurologai diagnozuoja ir gydo įgimtas ir įgytas vaikų nervų sistemos ligas (cerebrinį paralyžių, tikus, epilepsiją, psichomotorinės raidos sutrikimus ir kt.);

Daugiau informacijos apie vaikų neurologą mūsų Centre ČIA

 

Oftalmologai (akių ligų gydytojai) tikrina regą, gydo vaikų akių ligas, parenka akinius, kontaktinius lęšius.

Daugiau informacijos apie vaikų akių gydytojus mūsų Centre ČIA

Otorinolaringologai (LOR - ausų, nosies, gerklės gydytojai) diagnozuoja ir gydo vaikų ausų, nosies ir gerklės ligas, atlieka operacijas.

Daugiau informacijos apie vaikų ausų, nosies, gerklės gydytojus mūsų Centre ČIA

Ortopedai traumatologai konsultuoja ir gydo vaikų judamojo-atramos aparato sistemos ligas, įvairias traumas, įgimtas ir įgytas patologijas, taip pat įgimtą klubo išnirimą, stuburo iškrypimą, kojų ortopedines anomalijas (pilnapėdystė, plokščiapėdystė);

Daugiau informacijos apie vaikų ortopedus-traumatologus mūsų Centre ČIA

Psichiatrai diagnozuoja ir gydo vaikų ir paauglių psichikos sutrikimus bei ligas.

Daugiau informacijos apie vaikų ir paauglių psichiatrą mūsų Centre ČIA

 

Pulmonologai diagnozuoja ir gydo kvėpavimo takų ir plaučių ligas (bronchitą, bronchinę astmą, plaučių uždegimą, bronchektatinę ligą ir kt.);

Urologai diagnozuoja ir gydo vaikų šlapinimosi sutrikimus, įgimtas lytinių ir šlapimo organų ligas, atlieka apipjaustymo operaciją (cirkumciziją);

Daugiau informacijos apie gydytoją vaikų urologą mūsų Centre ČIA

Vaikams, kuriems nustatyta netaisyklinga laikysena ir/ ar judamojo-atramos aparato ligos, pasveikti ir sustiprėti padeda patyrę centro kineziterapeutai.

Anksti nustatyti vaiko laikysenos sutrikimai pašalinami fiziniais pratimais ir judesio terapija, todėl neprireikia nei vaistų, nei chirurginių intervencijų.

Intensyviuoju augimo periodu mergaičių 4–6 ir 11–14 m., berniukų 6–8 ir 13–16 m. laikysena turėtų būti tikrinama 2–3 kartus per metus, kito amžiaus vaikų – bent kartą per metus.

Kad laikysena būtų taisyklinga, svarbu nuo pat mažens stiprinti vaiko raumenis ir nepamiršti profilaktinių patikrinimų svarbos.

Pasirūpinkite savo vaikų sveikata tinkamai ir laiku!

Gydytojai

Med.dr. Drejerienė Violeta
Med.dr. Drejerienė Violeta

Vaikų ligų gydytojas (pediatras), Neonatologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Juodienė Eugenija
Juodienė Eugenija

Vaikų ligų gydytojas (pediatras), Šeimos gydytojas

 • language LT, RU
 • Darbo laikas
Rakauskienė Raimonda
Rakauskienė Raimonda

Vaikų ligų gydytojas (pediatras)

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Vaščiūnaitė Agnija
Vaščiūnaitė Agnija

Vaikų ligų gydytojas (pediatras), Vaikų hematologas

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Prof. hab. med.dr. Urbonas Vaidotas
Prof. hab. med.dr. Urbonas Vaidotas

Vaikų gastroenterologas (virškinamojo trakto ligų)

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Venclovienė Rimantė
Venclovienė Rimantė

Vaikų gastroenterologas (virškinamojo trakto ligų), Vaikų ligų gydytojas (pediatras)

 • language LT, RU, EN, PL
Med. dr. Stirbienė Neringa
Šiuo metu nekonsultuoja
Med. dr. Stirbienė Neringa

Alergologas ir klinikinis imunologas

 • language LT, EN
 • Darbo laikas
Korsakienė Živilė
Korsakienė Živilė

Alergologas ir klinikinis imunologas

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Doc. med. dr. Blažienė Audra
Doc. med. dr. Blažienė Audra

Alergologas ir klinikinis imunologas, Pulmonologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Med.dr. Grikinienė Jurgita
Med.dr. Grikinienė Jurgita

Vaikų neurologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Prof. hab. med.dr. Lesinskienė Sigita
Prof. hab. med.dr. Lesinskienė Sigita

Vaikų ir paauglių psichiatras

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Med.dr. Sudikienė Rita
Med.dr. Sudikienė Rita

Kardiologas (širdies ligų), Vaikų kardiologas (širdies ligų)

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Laučiuvienė Laimutė
Laučiuvienė Laimutė

Kardiologas (širdies ligų), Vaikų kardiologas (širdies ligų)

 • language LT, RU, EN, DE
 • Darbo laikas
Lukošienė Viktorija
Lukošienė Viktorija

Vaikų nefrologas

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas
Puzinas Albertas
Puzinas Albertas

Vaikų urologas

 • language LT, RU, PL
 • Darbo laikas
Bernotas Šarūnas
Bernotas Šarūnas

Vaikų ortopedas-traumatologas

 • language LT, RU, EN
 • Darbo laikas
Ravinskienė Julija
Šiuo metu nekonsultuoja
Ravinskienė Julija

Ortopedas - traumatologas

 • language LT, EN, DE, RU
 • Darbo laikas
Zagorskis Rimantas
Zagorskis Rimantas

Ortopedas - traumatologas, Vaikų ortopedas-traumatologas

 • language LT, EN
 • Darbo laikas
Tamošaitienė Inga
Tamošaitienė Inga

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • language LT, RU, EN, PL
 • Darbo laikas
Žakienė Gabrielė
Šiuo metu nekonsultuoja
Žakienė Gabrielė

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • language LT, EN, DE
 • Darbo laikas
Žaldokas Gytis
Žaldokas Gytis

Otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės ligų), Vaikų otorinolaringologas (ausų, nosies, gerklės - LOR)

 • language LT, EN, DE
 • Darbo laikas
Markauskienė Antonina
Markauskienė Antonina

Akušeris-ginekologas

 • language LT, EN, RU
 • Darbo laikas

Sėkmingam vaikų ligų gydymui būtinas glaudus kelių gydytojų specialistų bendradarbiavimas.

Vaikų ligų gydytojų paslaugos ir kainos

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Akušerio ginekologo konsultacija
86.00 €
Akušerio ginekologo konsultacija (med. dr., doc.)
127.00 €
Alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija
86.00 €
Alergologo ir klinikinio imunologo konsultacija (med. dr., doc.)
89.00 €
Dietologo konsultacija
86.00 €
Dietologo konsultacija, pakartotinė
49.00 €
Endokrinologo konsultacija
86.00 €
Gastroenterologo konsultacija (prof. hab. med. dr.)
132.00 €
Hematologo konsultacija, vaikų
86.00 €
Hematologo konsultacija, vaikų, pakartotinė
55.00 €
Infekcinių ligų gydytojo konsultacija
86.00 €
Kardiologo konsultacija, vaikų
86.00 €
Oftalmologo konsultacija
89.00 €
Oftalmologo konsultacija (med. dr., doc.)
89.00 €
Ortopedo traumatologo konsultacija
89.00 €
Otorinolaringologo konsultacija
86.00 €
Otorinolaringologo konsultacija (med. dr., doc.)
95.00 €
Šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto konsultacija, tretinė nuomonė (paciento savarankiškai atliktų/atsineštų tyrimų klinikinis įvertinimas arba sveikatos draudimo bendrovių taisyklių aiškinimas, arba recepto išrašymas ilgalaikiam gydymui)
86.00 €
Šeimos gydytojo konsultacija
86.00 €
Šeimos, vaikų ar vidaus ligų gydytojo konsultacija dėl skiepijimo ar siuntimas skiepijimui
26.00 €
Vaikų ligų gydytojo konsultacija
86.00 €
Vaikų ligų gydytojo konsultacija (med. dr., doc.)
86.00 €
Vaikų neurologės J. Grikinienės konsultacija (med. dr. doc)
98.00 €
Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Alaninaminotransferazė (ALT)
6.50 €
Albuminas (ALB)
5.20 €
Aspartatminotransferazė (AST)
6.10 €
Automatinis kraujo tyrimas (33 analitės su retikulocitais)
15.00 €
Automatinis šlapimo tyrimas
8.50 €
Bendras bilirubinas (B. Bil.)
6.10 €
Bendras vitaminas D (25-OH)
18.80 €
C reaktyvus baltymas (CRB)
16.80 €
Chlamydia pneumoniae IgG nustatymas imunofermentiniu (Elisa) metodu
16.20 €
Chlamydia pneumoniae IgM nustatymas imunofermentiniu (Elisa) metodu
16.20 €
Cholesterolio aterogeniškumo koeficiento apskaičiavimas
0.50 €
Cholesterolis (CHOL)
4.20 €
Cholesterolis didelio tankio lipoproteinuose (Chol DTL)
5.60 €
Cholesterolis mažo tankio lipoproteinuose (Chol MTL)
5.60 €
Citomorfologinis kraujo ląstelių tyrimas (leukograma)
7.50 €
Eritrocitų nusėdimo greitis (ENG)
5.50 €
Feritinas (Ferit.)
21.00 €
Gamaglutamiltransferazė (GGT)
6.10 €
Geležis (Fe)
8.50 €
Glikozilintas hemoglobinas (HbA1c)
8.00 €
Gliukozė (GLU)
5.60 €
Imunoglobulinas E (IgE)
25.00 €
Jonizuotas kalcis (Ca++)
0.50 €
Kalcis (Ca)
6.50 €
Kalis (K)
8.80 €
Kalis (K), natris (Na), chloras (Cl)
17.00 €
Kreatininas (CREA) serume
6.10 €
Laisvas tiroksinas (LT4)
14.50 €
Magnis (Mg)
8.50 €
Mikroskopinis išmatų tyrimas (koprograma)
9.00 €
Mycoplasma pneumoniae IgG nustatymas imunofermentiniu (Elisa) metodu
16.20 €
Mycoplasma pneumoniae IgM nustatymas imunofermentiniu (Elisa) metodu
16.20 €
Natris (Na)
8.80 €
Netiesioginis bilirubinas (N. Bil.)
0.50 €
Šarminė fosfatazė (ŠF)
6.10 €
Skydliaukę stimuliuojantis hormonas (TSH; TTH)
14.50 €
Skydliaukės mikrosominiai autoantikūnai (SMAAK, ATPO)
22.00 €
Šlapimo mikroskopija
7.50 €
Tiesioginis bilirubinas (T. Bil.)
6.10 €
Trigliceridai (Trig)
4.20 €
Tyrimo medžiagos paėmimas iš paciento procedūriniame kabinete
5.00 €

Laboratorinių tyrimų, atliekamų iš kraujo, kaina susideda iš tyrimo kainos (nurodytos kainyne) ir kraujo paėmimo kainos.

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Naujagimių ir kūdikių galvos ultragarsinis tyrimas (echoskopija; neursosonoskopija/grafija)
69.00 €
Raumenų-skeleto sistemos ultragarsinis tyrimas dėl klubo sąnarių vaikams (echoskopija)
49.00 €

Visą tyrimo kainą sudaro tyrimas ir tyrimo vaizdų įrašymui reikalinga laikmena (USB).

Paslaugos pavadinimas
Mokamų paslaugų kaina Mokamos
Sveikatos klubo + narystė
252.00 €
Sveikatos klubo narystė vaikui iki 18 metų
99.00 €

Nuo ko priklauso kainos?

Čia nurodytos paslaugų kainos galioja Lietuvos respublikos ir Europos sąjungos piliečiams. Jei esate iš kitų šalių, konkrečios kainos teiraukitės nurodytais tel. ir el. paštu.

Plačiau apie kainas

Mediateka

Neatidėliokite, rūpinkitės savimi

Rūpestis ir dėmesys – geriausia dovana

Padovanokite artimiesiems norimos sumos dovanų čekį

Gaukite mūsų naujienas ir akcijų pasiūlymus!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams